ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2013 / 2014
 
   [SP 9] Zakończenie roku szkolnego klas I - III

Niech żyją wakacje
Niech żyje pole, las
I niebo i słońce
Wolny swobodny czas.

W dniu 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014, w którym udział wzięli uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pani wicedyrektor  Ewelina Grzemska serdecznie powitała wszystkich uczestników uroczystości i w krótkich słowach podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała wszystkim, którzy wspierali pracę naszej szkoły oraz życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Zakończenie roku szkolnego było okazją do wyróżnienia uczniów klas I-III, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. W tym dniu po raz ostatni zabrzmiał dzwonek. Po uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami, życzono sobie słonecznych, bezpiecznych i pełnych przygód wakacji.

Przejdź do galerii  Zakończenie roku szkolnego I-III

Iwona Maćkowiak

[#315]  im, 29.06.2014 16:06 
   [SP 9] Zakończenie roku szkolnego - klasy VI

Zakończenie roku szkolnego dla klas 6 w SP 9 rozpoczęło się od uroczystego przekazania sztandaru szkoły. Uczniowie najstarszych klas przedstawili krótka scenkę, którą pożegnali grono pedagogiczne i kolegów. Następnie wręczono stypendia naukowe i sportowe, nagrody rzeczowe i medale dla najlepszych uczniów i sportowców za rok szkolny 2013/2014.
Uroczystość zakończono radosnym wyrzuceniem biretów ponad głowy.

Przejdź do galerii  Zakończenie roku szkolnego klasy VI

Wszystkim uczniom klas szóstych dziękujemy za wspólnie przeżyte chwile.

Gratulujemy promocji.

Życzymy wszystkiego najlepszego i sukcesów w gimnazjum.

Nie zapomnijcie o naszej szkole.

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#313]  ewg, 27.06.2014 22:32 
   [II LO] Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny.Z tej okazji wyróżniający się licealiści otrzymali nagrody za osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i sporcie, pracę społeczną i wolontariat. Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne, a najwyższą średnią w szkole 5,17 może się poszczycić Katarzyna Zuba z kl. Ia. Kasia jest także kandydatką Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej do stypendium Prezesa Rady Ministrów na przyszły rok szkolny.

Gratulacje, Kasiu!

Przejdź do galerii  Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Kilkuletnią tradycją szkoły jest wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Tym razem oba pozostały w klasie Ia. Część artystyczna przygotowana przez klasę Ia pod kierunkiem pań Teresy Kurc i Marzenny Taube wprawiła zebranych w znakomity wakacyjny nastrój, a ciepłe życzenia udanych i bezpiecznych wakacji złożyła pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz miły gość uroczystości Wiceburmistrz Miasta Rumi pan Leszek Kiersznikiewicz, który w szczególny sposób pogratulował najlepszym uczniom naszej szkoły, wręczając im nagrody książkowe i koszulki, ufundowane przez Urząd Miasta Rumi z okazji 60 – lecia nadania miastu praw miejskich. Po raz ostatni młodzież udała się do klas na spotkania z wychowawcami.

Tego dnia świadectwa dojrzałości odbierali także szczęśliwi maturzyści, ale wkrótce gmach szkoły opustoszał.

Do zobaczenia we wrześniu!

[#314]  oz, 27.06.2014 20:03 
   [SP 9] Nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO

Dnia 27 czerwca 2014 r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014 uczniowie otrzymali nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO. Opiekunowie wyróżnili uczniów, którzy najczęściej odwiedzali salę nr 201 w celu wpłaty pieniędzy na swoje konto. Najbardziej systematycznie oszczędzający uczniowie dostali nagrody ufundowane przez Bank Polski PKO. Oto lista uczniów wg. ilości wpłat:

 1. Mikołaj Farion IV a – 29
 2. Karolina Gierszewska IV a – 27
 3. Aleksandra Mocarska II b – 26
 4. Marcelina Miszewska IV a – 23
  Zuzanna Jaskuła II b – 23
 5. Dawid Cieśla 0 c – 22
  Emilia Baran II b – 22
 6. Sylwia Łuba II b – 21

Gratulujemy!

Zachęcamy do przystąpienia do Szkolnej Kasy Oszczędności w nowym roku szkolnym i do systematycznego oszczędzania.

Opiekunowie SKO

[#323]  as, 27.06.2014 13:42 
   [SP 9] „Klopoty Jerzyka” czyli jak polubić ortografię?

Dnia 24 czerwca 2014 r. koło teatralne klas I – III „Ortoludki” zaprezentowało dla uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawienie pt. „KŁOPOTY JERZYKA”. Mali aktorzy, którzy przez cały rok szkolny pilnie uczestniczyli w zajęciach kółka teatralnego pokazali swoim kolegom, że ortografia wcale nie jest taka trudna.

W sposób humorystyczny i przy pomocy wesołych piosenek, można poznać i polubić zasady polskiej pisowni.

