Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   MISJA ETIOPIA!

Na czym polega wolontariat międzynarodowy? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć uczniom klas VIII b,c,d Pani Weronika Krauze. Nasz gość 3 miesiące spędził w małej miejscowości na południu Etiopii. Jako wolontariuszka zajmowała się w miejscowej szkole dziećmi w wieku od 2 – 8 lat. Po raz pierwszy pod okiem polskich wolontariuszek dzieci miały możliwość rysowania kredkami, kolorowania obrazków. Z ciekawością brały udział w organizowanych zabawach i grały prawdziwą! piłką. W zamian dzieliły się z wolontariuszkami tym co miały najlepszego (banany, mleko, kawa)

Przejdź do galerii  MISJA ETIOPIA!

Teresa Brunath

[#2979]  jk, 04.10.2022 10:32 
   Jesteśmy Ekobohaterami

Program edukacji ekologicznej to szczególna forma zajęć. Celem programu jest kształtowanie przekonań, że stan środowiska zależy od działalności człowieka oraz ukazanie uczniom możliwości wpływania na zmiany w najbliższym otoczeniu. Realizowanie tego jest możliwe przez kształtowanie postawy proekologicznej już od najmłodszych lat, ze szczególnym ukierunkowaniem właśnie na środowisko lokalne. Tu nie ma miejsca na nudę. Uczniowie klas pierwszych nauczą się, jak dokonywać świadomych wyborów w codziennym życiu. W dniu 03 października rozpoczęliśmy wdrażanie programu „O planetę dbamy- jesteśmy Ekobohaterami”.


Przygotowany wspólnie z nauczycielami program zawiera sześć bloków tematycznych związanych z: segregacją odpadów, rumskimi ekobohaterami, powietrzem, wodą, światem zwierząt i roślin, a także zdrowiem. W ramach przedsięwzięcia dzieci wezmą udział w akcjach sprzątania świata, przejazdach rowerowych, sadzeniu drzew, warsztatach recyklingu, a nawet będą mogły stworzyć przyszkolny ogródek. W specjalnych książeczkach najmłodsi będą zbierać pieczątki potwierdzające zdobycie określonych umiejętności oraz udział w konkretnych wydarzeniach.

Przejdź do galerii  EKO1

Iwona Maćkowiak - szkolny koordynator

Joanna Cholawo

Elżbieta Idziak

Sylwia Jerzyk

Wioletta Peck - Stypułkowska

[#2977]  im, 03.10.2022 20:53 
   Chór szkolny

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcą rozwijać swój głos na zajęcia chóru szkolnego w każdy piątek o godz.14.45-15.30 w sali nr 105.

Zajęcia są skierowane dla uczniów szkoły podstawowej.

nauczyciel muzyki: Ewa Szmidt

[#2975]  jk, 03.10.2022 14:08 
   Pamięć o narodowych bohaterach

3 października 1944 r. zakończyło się Powstanie Warszawskie. Choć minęło już 78 lat, to pamięć o narodowych bohaterach jest wciąż żywa w sercach dzieci. W ramach akcji promującej postawy patriotyczne BohaterON, klasy 4c i 5a upamiętniły Powstańców Warszawskich w taki sposób, w jaki najlepiej to potrafią - pielęgnując oraz zachowując wiedzę o Powstaniu Warszawskim i II wojnie światowej. Uczestniczyliśmy w przygotowanej przez naszych nauczycieli grze miejskiej, a tłem tej wyjątkowej lekcji historii była wystawa „Armia Krajowa – największa podziemna armia świata” w Gdyni.

Przejdź do galerii  Pamięć o narodowych bohaterach

Krzysztof Murawski

[#2984]  jk, 03.10.2022 12:23 
   Dzień Chłopaka w klasie Ia

30 września w klasie I a chłopcy obchodzili swoje święto. Otrzymali upominki-niespodzianki, ufundowane przez Rodziców, które sprawiły im dużo radości. W muszkach nasi chłopcy wyglądają doskonale.


Dziewczynki stanęły także na wysokości zadania i wykonały dla chłopców zakładki do książek. Obchody „DNIA CHŁOPAKA” minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

Życzymy wszystkim chłopakom:

Uśmiechu na twarzy, a w sercu radości.

By Wam nigdy nie zabrakło marzeń, wiary i radości.

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka !

Przejdź do galerii  DC

Iwona Maćkowiak

[#2974]  im, 01.10.2022 19:00 
   Narodowe czytanie w klasach I - III

Nasza szkoła od lat bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania. W tym roku odbyła się 10 edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klasy III e i I a rozpoczęli tegoroczną edycję od czytania fragmentów „Faustynki” i „Ignasia”.


Wiemy, że czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się i wyrabia cierpliwość. Zapraszamy uczniów klas I-III do krainy książek i do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.

Iwona Maćkowiak, Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2973]  im, 01.10.2022 18:59 
   Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka w klasie 3e odbyły się zawody w kategorii SUPER DŻENTELMEN. Udział w zawodach wzięli chłopcy, którzy musieli wykazać się sprytem, pomysłowością i zręcznością zgadując „męskie zagadki”, zaplatając koleżankom warkocze, tańcząc szalone tańce, śpiewając piosenki czy też wykonując sportowy trening. Zawody zakończyły się próbą szczerego uśmiechu, który musiał pojawić się na twarzy dżentelmena po zjedzeniu plastra cytryny. Jurorkami w zawodach były koleżanki z klasy, które jednogłośnie stwierdziły, że wszyscy chłopcy wypadli znakomicie i każdy z nich zasługuje na tytuł SUPER DŻENTELMENA. Nagrodą w zawodach była sesja zdjęciowa i upominki zakupione przez rodziców. Wspólna zabawa dała wszystkim dużo radości i sprawiła, że to był naprawdę wyjątkowy dzień.

Przejdź do galerii  DCH

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2972]  im, 01.10.2022 18:42 
   Wycieczka do Aquaparku w Redzie

Klasa 7c wybrała się na wycieczkę do Aquaparku w Redzie. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, rozwijanie umiejętności ruchowych oraz wdrażanie do aktywnego i kulturalnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie mogli skorzystać ze zjeżdżalni, jacuzzi, wodnego sprzętu sportowego. Po atrakcjach na basenie poszliśmy na pyszną pizzę do Pizzerii Piccolo Mulino. Uczniowie byli zachwyceni wyjazdem. Wszyscy znakomicie się bawili.

Ewa Szmidt

[#2971]  jk, 30.09.2022 12:21 
   Akcja Sprzątanie Świata

W ramach akcji Sprzątanie Świata kl.7c zasadziła 25 cebulek tulipanów i żonkili przed budynkiem naszej szkoły. Głównym celem przedsięwzięcia było aktywne włączenie się w lekcję poszanowania środowiska. Dziękujemy rodzicom za ufundowanie roślin oraz panu Piotrowi, który zajmuje się szkolnym ogrodem za instruktaż i przygotowanie miejsca pod sadzonki. Mamy nadzieję, że z naszych cebulek wyrosną wiosną piękne kolorowe kwiaty.

Ewa Szmidt

[#2970]  jk, 30.09.2022 12:17 
   Dzień Chłopaka w 4c

Dzień Chłopaka w 4c upłynął na robieniu własnej pizzy w pizzerii Gruby Benek. Było wesoło i bardzo smacznie!

Krzysztof Murawski

[#2982]  jk, 30.09.2022 12:16 

10-10-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
5.926.908  
stat4u
0,2304688