Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że Jakub Brunat z klasy 7d uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, zorganizowanym jak co roku w Gibach.

Wyjazd dzieci i ich rodziców na uroczystości oraz na wycieczkę edukacyjną był nagrodą dla laureatów konkursów I edycji Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia - Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”, którego autorem i realizatorem jest Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang. Przypomnijmy, że w Konkursie Filmowym „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” I nagrodę zdobył Jakub Brunat.

Podczas wizyty w dniach 10-12 lipca Jakub zwiedził gotycki zamek biskupów warmińskich oraz tężnie w Lidzbarku Warmińskim, Wilczy Szaniec, gdzie w latach 1941–1944 była kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych, Klasztor Kamedułów w Wigrach, podziwiał uroki augustowskich jezior płynąc statkiem z Augustowa do Studzienicznej, gdzie duże wrażenie wywarło na nim Sanktuarium Maryjne. Niecodzienne przeżycie stanowiło również pokonanie Śluzy Przewięź – szóstej śluzy na Kanale Augustowskim pomiędzy jeziorami Studzienicznym i Białym.

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Dzień Obławy Augustowskiej
[#2652]  dh, 20.07.2021 12:44 
   Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Wychowawcy klas VIII wydają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty swoim wychowankom w piątek 9 lipca 2021r wg następującego porządku:

Klasa VIIIA 8:00

Klasa VIIIB 8:20

Klasa VIIIC 8:40

Klasa VIIID 9:00

Klasa VIIIE 9:30

Zaświadczenia należy wydać przy wejściu od strony segmentu sportowego.

[#2651]  jk, 07.07.2021 12:02 
   Film na temat szczepień
Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

 

 

 
[#2650]  jk, 03.07.2021 17:36 
   Nabór do klasy sportowej

Szanowni Państwo.

Mimo obecnych trudności z dostępem do edukacji w "klasycznej" formie, mamy nadzieję na szybki powrót do nauczania stacjonarnego i nie zamierzamy rezygnować z projektu klas sportowych . Wydaje się, że teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, istnieje potrzeba aktywności fizycznej.
Dlatego uważamy, że tworząc klasę sportową damy szansę dzieciom na wszechstronny rozwój umysłowy i fizyczny.

W Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi od wielu lat z dużymi sukcesami realizowany był program klas sportowych o profilach piłka nożna oraz piłka siatkowa. Dzieci i młodzież skupiona w tych klasach osiągała wysokie lokaty w rywalizacji szkół, na wszystkich jej poziomach, a pod względem nauki, klasy sportowe nie ustępowały klasie matematycznej.
W roku szkolnym 2021/2022 planujemy kontynuować nasz program i utworzyć klasę sportową ukierunkowaną na piłkę siatkową i piłkę nożną.


Czego możemy się spodziewać?

 • klasa liczy do 24 osób;
 • zajęcia sportowe odbywają się bez podziału na grupy;
 • rozszerzony program wychowania fizycznego obejmuje 10 godzin tygodniowo, z czego 4 godziny to podstawa programowa (realizacja programu jak w klasach ogólnych), natomiast 6 godzin przeznaczamy na dyscypliny kierunkowe;
 • w klasie zajęcia wychowania fizycznego prowadzić będą nauczyciele z aktualnymi licencjami związków sportowych;
 • zajęcia prowadzone będą na obiektach szkoły;
 • zapewniamy ciągłość szkolenia w zakresie dyscyplin kierunkowych również po ukończeniu szkoły podstawowej - współpraca z klubami sportowymi na terenie Rumi: Akademia Piłki Siatkowej Rumia oraz Miejski Klub Sportowy ORKAN Rumia;
 • zapewniamy udział w rywalizacji na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim oraz w rozgrywkach organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.

Co daje Nam takie rozwiązanie?

 • umożliwiamy naszym pociechom realizowanie ich pasji pod okiem doświadczonych trenerów;
 • dbamy o harmonijny rozwój fizyczny naszego dziecka;
 • uczymy dzieci dyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu;
 • dajemy dzieciom podstawy wiedzy o prawidłowym żywieniu, dbałości o higienę, podstawach treningu oraz odpowiedzialności za własny rozwój;
 • dzieci nabywają umiejętności prospołecznych, uczą się współpracy w grupie;
 • wdrażamy dzieci do Świata Sportu poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej;
 • kreujemy postawę kibica w oparciu o ideę fair play.


Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z trenerami:

Ziemowit Bernatowicz - trener piłka nożna tel. 608070304 e-mail: ziemekb@interia.pl
Robert Sawicki - trener piłka siatkowa tel. 602593562 e-mail: robert77sawicki@gmail.com


Szanowni Państwo.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani sportowym rozwojem waszego dziecka, prosimy o kontakt. Informacje od Państwa pozwolą nam określić właściwy kierunek działania i potwierdzić, że pomysł i realizacja naszego planu spełnia Państwa oczekiwania.


Ze sportowym pozdrowieniem.

Nauczyciele wychowania fizycznego
Ziemowit Bernatowicz
Robert Sawicki
Daniel Hadam

[#2587]  dh, 30.06.2021 10:59 
   Muzyczna pocztówka ze świetlicy

Dziękujemy za ten wspólny rok szkolny, za radość, uśmiech każdego dnia!

Życzymy Wam drogie dzieci bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

Z dedykacją - muzyczna pocztówka!

Wesołych i bezpiecznych wakacji życzą
Nauczyciele świetlicy

[#2647]  dh, 29.06.2021 17:15 
   Wyniki Konkursów „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Brunat z klasy 7d zajął I miejsce, a Wiktoria Smyl z klasy 7e II miejsce w Konkursie „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”.

Konkurs był częścią I etapu Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” – konkursu – organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Pomorskiego, Wojewody Podlaskiego, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego.

W trzech konkursach: literackim, fotograficznym i filmowych wzięło udział 84 uczestników w województw pomorskiego i podlaskiego. Opiekunem merytorycznym, naukowym oraz mentorem obu prac był nauczyciel historii Pan Krzysztof Murawski. Na jego ręce składamy ogromne gratulacje i podziękowania.

Gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym!

Krzysztof Murawski

[#2646]  dh, 29.06.2021 17:08 
   Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?

Klasa 7d przez cały rok szkolny 2020/21 realizowała projekt edukacyjny "Ja w społeczeństwie. Jak mogę zmienić świat?". Projekt był prowadzony i wspierany przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

Podczas zajęć uczniowie analizowali takie wartości, jak: odpowiedzialność, tolerancja, czy wsparcie innych. Dzięki projektowi rozwinęli wrażliwość na potrzeby wspólnoty lokalnej oraz znajomość powszechnie przyjętych zasad. Uczniowie budowali postawę świadomego uczestnictwa i twórczego zaangażowania w życie społeczne.

Krzysztof Murawski

[#2645]  dh, 29.06.2021 16:54 
   Znicz dla Westerplatczyka

"Ilu ich padło nikt nie pyta. Nie ważna liczba, krew ani gruz. Ważny heroizm treść w czasie skryta, miara dla dziejów pokarm dla dusz ..."

Dzieje naszego kraju to historie pojedynczych ludzi, które spłatają się, tworząc dzieje narodu. Każdy żołnierz to odrębna karta zapisana w naszej historii. Bohaterowie, którzy nie maja swoich pomników, tablic pamiątkowych, nie nakręcono o nich filmów, przez długie lata żyli w zapomnieniu, wymazani z pamięci. Póki żyją ludzie w których pamięci istnieją, zapiszmy ich wielkimi literami na kartach polskiej historii.

Koło historyczne i uczniowie z II LO realizowali w roku szkolnym 2020/2021 projekt konkursowy organizowany przez Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku pt. ,,Znicz dla Westerplatczyka”. Naszym bohaterem był Wiktor Ciereszko, żołnierz Wojska Polskiego walczący we wrześniu 1939 na Westerplatte - mieszkaniec Rumi. Na podstawie zebranych źródeł uczniowie wykonali film o życiu westerplatczyka.

Teresa Brunath

[#2644]  dh, 29.06.2021 16:42 
   Zdrowych, bezpiecznych wakacji!

Piosenka wakacyjna w wykonaniu szkolnego chóru.

Piosenka wakacyjna

 

Ewa Szmidt

[#2640]  jk, 23.06.2021 15:44 
   Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny ,,Piórem i pazurem"
[#2642]  al, 23.06.2021 13:53 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.652.291  
stat4u
0,2265625