ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Escape room po kaszubsku

Zajęcia języka kaszubskiego to super zabawa! Podczas ostatnich lekcji najstarsza grupa zorganizowała prawdziwy escape room po kaszubsku. Zagadka, którą musieliśmy rozwiązać dotyczyła lektury "Balbina z IVB". Wyzwanie polegało na odnalezieniu tejmnicy ukrytej w skrzynkach. Wskazówki ukryte były w pamiętniku Balbiny. Było to nielada wyzwanie i super zabawa. Wspólnymi siłami udało nam się rozwiązać zagadkę!

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2240]  egi, 12.10.2019 13:42 
   [II LO] Święto Edukacji Narodowej

14     PAŹDZIERNIKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Przejdź do galerii  święto KEN

W przeddzień Święta Edukacji Narodowej, 11 października 2019 r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego sprawili Gronu Pedagogicznemu ogromną niespodziankę. Mieliśmy dużą radość uczestniczyć w  spektaklu słowno – muzycznym, odsłuchaliśmy przepięknego wokalu naszych uczennic. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka złożyła wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła nagrody. Pani dyrektor wspomniała również o miłym dla Polski wydarzeniu, a mianowicie o Nagrodzie Nobla dla naszej pisarki pani Olgi Tokarczuk, której motto towarzyszyło dzisiejszemu spotkaniu.

My nauczyciele i dyrekcja II LO również przyłączamy się do życzeń. Całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi życzymy w tym szczególnym dniu wszystkiego co najcenniejsze.  

[#2140]  am, 11.10.2019 14:18 
   [II LO] "Kreatives Deutschlernen"
Przejdź do galerii  j.niem2

"Kreatives Deutschlernen"

Uczniowie klas trzecich uczestniczą w innowacji pedagogicznej pt."Kreatives Deutschlernen", w ramach której tworzyli edukacyjne -lapbooki na temat czasu przeszłego Perfekt, czyli teczki tematyczne, które zawierają wszystkie wiadomości związane z omawianym tematem leksykalno – gramatycznym. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, karteczkach, kopertach, harmonijkach, wachlarzach oraz szablonach o przeróżnych kształtach i kolorach. Kolorowe notatki sporządzone według pomysłu autora pomagają usystematyzować i pogłębić wiedzę oraz zachęcają uczniów do samodzielnych powtórek. Lapbooki uczą organizacji pracy, rozwijają kreatywność.

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2139]  am, 10.10.2019 19:25 
   [SP 9] Projekt edukacyjny Das Bild der Anderen

Uczniowie klasy 8B przystąpili do projektu edukacyjnego Das Bild der Anderen, pod patronatem Instytutu Goethego. W ramach projektu korespondują oni w języku niemieckim z rówieśnikami ze szkoły w Kopenhadze. Udział w projekcie pokazuje, że dzięki nauce języka niemieckiego możemy poznawać nowych ludzi mieszkających za granicą, ponieważ język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Uczniowie poszerzając znajomość języka niemieckiego, dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy z Danii. Projekt stwarza możliwość opowiadania o szkole, rodzinie, przyjaciołach, zainteresowaniach oraz o Rumi. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, ponieważ e-maile administrowane są przez opiekunów projektu p. Martę Bartoszewską i p. Patrycję Jasińską.

Marta Bartoszewska

[#2138]  jk, 09.10.2019 12:25 
   [SP 9] Kaszëbsczi gëszeft

Na języku kaszubskim nie tylko uczymy się o regionie, mówimy, piszemy i czytamy po kaszubsku ale również bawimy się. Pomagają nam w tym wspaniałe gry planszowe, np. Kaszëbsczi Gëszeft. To gra, dzięki której poznajemy topografię regionu oraz pisarzy i działaczy kaszubskich. Z jej pomocą uczymy się również liczyć! To świetna zabawa!

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2242]  egi, 05.10.2019 13:56 
   [SP 9] Rajd Dzieci w sieci

Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawcą Teresą Brunath to pilni obserwatorzy Internetu i urządzeń mobilnych. 5 października wzięli udział w rajdzie Dzieci w sieci. Zadaniem rajdu było zachęcić uczniów do świadomego i przemyślanego użytkowania mediami elektronicznymi, w tym zwłaszcza komputera, urządzeń mobilnych oraz Internetu. Po to, aby czerpać z nich to, co najlepsze i nie dać się wkręcić w coś,co będzie odwracało uwagę od najważniejszych spraw nas wszystkich. A świat mediów elektronicznych potrafi być bardzo wciągający. Uczniowie mieli okazję w formie zabawy zapoznać się z takimi pojęciami jak grooming,cyberprzemoc,cyberstalking, fonoholizm (uzależnianie od smartfona), happy slapping (umieszczanie w sieci upokarzających zdjęć osób bez ich zgody)

Przejdź do galerii  Rajd Dzieci w sieci

Teresa Brunath

[#2156]  jk, 05.10.2019 08:16 
   [SP 9] Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
[#2136]  jk, 01.10.2019 16:12 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Muzyki

1 października świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Była to znakomita okazja, by posłuchać na lekcjach fragmentów utworów kompozytorów klasycznych. Muzyka Mozarta, Vivaldiego, Chopina czy Straussa uprzyjemniła nam to muzyczne święto. Uczniowie wraz z panią od muzyki przygotowali cytaty i sentencje, które pojawiły się na szkolnych drzwiach.

Przejdź do galerii  Międzynarodowy Dzień Muzyki

Ewa Szmidt

[#2142]  dh, 01.10.2019 15:00 
   [SP 9] Kaszubskie literki

Rozpoczęliśmy naukę języka kaszubskiego w nowym roku szkolnym. Przyszedł czas na kaszubski alfabet. Dzieci z klas pierwszych poznały już znaki sześciu liter charakterystycznych dla języka regionalnego. Dzieci, które znają już alfabet miały okazję do powtórki. Nasze znaki przedstawiliśmy w formie plakatów przedstawiających literkowe stworki. 

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2247]  egi, 01.10.2019 14:46 
   [SP 9] Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych klasy drugie na lekcji języka angielskiego przygotowały wspaniałe plakaty o kilku państwach m.in. Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Grecji oraz Włoszech. Poznaliśmy ich zwyczaje, kuchnie, znane miejsca oraz nauczyliśmy się jak się przywitać w ich języku: Hello! Salut! Hola! τιμή! Ciao!

A my mówimy do zobaczenia za rok

Grażyna Kossakowska

[#2134]  jk, 30.09.2019 15:19 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.906.900  
stat4u
0,5488281