Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Wycieczka na Górę Markowca

Klasa 7c wybrała się na pieszą wycieczkę na Górę Markowca (92 m n.p.m) w Rumi. Z góry można podziwiać Pradolinę Kaszubską, Kępę Oksywską i Zatokę Gdańską. Na wzniesieniu znajdują się m.in. pozostałości po niemieckiej baterii obrony przeciwlotniczej. Wzgórze Markowca w czasie II wojny światowej pełniło ważną rolę w obronie wybrzeża przez Niemców. Głównym celem spaceru było przybliżenie uczniom historii tego rejonu oraz poznawanie otoczenia przyrodniczego.

Ewa Szmidt

[#2969]  jk, 30.09.2022 12:14 
   Dzień Czwartaka

Dzień Czwartaka Czwartek był dniem szczególnym w naszej szkole. Samorząd Uczniowski pod opieka p. Teresy Brunath wraz z wolontariuszami przygotowali wiele atrakcji dla świeżo upieczonych czwartoklasistów. Stacje zadaniowe były pomysłowe, wymagające kondycji fizycznej, kreatywności, znajomości przyrody i wiele innych umiejętności. Każdy uczeń mógł się sprawdzić w różnych zadaniach. Na końcu drogi na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. Zwieńczeniem tego wspaniałego dnia było odśpiewanie klasowej piosenki, prezentacja logo klasy i uroczysta przysięga w obecności Dyrektora szkoły.

Przejdź do galerii  Dzień czwartaka

Teresa Brunath

[#2976]  jk, 29.09.2022 14:12 
   VII edycja Filmowego Konkursu Historycznego

28 września br. Julian, Mikołaj i Piotr godnie reprezentowali naszą szkołę podczas gali finałowej Konkursu Północnego w ramach VII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Chłopcy dzielnie rywalizowali ze starszymi kolegami i koleżankami, będąc jedną z najmłodszych drużyn. Nie zdobyli miejsca na podium, ale ich postawa, kreatywność i ambicja zasługują na uznanie.

Krzysztof Murawski

[#2981]  jk, 28.09.2022 12:10 
   Wycieczka VII A na Westerplatte

19 września 2022 klasa VII A w ramach lekcji historii udali się na Westerplatte. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z historia tego miejsca i wydarzeniami pierwszych dni II wojny światowej, poznanie topografii półwyspu i rozmieszczenie obiektów tworzących system obronny we wrześniu 1939 roku. Uczestnicy zobaczyli pozostałości wartowni, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz dzięki uprzejmości Mateusza Jasika- mieli okazję zwiedzić ekspozycję ocalałej Wartowni nr 1. Aby uczcić poległych żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny, którzy poświecili życie w obronie tego miejsca uczniowie złożyli kwiaty.

Przejdź do galerii  Wycieczka VII A na Westerplatte

Teresa Brunath

[#2966]  jk, 27.09.2022 09:27 
   "Hobbit" J. R. R. Tolkiena

21 września 2022 roku uczciliśmy datę pierwszego wydania "Hobbita" J. R. R. Tolkiena. Uczniowie klas 8d oraz 8a wykonali plakaty w języku angielskim związane z powieścią. Tego dnia w naszym Zespole Szkół czytaliśmy i omawialiśmy fragmenty przygody Bilbo Bagginsa. Uczniowie ćwiczyli umiejętność czytania oryginalnego anglojęzycznego tekstu literackiego oraz zapoznali się z nowym słownictwem.

Przejdź do galerii  "Hobbit" J. R. R. Tolkiena

Barbara Kornath - Nowak

Alicja Januszewska

[#2967]  jk, 21.09.2022 12:02 
   Czysta Rumia

16 września uczniowie klasy I a wzięli udział w akcji „Czysta Rumia”, która ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, konieczność ograniczania ilości odpadów oraz właściwego składowania i przetwarzania. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie obejrzeli filmy o tematyce ekologicznej, rozwiązywali zagadki oraz wykonali plakaty o ochronie środowiska.


Rezultatem naszej pracy w terenie, pomimo deszczowej pogody, było usunięcie śmieci. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów klas I-III akcja była bardzo udana.

Przejdź do galerii  CR1

Iwona Maćkowiak

[#2964]  im, 18.09.2022 18:02 
   Międzynarodowy Dzień Kropki

Kropka – niby nic, a jednak coś wielkiego i ważnego. Ten zwyczajny mały punkt od wielu lat jest symbolem twórczej zabawy zmierzającej do odkrywania talentów. 15 września uczniowie klasy I a wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. W planie dnia znalazło się miejsce na działania twórcze zarówno na zajęciach plastycznych jak i matematycznych. Podczas zajęć komputerowych dzieci uczyły się w programie Paint dodawać pojedyncze kształty.


Kreatywność to bardzo mocna strona uczniów klasy I a. Stroje w kropki i kropkowe twórcze zajęcia pokazały uzdolnienia i zainteresowania naszych uczniów.

Przejdź do galerii  DK2

Iwona Maćkowiak

[#2963]  im, 18.09.2022 17:47 
   Ślubowanie Klas I

13 września 2022 r. w hali MOSiR odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów z udziałem rodziców, wychowawców, dyrektorów i przedstawicieli władz miasta.


W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie złożyli najpierw przysięgę, a następnie zostali pasowani na uczniów. Podczas uroczystości Ekobohaterowie przekazali paczki z upominkami. Dodatkową niespodzianką były tarcze z numerem szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Następnego dnia po ślubowaniu uczniowie otrzymali bidony na wodę oraz prezenty przygotowane przez rodziców.


Serdecznie życzymy naszym pierwszoklasistom, aby każdy spędzony w dzień w szkole był wyjątkowy i warty zapamiętania.

Przejdź do galerii  S1

Iwona Maćkowiak

[#2962]  im, 18.09.2022 17:29 
   Zebrania z rodzicami 8 września 2022 r.

Dyrektor szkoły zaprasza rodziców na spotkanie z wychowawcą klasy.

Przydział sal lekcyjnych i godziny spotkań:

Zebrania z rodzicami klas I-III

Zebrania z rodzicami klas IV-VIII

[#2959]  dh, 06.09.2022 10:13 
   Narodowe czytanie

Dnia 3 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez prezydenta RP „Narodowe czytanie”.

Na scenie letniej parku im. Żelewskiego w Rumi zaprezentowali wybrane ballady Mickiewicza: Świteź, Świtezianka, Powrót taty, Rękawiczka, Pani Twardowska, Lilije

Przejdź do galerii  Narodowe czytanie

[#2965]  dh, 06.09.2022 06:08 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.640.122  
stat4u
0,4023438