Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Wyślij pączka do Afryki

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz piąty w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich, a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.Tegorocznej akcji patronuje hasło „Podaruj dzieciom zdrowie”. W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy dnia 20 lutego 2020 r. w „tłusty czwartek” sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych. W czasie „kiermaszu wypieków” uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie oraz bieżącą działalności placówek misyjnych na terenie krajów beneficjentów Fundacji. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.paczek.kapucyni.pl

Przejdź do galerii  Afryka

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję.

Dziękujemy również uczennicom Karolinie i Jessice z klasy VIII b za pomoc w sprzedaży wypieków.

Opiekunowie MSU i Wolontariatu: Gabriela Theis, Paulina Graś, Jolanta Rafalska

[#2239]  im, 25.02.2020 17:41 
   Koncert muzyczny "100-lecie zaślubin Polski z morzem"

W poniedziałek 17 lutego 2020 roku w Domu Kultury – Janowo odbył się koncert muzyczny pt. „Hej żeglujże żeglarzu”. Był to koncert upamiętniający 100 rocznicę zaślubin Polski z morzem oraz powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej. Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wysłuchali polskich i kaszubskich pieśni marynistycznych w wykonaniu pana Leszka Boliboka, muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz pana Rafała Rompca, członka zespołu muzycznego Fucus. Dzieci aktywnie uczestniczyły w koncercie: śpiewały, tańczyły i ilustrowały muzykę ruchem.

Przejdź do galerii  Zaślubiny Polski z morzem

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Gabriela Theis, Jolanta Rafalska

[#2235]  im, 18.02.2020 19:28 
   Międzynarodowy Dzień Kota

W poniedziałek 17 lutego w klasie Ia obchodziliśmy nietypowe święto- Światowy Dzień Kota. Z tej okazji obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą kotom domowym i dzikim. Poznaliśmy rasy kotów i ich obyczaje oraz sposoby pielęgnacji. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o kotach z książki “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości”. Dzięki tej książce można poznać wielu wspaniałych zwierzęcych bohaterów naprawdę żyjących na naszej Ziemi. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające koty. Prace wykonaliśmy farbami plakatowymi oraz metodą origami. Dzień Kota jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o naszych milusińskich. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom.

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2234]  im, 18.02.2020 19:27 
   Wojewódzki konkurs języka angielskiego

 

  <!--[/gal/2020/02/16/01]--> 

[#2233]  bs, 16.02.2020 12:02 
   Bal Karnawałowy

06 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas I-III i grup przedszkolnych. Odświętnie udekorowana kolorowymi balonami sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do zabawy klimat. Tego dnia zrobiło się bardzo bajkowo i kolorowo. Nasi uczniowie przyszli w barwnych strojach. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Wspaniałą zabawę zorganizowała pani Anna Rogowska oraz uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. W salach lekcyjnych rodzice i wychowawcy przygotowali poczęstunek. Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości.

Przejdź do galerii  Bal

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Anna Rogowska

[#2229]  im, 07.02.2020 20:37 
   Wyprawa na Dziki Zachód

05 lutego uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w koncercie muzycznym, którego motywem przewodnim była muzyka z Dzikiego Zachodu. Zaproszeni muzycy zaprezentowali melodie, piosenki i tańce w stylu country. Uczniowie poznali instrumenty takie jak gitarę, skrzypce, fletnie pana oraz bardzo nietypowy instrument czyli grzebień. Muzyczną podróż na Dziki Zachód uczniowie zakończyli w bardzo dobrych nastrojach.

Przejdź do galerii  MDK

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2228]  im, 07.02.2020 20:36 
   Zebrania z Rodzicami w dniu 6 lutego
[#2221]  jk, 29.01.2020 11:08 
   Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Usportowione.

SP 9 najlepsza - Mamy to!!! 28.01.2020 reprezentacje dziewcząt i chłopców w skład których wchodzili uczniowie klasy sportowej 5b i 4 b odniosły wielki sukces podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci w Dwa Ognie, które odbyły się 28.01.2020 w Bolszewie. Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce i brązowe medale. Natomiast chłopcy po bardzo zaciętym meczu finałowym z drużyną z Redy zdobyli złoto i Tytuł Mistrza Powiatu oraz awans do półfinałów wojewódzkich Brawo SP 9, brawo Rumia, brawo Wy. 👏👏👏🥇🏆🥉

Joanna Głąb

[#2224]  jk, 28.01.2020 15:57 
   Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W szkole odbył się Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych obejmujący uczniów na dwóch etapach edukacyjnych: klasy I-III i IV-VIII. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie działania twórczego dzieci, przy udziale rodziców. Do konkursu zgłoszono 80 szopek. W konkursie przyznano 25 nagród i wyróżnień.

Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk, Benigna Matusiak

[#2218]  im, 10.01.2020 21:27 

18-02-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.392.580  
stat4u
0,2138672