Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Kinder+ Sport

AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI "KINDER + SPORT" LIPIEC 2016 w Częstochowie

14 maja 2016 na hali sportowej w Gdańsku odbył się Finał Wojewódzki "Kinder + Sport" w kategorii "3" dziewcząt . Nasz zespół w składzie: Julia Stanuch, Nicole Niewolska, Daria Myśliwiec oraz Natalia Duda uczennic klasy VB po rozegraniu dwóch turnieji eliminacyjnych znalazł się wśród 16-stu najlepszych zespołów woj. pomorskiego. W trakcie turnieju przyszło mierzyć się z zespołami takimi jak Energa Gedania Gdańsk, Morena Miastko , Stężyca 2011 Wieżyca, KaEmKa Starogard Gdański, UKS Zatoka 95 Puck oraz UKS Trefl Gdynia. Po rozegraniu I etapu eliminacyjnego w grupach z kompletem pkt. dziewczyny awansowały na kolejne szczeble tabeli. Dopiero w półfinale zespół KaEmKi Starogard Gdański okazał się zbyt mocny na ten dzień. Spotkanie jednak nie zamknęło nam szansy na upragniony awans do Mistrzostw Polski i ze zwiększoną uwagą i motywacją zespół przystąpił do walki o trzecie miejsce w turnieju ze Stężycą 2011 Wieżycą I .Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo i przeciwnik wyszedł na prowadzenie. To tylko zmotywowało nasze dziewczyny do bardziej wytężonej pracy i wyrównania wyniku meczu. Tie-break to walka pkt. za pkt i ostateczna wygrana po bardzo dobrej grze naszego zespołu.

Przejdź do galerii  Kinder+ Sport

Opiekun: Anna Brodacka

[#1074]  ks, 15.05.2016 19:00 
   XVIII BIEG WIELKANOCNY

XVIII Bieg Wielkanocny

W dniu 02.04.16 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Wielkanocnym uzyskując czołowe lokaty. Wincenty Markowski z klasy 4b i Oliwia Kusaj z klasy 6d stanęli  na podium.Po zakończeniu biegu uczestnicy dostali posiłek regeneracyjny oraz brali udział w losowaniu nagród rzeczowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i dziękujemy za wspólnie sportowo spędzony wolny czas.

Przejdź do galerii  Bieg Wielkanocny

Rerprezentacja SP9:
Kunikowski Bruno 2b, Kusaj Nadia 1i, Damaszke Julia 4b, Wincenty Markowski 4b, Kurkowski Mikołaj 4a, Dzięgielewska Kasia 4a, Dzięgielewski Jacek 4a, Lena Miotk-Rogoś 4a, Ola Gąsiorowska 4a, Nikodem Stecura, Kowalewski Filip, Czuryło Krystian 4c, Kendzora Zuza, Kendzora Wiktoria, Ola Jaroń 4d, Alina Udalska, Maja Polaszewska 4e, Sil Martyna 4d, Serowy Karolina 6e, Kusaj Oliwia 6d, Bujak Maciej 6f, Kawiak Szymon 6f, Jafke Kuba 6f, Sebastian Konieczke, Kaczmarczyk Dominik 6f.

Alina Treder
Katarzyna Świątek-Trościanko

[#1024]  ks, 02.04.2016 14:20 
   Finał Wojewódzki w sztafetach pływackich

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetach pływackich

W Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetach Pływackich, które odbyły się 11.03.2016 w Kościerzynie, nasze dziewczyny z SP 9 z Rumi zajęły znakomite 5 miejsce w składzie Dumańska Antonina, Nierzwicka Ania, Turczyn Patrycja, Dzięgielewska Katarzyna, Markowska Katarzyna, Pyszynska Małgosia, Steć Oliwia, Krzos Oliwia oraz rezerwa Cyman Patrycja, Górkowska Magda, Kłos Wiktoria. Rownież znakomicie spisali się chłopcy poprawiając czas aż o 11 sekund w składzie Dzięgielewski Jacek, Popovych Kirylo, Markowski Wincenty, Rybakowski Cezary, Kurr Maciej, Sawicki Szymon, Rzeszowski Daman, Płoński Wojtek oraz rezerwowi Adach Jan, Narolski Samuel i Wieczorek Robert. Wielkie gratulacje! Opiekun Artur Ziniewicz.

