ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Europejski Dzień Języków w klasach IV - VIII

26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Podczas przerw uczniowie mogli poczęstować się tradycyjnymi naleśnikami z sosem klonowym oraz niemieckimi słodyczami. Aby otrzymać smakołyk wystarczyło odpowiedzieć na pytania związane z kulturą krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz rozwiązać zagadki językowe "flase friends/ Falsche Freunde" dopasowując słówka, które pomimo identycznej pisowni mają zupełnie inne znaczenie w języku angielskim i niemieckim. Ponadto na korytarzach czekał na uczniów quiz z wykorzystaniem kodów QR. Uczniowie skanowali kody OR a następnie odpowiadali na przeróżne pytania sprawdzające ich wiedzę nt. flag, stolic, języków urzędowych jak również poznawali liczebniki, kolory, powitania i pożegnania, w różnych językach. Uczniowie rozwiązywali zadania za pomocą aplikacji edukacyjnych takich jak Milionerzy, Memory oraz klasyfikowanie.

Nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Języków

Marta Bartoszewska

[#2135]  jk, 26.09.2019 15:23 
   [SP 9] Dzień Ziemi

21 września 2019 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, dzien ten był też Dniem Erasmus+. Cała społeczność szkolna wzięła udział w sprzątaniu osiedla Janowo. Klasom IV A i VD został przybliżony program Unii Europejskiej, przeznaczony dla uczniów, studentów oraz pracowników edukacji. Z tej okazji Zespół Erasmus przygotował informacje oraz ciekawostki na temat programu Erasmus+. Uczniowie odgadywali zagadki związane z krajami - partnerami naszej szkoły. (Grecja, Hiszpania, Włochy, Turcja, Rumunia, Bułgaria) Imię Erasmus pozostanie z nami na dłużej, ponieważ tego dnia na podwórku szkoły przedstawiciele uczniów II LO i Szkoły Podstawowej zasadzili drzewo. Mamy nadzieje, że dąb - Erasmus będzie rósł przez wiele lat.

Przejdź do galerii  Dzień Ziemi

Teresa Brunath

Iwona Switońska

[#2129]  jk, 21.09.2019 13:54 
   [SP 9] Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata Rumia 2019 ma na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. 21 września po raz kolejny przystąpiliśmy do sprzątania terenów wokół naszej szkoły. Po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie klasy Ia obejrzeli prezentację pt.: "W kontakcie z naturą", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmu, pt.: "Ekologiczny dom" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.


Iwona Maćkowiak

[#2125]  im, 21.09.2019 13:42 
   [SP 9] Plakaty o tematyce ekologicznej

Jednocześnie z akcją Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wykonali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi i refleksji nad jej degradacja i zniszczeniem przez ludzi.Wszystkie prace wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat o tematyce ekologicznej.

Przejdź do galerii  Plakaty o tematyce ekologicznej

Marzenna Taube

[#2122]  jk, 20.09.2019 14:54 
   [SP 9] Ślubowanie klas I

19 września w hali MOSIR odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. W ceremonii, która odbyła na hali MOSiR uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Pan Piotr Wittbrodt oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ariel Sinicki, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Przejdź do galerii  Ślubowanie

Iwona Maćkowiak

[#2123]  im, 19.09.2019 13:37 
   [SP 9] Kolorowa matematyka

Uczniowie klasy Ia interesuje się liczbami. Uwielbiają zadania rachunkowe, zagadki i puzzle. Mają doskonałą pamięć do liczb, wzorów, interesują się komputerem. Doskonale potrafią zauważyć związki między obiektami. Lubią zadawać pytania. Zastosowanie liczb w kolorach rozpoczynamy od układania dowolnych figur. W ten sposób dzieci poznają nazwy kolorów, porównują ich długości. Po zapoznaniu się przez dzieci z klockami można wprowadzić np. zabawy w „kolorowe schodki”.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#2128]  im, 17.09.2019 13:53 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września obchodziliśmy w klasie Ia Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, wierzyć we własne siły i nie poddawać się. Było kolorowo, pomysłowo i bardzo pracowicie. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka. Kropkowe dzieła sztuki zaprezentowaliśmy na wystawie International Dot Day. Oczywiście w tym dniu przyszliśmy ubrani w kolorowe kropki.

Przejdź do galerii  Kropka

Iwona Maćkowiak

[#2126]  im, 16.09.2019 13:48 
   [SP 9] Magiczny świat origami

Origami to sztuka składania papieru, która uczy w jaki sposób bez cięcia, klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Uczniowie klasy I a podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z tradycyjnym origami oraz modułowym. Poznali tajniki sztuki origami i wykonali swoje pierwsze proste kształty dzięki, którym wykonali kwiat z siedmiu części oraz rybkę. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość. Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Iwona Maćkowiak

[#2124]  im, 13.09.2019 13:40 
   [SP 9] Rumskie Spotkania Muzyczne

10 i 11 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Rumskich Spotkaniach Muzycznych. Na scenie MOSIR Rumia zagościła muzyka, śpiew i taniec. Zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncerty opracował dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia, tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. Wszystkim muzykom dziękujemy za wspaniały występ.

Przejdź do galerii  Koncert

Iwona Maćkowiak

[#2127]  im, 11.09.2019 13:49 
   [SP 9] Zebrania z Rodzicami 12 września 2019
[#2120]  jk, 06.09.2019 12:22 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.007.967  
stat4u
0,40625