ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Pomagamy zwierzakom

W dniu 30 października odbył się apel słowno- muzyczny dla uczniów klas I-III na temat czworonożnych przyjaciół. Uczniowie klasy II e przedstawili zasady dobrego traktowania zwierząt i konwencje dotyczącą ich praw. Ostatnim punktem apelu było spotkanie z psem Maksem i przemówienie naszego gościa, pani Inspektor Anny Szczepaniak, na temat sytuacji schroniska, problemów związanych z jego prowadzeniem oraz trudnego położenia zwierząt. W związku ze spotkaniem rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę karmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dąbrówce. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Pani Alicja Walczuk. Wolontariusze z klas I-III przeprowadzą zbiórkę produktów żywnościowych i akcesoriów dla psów i kotów. Potrzebne dary można przynosić bezpośrednio do szkoły do Wychowawców klas - akcja ma charakter ciągły. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączą się w akcję.

Przejdź do galerii  Pomagamy zwierzakom

Rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę na publikowanie zdjęć/wizerunków z imprezy/wydarzenia.

Alicja Walczuk, Ewa Szmidt

[#2154]  im, 30.10.2019 18:37 
   [SP 9] Akcja MEN

Klasa VIc wraz z wychowawczynią włączyła się w akcję MEN "Szkoła pamięta". Postanowiliśmy odnaleźć na Cmentarzu Komunalnym groby osób zasłużonych dla Rumi i cenionych w naszej społeczności, zapalić znicze. Uporządkować i udekorować bezimienne i opuszczone groby.

Przejdź do galerii  Akcja MEN

Marzenna Taube

[#2151]  jk, 30.10.2019 11:18 
   [SP 9] Bal Aniołów

"Każdy może być święty, jeśli tylko chce (...)" w myśl tej piosenki zorganizowano w szkole w dniu 29 października Bal Aniołów i Świętych. Uczniowie klas I-III przebrani za Świętych i Anioły zebrali się na holu, by wspólnie bawić się i radować. Celem spotkania było kultywowanie chrześcijańskiej tradycji obchodów dnia Wszystkich Świętych. Dzieci bawiły się przy dźwiękach muzyki chrześcijańskiej.

Przejdź do galerii  Bal Aniołów

Rodzice/opiekunowie wyrazili zgodę na publikowanie zdjęć/wizerunków z imprezy/wydarzenia.

Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk

[#2152]  im, 29.10.2019 21:36 
   [SP 9] EKOMISJA Nie Marnuję

W piątek 25 października odbył się w naszej szkole finał programu ekologicznego „ EkoMisja Nie Marnuję”, współorganizowanym przez Federację Polskich Banków Żywności i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem projektu było zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych. Klasy trzecie przygotowały spotkanie podczas, którego zaprezentowały swoje prace plastyczne ukazujące sposoby ochrony naszej planety. Uczniowie opowiadali o tym jak przekonać inne dzieci, aby dbały o Ziemię. Co powinniśmy zmienić, żeby żyć na czystej planecie? Inwencja twórcza uczniów była na wysokim poziomie, a atmosfera niezapomniana. Bardzo dziękuję klasom trzecim oraz ich wychowawczyniom za udział w Ekomisji.

Przejdź do galerii  Ekomisja

Anna Rogowska

[#2155]  im, 29.10.2019 18:45 
   [SP 9] Miejskie Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym

29.10.2019 reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły rywalizowały w turnieju tenisa stołowego, który odbył się w hali MOSiR Rumia. Chłopcy zajęli III miejsce wśród rumskich szkół podstawowych. Dziewczęta zajmując I miejsce w turnieju wywalczyły awans do rozgrywek powiatowych. 👏👏👏

Joanna Głąb

[#2162]  jk, 29.10.2019 14:57 
   [SP 9] Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy I - III
[#2150]  jk, 29.10.2019 12:12 
   [II LO] Gdynia E(x)plory Week

Gdynia E(x)plory Week

Przejdź do galerii  E(x)plory

Grupa przyrodnicza z 2 a, i 2 b, uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Technologii Gdynia E(x)plory Week, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Experyment w Gdyni. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach na relacje w mediach społecznościowych z festiwalu. Mieliśmy okazję obejrzeć stoiska naukowe i uczestniczyć w ścieżkach edukacyjnych. Wysłuchaliśmy wykładu pt. „Wojna z wirusami” oraz byliśmy uczestnikami Smart Lab, podczas którego poznaliśmy właściwości fizyko – chemiczne ciekłego azotu i praktycznego jego zastosowania np. w kuchni.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2149]  am, 25.10.2019 11:43 
   [SP 9] Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 października świętowaliśmy w klasie Ia Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Umiejętność programowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programują zadania, które wykonuje robot. Nowoczesny robot edukacyjny Ozobot pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

 

Przejdź do galerii  Ozobotp

Iwona Maćkowiak

[#2147]  im, 20.10.2019 18:40 
   [SP 9] Jesienne inspiracje

Prace plastyczne z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Z kolorowych liści uczniowie klasy Ia wykonali jesienne bukiety i drzewka w związku z nadchodzącym świętem. Dzień Drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych 10 października. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej chroniący drzewostan w celu łagodzenia skutków zmian klimatu i zachowania różnorodności biologicznej. Często zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przed pyłem, upałem czy też hałasem.

Przejdź do galerii  Drzewa

Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną do parku lub lasu po kasztany, z których dzieci na zajęciach plastycznych wykonały kasztanowe ludziki.

Przejdź do galerii  Ludziki

Iwona Maćkowiak

[#2146]  im, 20.10.2019 18:39 
   [SP 9] Koncert "Bajkogranie"

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Akademii Artystycznej "Art2You", która przygotowała program muzyczny, pt. "Bajkogranie". Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane i muzykę filmową. Przekonały się, że można grać na samym ustniku oraz usłyszały i zatańczyły do muzyki z bajek i filmów.

Iwona Maćkowiak

[#2145]  im, 20.10.2019 18:38 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.903.666  
stat4u
0,3632813