Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Listy do i od świętego Mikołaja

W grudniu 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie na lekcji nauczyli się nie tylko jak napisać list w języku niemieckim ale również ćwiczyli oraz utrwalali pisownię słownictwa oraz pisania życzeń w obcym języku. Listy zostały wysłane do Niemiec w grudniu a na początku stycznia uczniowie otrzymali odpowiedzi na swoje życzenia świąteczne. nauczyciele języka niemieckiego

Przejdź do galerii  Listy do i od świętego Mikołaja

Marta Bartoszewska

Patrycja Jasińska

Katarzyna Jungiewicz

[#2222]  jk, 20.12.2019 11:13 
   Warsztaty w Helu

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. uczniowie klas: II a, II b, III a, III b, III c oraz III d uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach EDUKACJI GLOBALNEJ. Zajęcia odbyły się w STACJI MORSKIEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO – BŁĘKITNA SZKOŁA w HELU. Były to już drugie warsztaty tego typu. Pierwsze odbyły się w naszej szkole, w ubiegłym roku szkolnym.

Tym razem dzieci wykonywały ćwiczenia laboratoryjne, dzięki którym mogły zaobserwować, ile plastiku znajduje się w produktach codziennego użytku ( pasty do zębów, szampony, kremy, pilingi do ciała, itp.), które wędrują ściekami zanieczyszczając rzeki i morze. Uczestniczyły również w pokazie multimedialnym pt. „Ryby naszego Bałtyku”. Na koniec warsztatów uczniowie mogli obejrzeć karmienie fok oraz ich „umiejętności cyrkowe”.

Przejdź do galerii  Błękitna Szkoła

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

E. Andruszkiewicz, A. Rogowska. B. Kordaczuk

A. Kurowska- Jurczak, J. Rafalska. G. Theis

[#2201]  im, 19.12.2019 20:25 
   Rok 2019 - Rokiem Stanisława Moniuszki

Sejm ustanowił rok 2019- Rokiem Stanisława Moniuszki. 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. W miniony poniedziałek wybrani uczniowie klasy 8e odwiedzili klasy 1-3 SP, aby przedstawić krótką prezentację na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli również zdjęcia i wysłuchali fragmenty jego utworów. Na koniec odbył się krótki konkurs na podstawie omawianych treści.

Ewa Szmidt

[#2200]  jk, 18.12.2019 16:12 
   Międzynarodowy projekt etwinning

W grudniu klasa 4a wzięła udział w międzynarodowym projekcie etwinning, w którym partnerem była Turcja. Na lekcjach języka angielskiego własnoręcznie wykonywali swiateczne kartki oraz pisali życzenia w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie stworzyli różne ozdoby z masy solnej bądź modeliny. Paczka z upominkami i masą ciepłych życzeń od 4a ruszyła już w stronę Turcji. Z niecierpliwowcią czekamy na przesyłkę od naszych partnerów, którzy również przygotowali dla nas świąteczną niespodziankę

Przejdź do galerii  Międzynarodowy projekt etwinning

Aleksandra Czerwonko

[#2199]  jk, 18.12.2019 15:14 
   Stypendyści są wśród nas
W dniu 16 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku dokonano uroczystego wręczenia nagród najlepszym uczniom z naszego województwa. Wśród stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2018/2019 znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły Mikołaj Kurkowski z klasy 8 D i Paweł Wyzina z klasy 7A. Chłopcy poza bardzo wysokimi ocenami na koniec roku osiągnęli też sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Gratulujemy!
[#2198]  bs, 18.12.2019 14:02 
   Świąteczne dekoracje

Uczniowie z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji dekorowania szkoły. Samodzielnie przygotowali świąteczne plakaty. Na plakatach podziwiać możemy choinki, Mikołaje, renifery i inne symbole związane ze świętami. Plakaty ozdabiają naszą szkołę i wprowadzają świąteczny nastrój w placówce. Dziękujemy za liczny udział w akcji.

Przejdź do galerii  Świąteczne dekoracje

Beata Kordaczuk, Joanna Cholawo

[#2197]  jk, 17.12.2019 14:05 
   Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia klasy 4b i 5b wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!”. Projekt ma na celu promowanie powrotu do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych zamiast SMS-ów. Każdy uczeń otrzymał kartkę, na której własnoręcznie wypisywał świąteczne życzenia dla wybranej, bliskiej osoby. Następnie wspólnie wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać kartki i tym samym sprawić komuś niesamowitą niespodziankę 😊

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

• Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

• To naprawdę łatwe i fajne.

Aleksandra Czerwonko

Joanna Głąb

[#2196]  jk, 16.12.2019 15:29 
   UWAGA! Zatrudnimy nauczycieli!

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi zatrudni 3 nauczycieli wspomagających z przygotowaniem pedagogicznym.

[#2195]  jk, 12.12.2019 14:03 
   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Szkoła  Podstawowa  Nr 9  w  Rumi wzięła udział w  światowych  obchodach  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa, bo trzydziesta, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to data szczególna, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego bowiem dnia w roku 1989 Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Ma  on  na  celu  nie  tylko  prawną ochronę tych najmłodszych, ale także wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.
      Obchody  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  to  wydarzenie  szczególne,  które  jednoczy  wszystkie  dzieci  na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W uroczystości Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne z całej Polski. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić jubileusz trzydziestolecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
        W ramach obchodzonego święta dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi miały niebywałą okazję uczestniczenia w zajęciach otwartych poświęconych nie tylko samej konwencji, ale nade wszystko swoim prawom i przywilejom. Nauczycielom organizującym całe przedsięwzięcie przyświecały słowa Janusza Korczaka: Nie ma dzieci, są ludzie!
        Chcąc uczcić i podkreślić wagę uroczystości, uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Kolor ten jest nie tylko barwą UNICEF-u, ale także znakiem solidarności z dziećmi,  których  prawa  są  łamane, a  one same pozbawione tego, co najcenniejsze. Dzieciństwa.

Koordynator szkolnego koła UNICEF - Monika Rumian

[#2174]  al, 12.12.2019 00:39 
   Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy Ia przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Puchate i różnokolorowe misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. To święto jest doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii narodzin pluszowego misia, najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające pluszowe misie. Cały dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny.


m

Iwona Maćkowiak

[#2189]  im, 08.12.2019 19:18 

09-09-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
4.048.033  
stat4u
0,3671875