ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczniowie klasy 2e zaprosili do czytania lektury” Królowa Śniegu” p. Beatę Mikulską, która uświetniła spotkanie występując w stroju Królowej Śniegu.

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Alicja Walczuk

[#2227]  im, 30.12.2019 19:27 
   [SP 9] Lekturki spod chmurki

W październiku 2019 roku uczniowie z klasy 2e wraz z wychowawczynią p. Alicją Walczuk dołączyła do projektu „Czytam z Klasą- Lekturki spod chmurki”. Wspólnie wybrały lekturę „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek(czterech prawych i sześciu lewych)”J. Bednarek.Po przeczytaniu lektury uczniowie wykonali zadania: lekturnik, zakładkę do książki, plakat, zaprosili gościa do wspólnego czytania lektury.

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Alicja Walczuk

[#2226]  im, 30.12.2019 19:25 
   [SP 9] V Jubileuszowy Konkurs Chóralny

Chór szkolny podczas eliminacji do V-Jubileuszowego Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego” Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2212]  jk, 22.12.2019 15:27 
   [SP 9] Wigilia w klasach I - III

Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie organizowane są spotkania świąteczne. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi dzielimy radości, smutki i troski jest bardzo ważna, ponieważ pozwala zapomnieć o sporach, daje radość i nadzieję na lepsze jutro. Spotkania wigilijne i Jasełka w klasach I-III odbyły się 20 grudnia, tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Uczniowie podczas uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli życzenia, płynące z głębi serca. Po poczęstunku nadszedł czas na wspólne i radosne kolędowanie. Wigilie klasowe upłynęły w atmosferze wzajemnej życzliwości, tolerancji i pokoju.

Przejdź do galerii  Wigila I-III

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2205]  im, 22.12.2019 13:40 
   [SP 9] Prace plastyczne na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia są już naprawdę blisko. Uczniowie w okresie przedświątecznym wykonują prace plastyczne i dekoracje w swoich salach lekcyjnych i na holach. Z czym nasi najmłodsi uczniowie kojarzą Boże Narodzenie? Ze świątecznym drzewkiem, aniołem, bombką, a może Św. Mikołajem i reniferem? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali artyści są bardzo pomysłowi i oryginalni. Oto prace uczniów klasy Ia.

Przejdź do galerii  Prace plastyczne

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2206]  im, 22.12.2019 13:20 
   [SP 9] Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy I a przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju. Projekt składa się z trzech modułów. W ramach I modułu wybraliśmy baśnie Hansa Christiana Andersena: „Dzikie łabędzie” i „Krzesiwo”. Przed świętami Bożego Narodzenia omawialiśmy „Dziewczynkę z zapałkami”, „Choinkę”, „Bałwana ze śniegu” i „Królową Śniegu”. Obowiązkowo uczniowie wykonali lekturnik, o który dbają i zapisują najważniejsze informacje dotyczące lektury. Uniwersalne przesłanie i morały zawarte w baśniach Andersena od lat służą wpajaniu pozytywnych wartości, takich jak wolność i tolerancja, zrozumienie dla drugiego człowieka, świadome dokonywanie wyborów życiowych i ponoszenie ich konsekwencji, wrażliwość na zło i krzywdę. Każdy uczeń zrobił dla koleżanki lub kolegi zakładkę do książki oraz plakaty z sylwetkami wybranej postaci z baśni Andersena. Nie możemy się już doczekać, kiedy przystąpimy do II modułu projektu.

Przejdź do galerii  Lekturki

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2204]  im, 22.12.2019 13:17 
   [SP 9] XVI Wojewódzki Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek

Chór szkolny podczas 16. Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc" w Gdańsku.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2211]  jk, 21.12.2019 15:15 
   [II LO] Jasełka 2019

Jasełka   2019

Patriotyczne Boże Narodzenie.

101 rocznica odzyskania Niepodległości.

Przejdź do galerii  Jasełka
Przejdź do galerii  Jasełka2
Przejdź do galerii  drzwi

 

 

 Jasełka, bardzo uroczyste, muzyczne, pełne kolęd, ale nie takich, jakie wszyscy znamy, lecz patriotycznych, przygotowali dziś dla nas uczniowie pod kierunkiem ks. Piotra Libiszewskiego i pana Jana Skałbani. Mieliśmy okazję poznać kolędy i pieśni przepełnione nadzieją, wolnością i braterstwem, do których słowa powstawały w trudnych dla naszej ojczyzny czasach. Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne i na nadchodzący Nowy Rok. Wręczone zostały nagrody za konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski, między innymi za najładniejszą dekorację świąteczną i na Halloween na drzwi do sal lekcyjnych i najpiękniejszą rzeźbę z dyni. Główne nagrody w formie bonów zwalniających z kartkówek otrzymały klasy I a, I d, i II a.

 

 

 Najserdeczniejsze życzenia,

 miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2020 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

[#2203]  am, 20.12.2019 15:47 
   [SP 9] Występ chóru szkolnego

Występ chóru szkolnego podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2210]  jk, 20.12.2019 15:08 
   [SP 9] Listy do i od świętego Mikołaja

W grudniu 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie na lekcji nauczyli się nie tylko jak napisać list w języku niemieckim ale również ćwiczyli oraz utrwalali pisownię słownictwa oraz pisania życzeń w obcym języku. Listy zostały wysłane do Niemiec w grudniu a na początku stycznia uczniowie otrzymali odpowiedzi na swoje życzenia świąteczne. nauczyciele języka niemieckiego

Przejdź do galerii  Listy do i od świętego Mikołaja

Marta Bartoszewska

Patrycja Jasińska

Katarzyna Jungiewicz

[#2222]  jk, 20.12.2019 11:13 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.009.240  
stat4u
0,421875