ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy I - III
[#2150]  jk, 29.10.2019 12:12 
   [II LO] Gdynia E(x)plory Week

Gdynia E(x)plory Week

Przejdź do galerii  E(x)plory

Grupa przyrodnicza z 2 a, i 2 b, uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Technologii Gdynia E(x)plory Week, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Experyment w Gdyni. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursach na relacje w mediach społecznościowych z festiwalu. Mieliśmy okazję obejrzeć stoiska naukowe i uczestniczyć w ścieżkach edukacyjnych. Wysłuchaliśmy wykładu pt. „Wojna z wirusami” oraz byliśmy uczestnikami Smart Lab, podczas którego poznaliśmy właściwości fizyko – chemiczne ciekłego azotu i praktycznego jego zastosowania np. w kuchni.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2149]  am, 25.10.2019 11:43 
   [SP 9] Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 października świętowaliśmy w klasie Ia Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Umiejętność programowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programują zadania, które wykonuje robot. Nowoczesny robot edukacyjny Ozobot pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

 

Przejdź do galerii  Ozobotp

Iwona Maćkowiak

[#2147]  im, 20.10.2019 18:40 
   [SP 9] Jesienne inspiracje

Prace plastyczne z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Z kolorowych liści uczniowie klasy Ia wykonali jesienne bukiety i drzewka w związku z nadchodzącym świętem. Dzień Drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych 10 października. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej chroniący drzewostan w celu łagodzenia skutków zmian klimatu i zachowania różnorodności biologicznej. Często zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przed pyłem, upałem czy też hałasem.

Przejdź do galerii  Drzewa

Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną do parku lub lasu po kasztany, z których dzieci na zajęciach plastycznych wykonały kasztanowe ludziki.

Przejdź do galerii  Ludziki

Iwona Maćkowiak

[#2146]  im, 20.10.2019 18:39 
   [SP 9] Koncert "Bajkogranie"

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Akademii Artystycznej "Art2You", która przygotowała program muzyczny, pt. "Bajkogranie". Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane i muzykę filmową. Przekonały się, że można grać na samym ustniku oraz usłyszały i zatańczyły do muzyki z bajek i filmów.

Iwona Maćkowiak

[#2145]  im, 20.10.2019 18:38 
   [SP 9] Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas prezentacji multimedialnej w dniu 16 października uczniowie klasy VII a przedstawili naszym pierwszakom wiersze Juliana Tuwima, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej napisanej językiem dowcipnym, przedstawiającym fragmenty rzeczywistości z ukrytym morałem lub przesłaniem. Jako pierwszy przeczytany został wiersz „Lokomotywa”, który zaprosił nas do literackiej podróży. Podczas spotkania zostały przeczytane wybrane wiersze Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu utworów dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza. Julian Tuwim napisał wiele ciekawych i zabawnych wierszy, dlatego też zachęcamy wszystkich do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Iwona Maćkowiak

[#2144]  im, 20.10.2019 18:36 
   [SP 9] Tydzień dla Zambii

W naszej szkole dni od 14-19 października były "Tygodniem dla Zambi". Wolontariusze pod opieką p. P Graś i T Brunath cięły stare poszwy na bandaże, O te bandaże prosiły szpitale w Zambii. Pocięte trafią do potrzebujących pacjentów w Zambii. Dziękujemy za pomoc.

Teresa Brunath

[#2148]  jk, 19.10.2019 15:46 
   [SP 9] Czarno-żółte flagi

Klasy I rozpoczęły naukę języka kaszubskiego w naszej szkole. Podczas pierwszych zajęć poznajemy symbole regionu i piersze słowa. Pomaga nam w tym nasza kaszubska maskotka - Kaszubiaczek. Wykonaliśmy też samodzielnie papierowe flagi. Wiemy już dlaczego flaga Kaszub jest czarno-żółta i co oznacza symbol Gryfa

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2241]  egi, 16.10.2019 13:51 
   [II LO] Integracja i otrzęsiny klas pierwszych