Opiekun koła: Alicja Bajurska

[#316]  ewg, 24.06.2014 21:58 
   [SP 9] Bezpieczne wakacje

W dniu 24 czerwca 2014 r. klasa III G wraz z wychowawcą Panią Joanną Grotha, odwiedzając kolejne klasy przypomniała uczniom naszej szkoły zasady bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

[#312]  jk, 24.06.2014 14:19 
   [SP 9] XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniu 9 czerwca 2014 odbył się apel w ramach akcji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom kończący rok szkolny 2013/2014, w którym realizowaliśmy program „Mądra szkoła czyta dzieciom”. W trakcie apelu rodzice klas młodszych odczytali wiersze Wandy Chotomskiej i Ludwika Jerzego Kerna. Nauczyciel prowadzący uroczystość zaproponował dzieciom ciekawą lekturę na wakacje. Dziękujemy rodzicom klas młodszych: pani Izabeli Cieciura - Wrzałek, pani Lidii Skólskiej, pani Patrycji Pałubickiej, pani Oldze Krasoń oraz panom Jakubowi Dobrychłop i Arielowi Sinickiemu za udział w akcji czytania dzieciom książek.

Iwona Maćkowiak

[#310]  im, 22.06.2014 21:40 
   [SP 9] Wycieczka do Helu

W dniu 11 czerwca 2014 klasy II a i II b odbyły wycieczkę do Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. W muzeum zwiedziliśmy wystawy w kilku wyremontowanych obiektach dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej "Schleswig Holstein" oraz odrestaurowane stanowisko nr 4 przedwojennej baterii im. Heliodora Laskowskiego. W fokarium prowadzone przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego obserwowaliśmy foki szare. Następnie weszliśmy na wieżę widokowa XV-wiecznego kościoła z drewnianą wieżą, która jest doskonałym punktem widokowym. Po dokonanych obserwacjach przeszliśmy na cypel, by odpocząć na plaży po trudach wycieczki.

Przejdź do galerii  Wycieczka do Helu

Opiekunami uczniów była p. Iwona Maćkowiak i Elżbieta Idziak.

[#309]  im, 22.06.2014 21:35 
   [II LO] Ciekawa lekcja przedsiębiorczości

Dzień ćwiczeń środowiskowych w ramach lekcji przedsiębiorczości.

Sprawozdanie

Dnia 21 maja 2014 roku uczniowie II LO w Rumi z klasy Ia podzielili się na grupy by zapoznać się ze środowiskiem pracy w ramach lekcji przedsiębiorczości, którą zorganizowała pani mgr Lucyna Olęcka. Uczniowie odwiedzili placówki przedszkolne znajdujące się na terenie Rumi. Ich praca trwała od godziny 900 do 1400.

Grupy, które odwiedziły przedszkola, miały szansę przez jeden dzień poczuć się jak prawdziwi nauczyciele przedszkola. Opiekowały się dziećmi, a także przeprowadziły krótkie wywiady z personelem każdej z placówek. Podopieczni przedszkoli, które odwiedzili uczniowie liceum, przyjęli młodzież z otwartymi rękami. Uczniowie nie tylko bawili się z dziećmi, ale również czytali im bajki o Rumi, które zostały napisane na 60 – lecie naszego miasta. Opowiadania bardzo spodobały się dzieciom.

Jedna z grup miała okazję zapoznać się ze środowiskiem pracy w Urzędzie Miasta Rumia oraz przeprowadzić wywiad z Panią Burmistrz Elżbietą Rogala – Kończak. Po placówce uczniów liceum oprowadzał Pan Wiceburmistrz Leszek Kiersznikiewicz, który starał się przybliżyć młodzieży system, według którego funkcjonuje cała placówka. Po zwiedzaniu uczniowie zostali zaangażowani w pomoc przy rozdzielaniu batoników dla rumskich przedszkoli oraz robieniu gadżetów na 60 – lecie miasta Rumia.

Podczas tego dnia uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale również dowiedzieli się wielu ważnych rzeczy, które z pewnością przydadzą im się w przyszłości. Nauczyli się, że praca z dziećmi to nie tylko zabawa, ale również pomoc rodzicom w wychowywaniu dzieci oraz, że praca w Urzędzie Miasta to wielka odpowiedzialność, a nie picie kawy przy biurku.

Katarzyna Zuba

Placówki przedszkolne, które odwiedzili nasi uczniowie:

 • Przedszkole „Pod Topolą”
 • Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. Świętej Rodziny
 • Przedszkole Nr 1 „Słoneczna Jedynka”
 • Przedszkole Niepubliczne „Janowiaczek”
 • oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 9
[#321]  as, 21.06.2014 17:10 
   [SP 9] Narodowy Dzień Sportu

Dniu 14.06.2014 r. w sobotę w godz. 10.45 – 13.30 odbędzie się w naszej szkole na boisku Orlik „Narodowy Dzień Sportu”. W programie:

 1. Duży Orlik – Rugby TAG mecze towarzyskie Arka Rumia – SP 9 gry i zabawy w Rugby TAG prowadzone przez zawodników Arki Rumia turniej Rugby TAG dla chętnych sędziowany przez trenerów klubu Arka Rumia
 2. Mały Orlik – turniej Streetballa. 3. Teren wokół Orlika – test sprawności fizycznej.

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców. Czekają medale i nagrody.

Monika Jelińska

[#295]  jk, 12.06.2014 13:47 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.923.837  
stat4u
0,8164063