ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] EKOMISJA Nie Marnuję

W piątek 25 października odbył się w naszej szkole finał programu ekologicznego „ EkoMisja Nie Marnuję”, współorganizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem projektu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych. Klasy trzecie przygotowały spotkanie podczas, którego zaprezentowały swoje prace plastyczne ukazujące sposoby ochrony naszej planety. Uczniowie opowiadali o tym jak przekonać inne dzieci, aby dbały o Ziemię. Co powinniśmy zmienić, żeby żyć na czystej planecie? Inwencja twórcza uczniów była na wysokim poziomie, a atmosfera niezapomniana. Bardzo dziękuję klasom trzecim oraz ich wychowawczyniom za udział w Ekomisji.

Przejdź do galerii  Ekomisja

Anna Rogowska

[#2155]  im, 29.10.2019 18:45 
   [SP 9] Miejskie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym

29.10.2019 reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły rywalizowały w turnieju tenisa stołowego, który odbył się w hali MOSiR Rumia. Chłopcy zajęli III miejsce wśród rumskich szkół podstawowych. Dziewczęta zajmując I miejsce w turnieju wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych. 👏👏👏

Joanna Głąb

[#2162]  jk, 29.10.2019 14:57 
   [SP 9] Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy I - III
[#2150]  jk, 29.10.2019 12:12 
   [II LO] Gdynia E(x)plory Week

Gdynia E(x)plory Week

Przejdź do galerii  E(x)plory

Grupa przyrodnicza z 2 a, i 2 b, uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Technologii Gdynia E(x)plory Week, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Experyment w Gdyni. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach na relacje w mediach społecznościowych z festiwalu. Mieliśmy okazję obejrzeć stoiska naukowe i uczestniczyć w ścieżkach edukacyjnych. Wysłuchaliśmy wykładu pt. „Wojna z wirusami” oraz byliśmy uczestnikami Smart Lab, podczas którego poznaliśmy właściwości fizyko – chemiczne ciekłego azotu i praktycznego jego zastosowania np. w kuchni.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2149]  am, 25.10.2019 11:43 
   [SP 9] Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 października świętowaliśmy w klasie Ia Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Umiejętność programowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programują zadania, które wykonuje robot. Nowoczesny robot edukacyjny Ozobot pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

 

Przejdź do galerii  Ozobotp

Iwona Maćkowiak

[#2147]  im, 20.10.2019 18:40 
   [SP 9] Jesienne inspiracje

Prace plastyczne z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Z kolorowych liści uczniowie klasy Ia wykonali jesienne bukiety i drzewka w związku z nadchodzącym świętem. Dzień Drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych 10 października. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej chroniący drzewostan w celu łagodzenia skutków zmian klimatu i zachowania różnorodności biologicznej. Często zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przed pyłem, upałem czy też hałasem.

Przejdź do galerii  Drzewa

Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną do parku lub lasu po kasztany, z których dzieci na zajęciach plastycznych wykonały kasztanowe ludziki.

Przejdź do galerii  Ludziki

Iwona Maćkowiak

[#2146]  im, 20.10.2019 18:39 
   [SP 9] Koncert "Bajkogranie"

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Akademii Artystycznej "Art2You", która przygotowała program muzyczny, pt. "Bajkogranie". Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane i muzykę filmową. Przekonały się, że można grać na samym ustniku oraz usłyszały i zatańczyły do muzyki z bajek i filmów.

Iwona Maćkowiak

[#2145]  im, 20.10.2019 18:38 
   [SP 9] Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas prezentacji multimedialnej w dniu 16 października uczniowie klasy VII a przedstawili naszym pierwszakom wiersze Juliana Tuwima, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej napisanej językiem dowcipnym, przedstawiającym fragmenty rzeczywistości z ukrytym morałem lub przesłaniem. Jako pierwszy przeczytany został wiersz „Lokomotywa”, który zaprosił nas do literackiej podróży. Podczas spotkania zostały przeczytane wybrane wiersze Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu utworów dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza. Julian Tuwim napisał wiele ciekawych i zabawnych wierszy, dlatego też zachęcamy wszystkich do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Iwona Maćkowiak

[#2144]  im, 20.10.2019 18:36 
   [SP 9] Tydzień dla Zambii

W naszej szkole dni od 14-19 października były "Tygodniem dla Zambi". Wolontariusze pod opieką p. P Graś i T Brunath cięły stare poszwy na bandaże, O te bandaże prosiły szpitale w Zambii. Pocięte trafią do potrzebujących pacjentów w Zambii. Dziękujemy za pomoc.

Teresa Brunath

[#2148]  jk, 19.10.2019 15:46 
   [SP 9] Czarno-żółte flagi

Klasy I rozpoczęły naukę języka kaszubskiego w naszej szkole. Podczas pierwszych zajęć poznajemy symbole regionu i piersze słowa. Pomaga nam w tym nasza kaszubska maskotka - Kaszubiaczek. Wykonaliśmy też samodzielnie papierowe flagi. Wiemy już dlaczego flaga Kaszub jest czarno-żółta i co oznacza symbol Gryfa

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2241]  egi, 16.10.2019 13:51 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.054.356  
stat4u
0,5273438