ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Plakaty o tematyce ekologicznej

Jednocześnie z akcją Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wykonali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi i refleksji nad jej degradacja i zniszczeniem przez ludzi.Wszystkie prace wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat o tematyce ekologicznej.

Przejdź do galerii  Plakaty o tematyce ekologicznej

Marzenna Taube

[#2122]  jk, 20.09.2019 14:54 
   [SP 9] Ślubowanie klas I

19 września w hali MOSIR odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. W ceremonii, która odbyła na hali MOSiR uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Pan Piotr Wittbrodt oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ariel Sinicki, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Przejdź do galerii  Ślubowanie

Iwona Maćkowiak

[#2123]  im, 19.09.2019 13:37 
   [SP 9] Kolorowa matematyka

Uczniowie klasy Ia interesuje się liczbami. Uwielbiają zadania rachunkowe, zagadki i puzzle. Mają doskonałą pamięć do liczb, wzorów, interesują się komputerem. Doskonale potrafią zauważyć związki między obiektami. Lubią zadawać pytania. Zastosowanie liczb w kolorach rozpoczynamy od układania dowolnych figur. W ten sposób dzieci poznają nazwy kolorów, porównują ich długości. Po zapoznaniu się przez dzieci z klockami można wprowadzić np. zabawy w „kolorowe schodki”.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#2128]  im, 17.09.2019 13:53 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września obchodziliśmy w klasie Ia Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, wierzyć we własne siły i nie poddawać się. Było kolorowo, pomysłowo i bardzo pracowicie. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka. Kropkowe dzieła sztuki zaprezentowaliśmy na wystawie International Dot Day. Oczywiście w tym dniu przyszliśmy ubrani w kolorowe kropki.

Przejdź do galerii  Kropka

Iwona Maćkowiak

[#2126]  im, 16.09.2019 13:48 
   [SP 9] Magiczny świat origami

Origami to sztuka składania papieru, która uczy w jaki sposób bez cięcia, klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Uczniowie klasy I a podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z tradycyjnym origami oraz modułowym. Poznali tajniki sztuki origami i wykonali swoje pierwsze proste kształty dzięki, którym wykonali kwiat z siedmiu części oraz rybkę. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość. Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Iwona Maćkowiak

[#2124]  im, 13.09.2019 13:40 
   [SP 9] Rumskie Spotkania Muzyczne

10 i 11 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Rumskich Spotkaniach Muzycznych. Na scenie MOSIR Rumia zagościła muzyka, śpiew i taniec. Zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncerty opracował dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia, tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. Wszystkim muzykom dziękujemy za wspaniały występ.

Przejdź do galerii  Koncert

Iwona Maćkowiak

[#2127]  im, 11.09.2019 13:49 
   [SP 9] Zebrania z Rodzicami 12 września 2019
[#2120]  jk, 06.09.2019 12:22 
   [II LO] ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 2019/2020

 

Przejdź do galerii  rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś, 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który zainaugurowała pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w naszej szkole, absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Tradycją szkoły jest uczestnictwo w rozpoczęciu roku szkolnego absolwentów, którzy nie zawiedli i tym razem. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka przedstawiła wychowawców klas, nauczycieli, powitała rodziców, omówiła sprawy dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Pani dyrektor wspomniała o 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o czekających nas przedsięwzięciach na nadchodzący rok szkolny. Wśród wielu ważnych zadań przed nami priorytety, m. in działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Wszystkim życzymy powodzenia na nadchodzący nowy rok szkolny.

 

Wychowawcy klas:

 

Klasa I a (profil psychologiczno – pedagogiczny) - pani Dorota Dubiel – Stojek

Klasa I b (profil sportowo – obronny) -  pan Karina Hoła

Klasa I c (profil prawno – administracyjny) - pani Anna Wiśniewska

Klasa I d (profil psychologiczno – pedagogiczny) - pan Mateusz Włodarski

Klasa I e (profil sportowo – obronny) - pani Violetta Czechowska

Klasa I f (profil ogólny) - pani Patrycja Jasińska

 

Klasa II a – pani Marta Bartoszewska

Klasa II b – pan Jacek Szyba

 

Klasa III a – pani Aleksandra Andrachiewicz

Klasa III b – pani Justyna Szymańska

 

 Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#2119]  am, 02.09.2019 17:14 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.091.768  
stat4u
0,421875