Przejdź do galerii  Finał Wojewódzki w pływaniu

Artur Ziniewicz

[#985]  ks, 11.03.2016 15:30 
   Powiatowe Zawody La rocznik 2005-2006

W dniu 7.03.16 reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Zawodach lekkoatletycznych rocznika 2005-2006. Antonina Dumańska uczenncica klasy 4b wywalczyła złoty medal w skoku wzwyż (123 cm), a Katarzyna Mielko z klasy 5b zdobyła brązowy medal w rzucie pilką lekarską rzucając ponad 10 metrów.

Przejdź do galerii  Powiatowe Zawody LA rocznik 2005-2006

Nasi uczniowie rywalizowali również w biegu na 30m, 600 m, sztafecie 4x100, skoku w dal osiągając bardzo dobre wyniki. Były to pierwsze zawody lekkoatletyczne dla większości z uczestników.

Opiekunowie: K. Świątek-Trościanko, G. Sowa

[#978]  ks, 07.03.2016 17:38 
   PIMS w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

W dniu 03.02.2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Stężycy. W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy zawodów, czyli Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. W decydującym spotkaniu pokonała ubiegłorocznego Mistrza, czyli Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie. Poziom rywalizacji był wysoki i pozwala mieć nadzieję na dobry wynik naszego zespołu w półfinale. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczał: organizator zawodów – Robert Sawicki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi (Natalia Duda, Maja Głąb, Monika Kacperczyk, Katarzyna Mielko, Daria Myśliwiec, Nicole Niewolska, Julia Stanuch, Martyna Tomoń, Amelia Wajda, Oliwia Wesołowska, Marta Witkowska, Julia Zawadowicz, opiekun drużyny – Robert Sawicki) II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie III miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie V miejsce – Szkoła Podstawowa w Rozłazinie VI miejsce - Szkoła Podstawowa w Lini

W dniu 04.02.2016 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w powiecie puckim. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczestników z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi, która w emocjonującym finale pokonała Samorządową Szkołę Podstawową z Bolszewa. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany i pozwala mieć nadzieję na dobry wynik naszego zespołu w półfinale. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami, medalami i dyplomami które wręczali: organizatorzy zawodów – Robert Sawicki i Ania Brodacka oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi. Wyniki uzyskane w dniu zawodów: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi (Aleksander Bisior, Mateusz Góra, Stanisław Karwacki, Mateusz Krachulec, Wincenty Markowski, Tymoteusz Przybyszewski, Patryk Rudek, Szymon Syta, Dawid Wiwatowski, Kamil Zelent, opiekun drużyny – Robert Sawicki) II miejsce – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Łęczycach V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Lini

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#941]  ks, 05.02.2016 12:33 
   Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Sztafetowym

1 lutego na pływalni MOSiR w Rumi odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu Sztafetowym. W sztafecie damskiej naszą szkołę reprezentowały: Kinga Szulc, Gabrysia Pachaly, Patrycja Turczyn, Wiwien Turczak, Małgosia Pyszyńska, Kasia Markowska, Oliwia Steć, Oliwia Krzos. Dziewczęta przepłynęły dystans 8*25m w czasie 2:32,30 zdobywając w ten sposób pierwsze miejsce i puchar. Sztafetę chłopców poprowadził Jacek Dzięgielewski, a za nim Witek Markowski, Czarek Rybakowski, Szymon Huzarek, Maciej Kurr, Szymon Sawicki, Damian Rzeszowski i Samuel Narolski. Chłopcy uzyskali czas 2:32,70 i w ten sposób uplasowali się na 2 miejscu podium, przegrywając rywalizację z Prywatną Ekologiczną Szkołą Społeczną.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Trenerzy drużyn: Natalia Żbikowska, Artur Ziniewicz

[#930]  jk, 01.02.2016 08:08 
   MIMS w piłce ręcznej dz i ch

26 - 27 stycznia odbyły się MIMS w mini piłce ręcznej.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli II miejsce. Dziewczynki po zaciętej walce uległy reprezentacji SP NR 10, a chłopcy SP Nr 6.

