Aktualności - rok szkolny 2022 / 2023
 
   [SP 9] Podziękowania od żołnierzy

Otrzymaliśmy podziękowanie od żołnierzy pracujących na misji za kartki świąteczne, które uczniowie kl. 3e i 2c wykonali dla nich z okazji minionych świąt. Jest nam niezmiernie miło, że nasze starania zostały docenione. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za pomoc w organizacji.


Ewa Kaczmarska-Kosyk, Ewa Wodniczak

[#3089]  im, 31.01.2023 18:23 
   [SP 9] Koncert kolęd Chóru Szkolnego

W piątkowe popołudnie przed feriami rodzice tłumnie przybyli na koncert kolęd chóru szkolnego. W sali rozświetliły się światełka lampionów i wyczuwało się świąteczną atmosferę. Uczniowie wykonali kilka kolęd i pastorałek przy akompaniamencie pianina. Można było usłyszeć wykonania grupowe, solowe oraz w dwugłosie. Koncert bardzo się podobał, a goście byli wzruszeni. Uczniowie znakomicie się spisali.

Link: Kolęda

Link: Kolęda

Ewa Szmidt

[#3087]  jk, 29.01.2023 13:34 
   [SP 9] Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia obchodzimy święta naszych dziadków. Nie jest tajemnicą, że dziadkowie to osoby bezgranicznie kochające swoje wnuki. Są troskliwi, cierpliwi i wyrozumiali. Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie, poświęcony czas oraz wspólną zabawę. Uczniowie klasy I a przygotowali dla babć drobne upominki w formie papierowych kwiatów, a dla dziadków notes, który wręczą składając życzenia, aby podziękować i wyrazić swoje uczucia.
Przygotowaliśmy także niespodziankę dla naszych kochanych babć. Słowami piosenki Babcia tańczy rock and rolla wyrażamy wdzięczność za czas nam poświęcony oraz wspólną zabawę.

Iwona Maćkowiak

[#3083]  im, 21.01.2023 09:23 
   [SP 9] Szachowy sukces Borysa

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy pełen radosnych i niezapomnianych wrażeń. Dzieci mogą brać udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych, które są doskonałym sposobem na twórcze wykorzystanie wolnego czasu. W dniu 20 stycznia Borys Czerwonko uczeń klasy I a podczas Zimowego Turnieju Szachowego 2023 w Bolszewie zajął I miejsce w kategorii do lat 9 oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej do lat 14. W klasyfikacji Polskiego Związku Szachowego został zawodnikiem IV kategorii.Brawo Borysie! Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

Iwona Maćkowiak

[#3085]  im, 20.01.2023 22:51 
   [SP 9] Ekobohaterowie dokarmiają ptaki

Zima to trudny okres dla ptaków. W związku z tym nasi skrzydlaci przyjaciele mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Podczas zajęć Ekobohaterowie z klas pierwszych dowiedzieli się, jakie ptaki zostają z nami, a które odlatują do ciepłych krajów. Wiemy też, czym możemy je dokarmiać. Podajemy ptakom naturalne pożywienie, takie jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych, wieszamy słoninę.


Tydzień przed feriami zimowymi zgromadziliśmy specjalną karmę i wyruszyliśmy powiesić kule tłuszczowe dla sikorek na terenie naszej szkoły.

Przejdź do galerii  Ptaki

Pamiętajmy, że jeżeli zdecydowaliśmy się na dokarmianie ptaków to musimy robić to systematycznie przez całą zimę.

Iwona Maćkowiak

[#3082]  im, 20.01.2023 22:18 
   [SP 9] II etap konkursu wojewódzkiego z języka niemieckiego

Dnia 12 stycznia 2023 roku trzy uczennice klasy 8D: Amelia Borowska, Paulina Zachary oraz Anastazja Szczęśniak wzięły udział w II etapie konkursu wojewodzkiego z języka niemieckiego "Feste feiern wie sie fallen". Ta część konkursu odbyła się on-line w formie multimedialnej. Dziewczyny sprawdzały swoją wiedzę językowa z tematyki uroczystości rodzinnych.

Niezmiernie nas ucieszył fakt, że Paulina przeszła do III etapu konkursu.

Marta Banaszak oraz Alicja Januszewska

[#3088]  jk, 12.01.2023 14:13 
   [SP 9] Paczuszka dla maluszka

Pod patronatem Fundacji Małych Stópek w grudniu na terenie szkoły odbyła się akcja charytatywna "Paczuszka dla maluszka". Była to zbiórka artykułów higienicznych i plastycznych. Wszystkie zebrane materiały zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Wejherowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tę akcję, okazując wielkie serce dla tych najbardziej potrzebujących.

P. Graś, K. Kowalczyk, J. Rafalska, W. Peck-Stypułkowska

[#3081]  im, 10.01.2023 21:30 
   [SP 9] Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2023 roku przez Rumię uroczyście przemaszerował Orszak Trzech Króli z okazji Uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie wraz z katechetami. W królewskich pelerynach i koronach śpiewając kolędy uczestnicy przeszli z parafii pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie oddali pokłon narodzonemu Dziecięciu. Następnie wysłuchali koncertu kolęd i zjedli ciepły posiłek.

Przejdź do galerii  Orszak

P. Graś, K. Kowalczyk, B. Matusiak

[#3080]  im, 10.01.2023 21:28 
   [SP 9] Turniej szachowy

08 stycznia w Akademickim Centrum Sportowym przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbył się Zimowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Uczeń klasy Ia Borys Czerwonko zdobył II miejsce.


Gratulujemy Borysowi świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
Iwona Maćkowiak

[#3079]  im, 08.01.2023 20:25 
   [SP 9] Warsztaty Majsterkowo w 3e

Dnia 5 stycznia uczniowie kl. 3 e brali udział w warsztatach organizowanych przez Castoramę o nazwie „Majsterkowo”. Pod czujnym okiem specjalisty samodzielnie tworzyli zabawki z drewna – drewniany pociąg. Zadań było wiele m. in. wyszukanie i ułożenie wszystkich elementów pociągu wg podanej instrukcji, wkręcanie zaczepów, sklejanie modelu. Najbardziej czasochłonną pracą okazało się szlifowanie drewna papierem ściernym. Trud jednak się opłacił. Uczniom udało się zbudować pociągi, które dodatkowo wprawili w ruch. Nagrodami w warsztatach były dyplomy, drobne upominki oraz pociągi, z których wykonania uczniowie byli bardzo dumni.

Przejdź do galerii  Castorama

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#3078]  im, 07.01.2023 20:25 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.827.771  
stat4u
0,2832031