 

Integracja i otrzęsiny klas pierwszych 

Przejdź do galerii  integracja

Dziś, 15 października, podobnie jak w roku ubiegłym, nowi uczniowie przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej w plenerze. Integracja i otrzęsiny klas pierwszych odbyły się w tzw. Piekiełku w Rumi, do którego pierwszoklasiści z wychowawcami, opiekunami i panią wicedyrektor, musieli dotrzeć pieszo, lasem, kilka kilometrów. Pogoda dopisała. Po drodze zostali włączeni w poczet „kotów” przez starszych kolegów. Na miejscu czekało mnóstwo zadań i atrakcji, przygotowanych przez członków samorządu uczniowskiego. Były łamigłówki logiczne, gry sprawnościowe oraz przeprawa przez rzekę, zakończona małym testem kulinarnym. Wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z ogniska, pieczonymi ziemniakami. Były ciasta upieczone przez uczniów i nauczycieli, owoce, napoje. Zmagania zakończyły się ślubowaniem uczniów:

 

Ślubujemy !

* Jako koty całkiem młode
*Nie dbające o urodę,
*By Samorząd chrzcić nas chciał
*Przysięgamy dziś miau, miau:
*Chodzić w parach, albo stadnie,
*Zawsze się uśmiechać ładnie
*I za dużo nie mieć pał
*Przysięgamy dziś, miau, miau
*Nie pić, nie ćpać i nie palić,
*Wiedzę ciągle doskonalić,
*Nie wytrzeszczać głupio gał,
*Przysięgamy dziś miau, miau.
*Słuchać starszych i szanować,
*W ciemnych kątach się nie chować,
*Dbać o czystość naszych ciał,
*Przysięgamy dziś miau, miau.
*Zobowiązań dotrzymywać
*Dać się łatwo wychowywać
*By duch szkolny przy nas trwał,
*Przysięgamy dziś, miau, miau...

i wychowawców:

 

*Nie będę przychodził na lekcje swoje.

*Nie będę brał na lekcje dziennika waszego.

*Będę pamiętać, aby dzień wagarowicza – święty - święcić.

*Nigdy nie stawiać uczniom dwój i jedynek.

*Będę czcił ucznia swego i naukę jego.

*Obiecuję nie chodzić po klasie w kartkówki czasie.

*Nie zajmować uczniom czasu wolnego.

*Nie mówić słowa złego rodzicom ucznia mojego.

*Nie budzić ucznia swego ze snu zasłużonego.

 Anna Młodzikowska - Zachar

 

 

[#2141]  am, 15.10.2019 17:49 
   [SP 9] Warsztaty plastyczno – konstrukcyjne Warzywne kukiełki

Zajęcia  otwarte są jedną z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami. Stanowią okazję zarówno do integracji środowiska przedszkolnego, zwłaszcza rodziców, dzieci i wychowawcy, jak i również wpływają na bliższe relacje pomiędzy rodzicami dzieci uczęszczających do tej samej grupy przedszkolnej. Tego typu zajęcia stanowią doskonałe podłoże do budowania i wzmacniania więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem. 

W ramach realizacji bloku tematycznego, Idzie jesień przez ogród i sad, w oddziale przedszkolnym 0A odbyły się warsztaty plastyczno – konstrukcyjne. Do udziału w zajęciach zatytułowanych Warzywne kukiełki zostali zaproszeni rodzice. Głównym celem spotkania było wykonanie warzywnych stworków, rozbudzenie aktywności twórczej dzieci i rodziców, rozwijanie kreatywności, pomysłowości, wyobraźni, a także sprawności manualnej dzieci.              

Wszystkim rodzicom gorąco dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam na następne, świąteczne spotkanie.

 

                                                                                                 Elżbieta Kozakiewicz

 

 

 

[#2153]  al, 15.10.2019 00:38 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.955.675  
stat4u
0,4257813