Dziewczynki w skladzie: Patrycja Beyrowska,, Natalia Rochoń, Agata Józefczuk, Nicola Miśniakiewicz, Alicja Lewandowska,Milena Udalska, Aleksandra GÓrecka, Julia Zawadowicz,Nikola Woźniak, Anna Pachaly, Karolina Gierszewska, Olga Józefczuk, Karolina Żurawska

Chłopcy: Jakub Sugiera, Patryk Rudek, Jakub Fal, Maks Patelczyk, Piotr Ring, Michał Cegielski, Daniel Babiński, Kacper Alicki, Kacper Bogdanski, Wojciech Płoński, Kamil Narolski, Kacper Walczyk, Mateusz Góra

Opieka: Alina Treder

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#918]  ks, 29.01.2016 11:36 
   MIMS w mini siatkówce chłopców

MIMS w mini siatkówce chłopców W dniu 22.01.16 W ZSO W Rumi rozegrano Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców. Miejsca medalowe zajęli: Im-SP NR 9 IIm-SP Nr 6 IIIm ESS SP Nr 9 reprezentowała drużyna chłopców z klasy 4”b”i 6”b” pod czujnym okiem trenera Roberta Sawickiego. Za 2 tyg będą oni reprezentować miasto na zawodach powiatowych.

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#914]  ks, 26.01.2016 12:44 
   1/2 Finału WIMS w tenisie stołowym

2 grudnia 2015 odbył się 1/2 Wojewódzki IMS w drużynowym tenisie stołowym. Magdalena Mallek oraz Anna Kamińska zawodniczki naszej szkoły po bardzo zdecydowanym zwycięstwie w rozgrywkach na szczeblu powiatowym tym razem, zmierzyły się z zawodniczkami o wiele bardziej doświadczonymi. Przeciwniczki reprezentujące szkoły z Borcza (I m. w turnieju) oraz Garczegorza (II m) okazały się zbyt mocnymi rywalkami. Jednak zarówno Magda jak i Ania ambitnie walczyły o każdy pkt. Po bardzo trudnych dwóch spotkaniach nasze dziewczyny podeszły do ostatniego pojedynku bardzo zmotywowane. Dzięki niesamowitej waleczności wygrały z zespołem z Celbowa i zajęły bardzo wysokie III miejsce. Jest to najwyższy wynik w tej dyscyplinie osiągnięty przez uczennice naszej szkoły.

Przejdź do galerii  1/2 Finału WIMS w tenisie stołowym

Opiekun: Anna Brodacka

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#827]  ks, 03.12.2015 08:30 
   PIMS w tenisie stołowym dziewcząt

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt-27.11.2015r.

27.11.2015 na hali MOSiR w Rumi odbyły się PIMS w drużynowym tenisie stołowym.W zawodach brało udział 9 zespołów: SP 9 Rumia, Reda, Wejherowo, Orle, Łebieńska Huta, Bożepole, Choczewo, Pobłocie. Turniej rozegrany w dwóch grupach. Nasze zawodniczki rozgrywki grupowe zakończyły na I m pokonując Redę, Wejherowo, Choczewo, Bożepole. Półfinał wygrany z Pobłociem. Mecz finałowy ponownie z Redą. Anna Kamińska, Magdalena Mallek k.l VG jak burza przeszły dwa pierwsze etapy rozgrywek dopiero finał trzymał w napięciu do samego końca. Po zaciętej walce uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich.

Opiekun: Anna Brodacka

Anna Kamińska, Magdalena Mallek k.l VG (na zdjęciu od lewej)

Katarzyna Światek-Trościanko

[#815]  ks, 30.11.2015 09:37 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.413.449  
stat4u