Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
Na skróty:
   Postaw na Rodzinę,
   Zachowaj Trzeźwy Umysł,
 
   

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Od lat bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł. W tym roku hasło przewodnie to „Teraz Twój czas”. Promuje ono rozwój zainteresowań i pasji wśród dzieci i młodzieży oraz aktywne form spędzania przez nie wolnego czasu. Kampania zachęca też rodziców do pokazania dzieciom swojego świata, rozmowy z nimi o własnych zainteresowaniach i poglądach. Podpowiada im jak mają wspierać swoje dzieci w realizacji ich marzeń oraz w dokonywanych przez nich wyborach.

 
   

Kampania „Postaw na Rodzinę”

Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na Rodzinę”, która promuje współpracę pomiędzy szkołą i rodzicami dziecka oraz przypomina o ogromnym wpływie najbliższej rodziny na zachowanie dziecka oraz kształtowanie jego postaw.
Według specjalistów nie ma lepszego sposobu na skuteczna profilaktykę, niż dbanie o prawidłowe relacje rodzinne. Kiedy są one prawidłowe maleje ryzyko występowania zachowań agresywnych oraz ryzykownych tj.: sięgania przez młodych ludzi po alkohol i inne środki odurzające, palenie papierosów itp.
   
Powrót   Top

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.652.275  
stat4u