Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Narodowe czytanie w klasach I - III

Nasza szkoła od lat bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania. W tym roku odbyła się 10 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klasy III e i I a rozpoczęli tegoroczną edycję od czytania fragmentów „Faustynki” i „Ignasia”.


Wiemy, że czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się i wyrabia cierpliwość. Zapraszamy uczniów klas I-III do krainy książek i do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Iwona Maćkowiak, Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2973]  im, 01.10.2022 18:59 
   Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka w klasie 3e odbyły się zawody w kategorii SUPER DŻENTELMEN. Udział w zawodach wzięli chłopcy, którzy musieli wykazać się sprytem, pomysłowością i zręcznością zgadując „męskie zagadki”, zaplatając koleżankom warkocze, tańcząc szalone tańce, śpiewając piosenki czy też wykonując sportowy trening. Zawody zakończyły się próbą szczerego uśmiechu, który musiał pojawić się na twarzy dżentelmena po zjedzeniu plastra cytryny. Jurorkami w zawodach były koleżanki z klasy, które jednogłośnie stwierdziły, że wszyscy chłopcy wypadli znakomicie i każdy z nich zasługuje na tytuł SUPER DŻENTELMENA. Nagrodą w zawodach była sesja zdjęciowa i upominki zakupione przez rodziców. Wspólna zabawa dała wszystkim dużo radości i sprawiła, że to był naprawdę wyjątkowy dzień.

Przejdź do galerii  DCH

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2972]  im, 01.10.2022 18:42 
   Wycieczka do Aquaparku w Redzie

Klasa 7c wybrała się na wycieczkę do Aquaparku w Redzie. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, rozwijanie umiejętności ruchowych oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie mogli skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi, wodnego sprzętu sportowego. Po atrakcjach na basenie poszliśmy na pyszną pizzę do Pizzerii Piccolo Mulino. Uczniowie byli zachwyceni wyjazdem. Wszyscy znakomicie się bawili.

Ewa Szmidt

[#2971]  jk, 30.09.2022 12:21 
   Akcja Sprzątanie Świata

W ramach akcji Sprzątanie Świata kl.7c zasadziła 25 cebulek tulipanów i żonkili przed budynkiem naszej szkoły. Głównym celem przedsięwzięcia było aktywne włączenie się w lekcję poszanowania środowiska. Dziękujemy rodzicom za ufundowanie roślin oraz panu Piotrowi, który zajmuje się szkolnym ogrodem za instruktaż i przygotowanie miejsca pod sadzonki. Mamy nadzieję, że z naszych cebulek wyrosną wiosną piękne kolorowe kwiaty.

Ewa Szmidt

[#2970]  jk, 30.09.2022 12:17 
   Dzień Chłopaka w 4c

Dzień Chłopaka w 4c upłynął na robieniu własnej pizzy w pizzerii Gruby Benek. Było wesoło i bardzo smacznie!

Krzysztof Murawski

[#2982]  jk, 30.09.2022 12:16 
   Wycieczka na Górę Markowca

Klasa 7c wybrała się na pieszą wycieczkę na Górę Markowca (92 m n.p.m) w Rumi. Z góry można podziwiać Pradolinę Kaszubską, Kępę Oksywską i Zatokę Gdańską. Na wzniesieniu znajdują się m.in. pozostałości po niemieckiej baterii obrony przeciwlotniczej. Wzgórze Markowca w czasie II wojny światowej pełniło ważną rolę w obronie wybrzeża przez Niemców. Głównym celem spaceru było przybliżenie uczniom historii tego rejonu oraz poznawanie otoczenia przyrodniczego.

Ewa Szmidt

[#2969]  jk, 30.09.2022 12:14 
   Dzień Czwartaka

Dzień Czwartaka Czwartek był dniem szczególnym w naszej szkole. Samorząd Uczniowski pod opieka p. Teresy Brunath wraz z wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji dla świeżo upieczonych czwartoklasistów. Stacje zadaniowe były pomysłowe, wymagające kondycji fizycznej, kreatywności, znajomości przyrody i wiele innych umiejętności. Każdy uczeń mógł się sprawdzić w różnych zadaniach. Na końcu drogi na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia było odśpiewanie klasowej piosenki, prezentacja logo klasy i uroczysta przysięga w obecności Dyrektora szkoły.

Przejdź do galerii  Dzień czwartaka

Teresa Brunath

[#2976]  jk, 29.09.2022 14:12 
   VII edycja Filmowego Konkursu Historycznego

28 września br. Julian, Mikołaj i Piotr godnie reprezentowali naszą szkołę podczas gali finałowej Konkursu Północnego w ramach VII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Chłopcy dzielnie rywalizowali ze starszymi kolegami i koleżankami, będąc jedną z najmłodszych drużyn. Nie zdobyli miejsca na podium, ale ich postawa, kreatywność i ambicja zasługują na uznanie.

Krzysztof Murawski

[#2981]  jk, 28.09.2022 12:10 
   Wycieczka VII A na Westerplatte

19 września 2022 klasa VII A w ramach lekcji historii udali się na Westerplatte. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historia tego miejsca i wydarzeniami pierwszych dni II wojny światowej, poznanie topografii półwyspu i rozmieszczenie obiektów tworzących system obronny we wrześniu 1939 roku. Uczestnicy zobaczyli pozostałości wartowni, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz dzięki uprzejmości Mateusza Jasika- mieli okazję zwiedzić ekspozycję ocalałej Wartowni nr 1. Aby uczcić poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny, którzy poświecili życie w obronie tego miejsca uczniowie złożyli kwiaty.

Przejdź do galerii  Wycieczka VII A na Westerplatte

Teresa Brunath

[#2966]  jk, 27.09.2022 09:27 
   "Hobbit" J. R. R. Tolkiena

21 września 2022 roku uczciliśmy datę pierwszego wydania "Hobbita" J. R. R. Tolkiena. Uczniowie klas 8d oraz 8a wykonali plakaty w języku angielskim związane z powieścią. Tego dnia w naszym Zespole Szkół czytaliśmy i omawialiśmy fragmenty przygody Bilbo Bagginsa. Uczniowie ćwiczyli umiejętność czytania oryginalnego anglojęzycznego tekstu literackiego oraz zapoznali się z nowym słownictwem.

Przejdź do galerii  "Hobbit" J. R. R. Tolkiena

Barbara Kornath - Nowak

Alicja Januszewska

[#2967]  jk, 21.09.2022 12:02 

10-10-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.148.071  
stat4u
0,390625