Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
„Granice mojego języka są granicami mojego świata.”
Ludwig Wittgenstein

   Zajęcia logopedyczne przeznaczone są dla dzieci, których mowa z różnych przyczyn nie rozwija się prawidłowo. Na początku roku szkolnego logopeda przeprowadza badania przesiewowe mające na celu wyłonienie dzieci z zaburzeniami mowy. Współpracuje również z nauczycielami zgłaszającymi swych uczniów do terapii logopedycznej.

Sala logopedyczna
 
Zabawy buzi i języka
 

   Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 4os. Program zajęć uzależniony jest od indywidualnego zapotrzebowania i możliwości uczniów. Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie, np. fonologiczne, pragmatyczne, syntaktyczne i morfologiczne. Terapia logopedyczna w szkole prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia stanowiącego powód objęcia ucznia opieką logopedyczną.

Ćwiczenia oddechowe
 
Uczymy się poprzez zabawę
 

   Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Szczególnie trzeba o tym pamiętać wtedy, gdy zajęcia z logopedą odbywają się rzadko. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia rodzica z dzieckiem są dużą pomocą.

Logopeda Małgorzata Suchocka

Top

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.419.063  
stat4u