Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   V Jubileuszowy Konkurs Chóralny

Chór szkolny podczas eliminacji do V-Jubileuszowego Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego” Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2212]  jk, 22.12.2019 15:27 
   Wigilia w klasach I - III

Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie organizowane są spotkania świąteczne. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi dzielimy radości, smutki i troski jest bardzo ważna, ponieważ pozwala zapomnieć o sporach, daje radość i nadzieję na lepsze jutro. Spotkania wigilijne i Jasełka w klasach I-III odbyły się 20 grudnia, tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Uczniowie podczas uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli życzenia, płynące z głębi serca. Po poczęstunku nadszedł czas na wspólne i radosne kolędowanie. Wigilie klasowe upłynęły w atmosferze wzajemnej życzliwości, tolerancji i pokoju.

Przejdź do galerii  Wigila I-III

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2205]  im, 22.12.2019 13:40 
   Prace plastyczne na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia są już naprawdę blisko. Uczniowie w okresie przedświątecznym wykonują prace plastyczne i dekoracje w swoich salach lekcyjnych i na holach. Z czym nasi najmłodsi uczniowie kojarzą Boże Narodzenie? Ze świątecznym drzewkiem, aniołem, bombką, a może Św. Mikołajem i reniferem? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali artyści są bardzo pomysłowi i oryginalni. Oto prace uczniów klasy Ia.

Przejdź do galerii  Prace plastyczne

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2206]  im, 22.12.2019 13:20 
   Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy I a przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju. Projekt składa się z trzech modułów. W ramach I modułu wybraliśmy baśnie Hansa Christiana Andersena: „Dzikie łabędzie” i „Krzesiwo”. Przed świętami Bożego Narodzenia omawialiśmy „Dziewczynkę z zapałkami”, „Choinkę”, „Bałwana ze śniegu” i „Królową Śniegu”. Obowiązkowo uczniowie wykonali lekturnik, o który dbają i zapisują najważniejsze informacje dotyczące lektury. Uniwersalne przesłanie i morały zawarte w baśniach Andersena od lat służą wpajaniu pozytywnych wartości, takich jak wolność i tolerancja, zrozumienie dla drugiego człowieka, świadome dokonywanie wyborów życiowych i ponoszenie ich konsekwencji, wrażliwość na zło i krzywdę. Każdy uczeń zrobił dla koleżanki lub kolegi zakładkę do książki oraz plakaty z sylwetkami wybranej postaci z baśni Andersena. Nie możemy się już doczekać, kiedy przystąpimy do II modułu projektu.

Przejdź do galerii  Lekturki

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2204]  im, 22.12.2019 13:17 
   XVI Wojewódzki Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek

Chór szkolny podczas 16. Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc" w Gdańsku.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2211]  jk, 21.12.2019 15:15 
   Występ chóru szkolnego

Występ chóru szkolnego podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2210]  jk, 20.12.2019 15:08 
   Listy do i od świętego Mikołaja

W grudniu 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie na lekcji nauczyli się nie tylko jak napisać list w języku niemieckim ale również ćwiczyli oraz utrwalali pisownię słownictwa oraz pisania życzeń w obcym języku. Listy zostały wysłane do Niemiec w grudniu a na początku stycznia uczniowie otrzymali odpowiedzi na swoje życzenia świąteczne. nauczyciele języka niemieckiego

Przejdź do galerii  Listy do i od świętego Mikołaja

Marta Bartoszewska

Patrycja Jasińska

Katarzyna Jungiewicz

[#2222]  jk, 20.12.2019 11:13 
   Warsztaty w Helu

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. uczniowie klas: II a, II b, III a, III b, III c oraz III d uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach EDUKACJI GLOBALNEJ. Zajęcia odbyły się w STACJI MORSKIEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO – BŁĘKITNA SZKOŁA w HELU. Były to już drugie warsztaty tego typu. Pierwsze odbyły się w naszej szkole, w ubiegłym roku szkolnym.

Tym razem dzieci wykonywały ćwiczenia laboratoryjne, dzięki którym mogły zaobserwować, ile plastiku znajduje się w produktach codziennego użytku ( pasty do zębów, szampony, kremy, pilingi do ciała, itp.), które wędrują ściekami zanieczyszczając rzeki i morze. Uczestniczyły również w pokazie multimedialnym pt. „Ryby naszego Bałtyku”. Na koniec warsztatów uczniowie mogli obejrzeć karmienie fok oraz ich „umiejętności cyrkowe”.

Przejdź do galerii  Błękitna Szkoła

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

E. Andruszkiewicz, A. Rogowska. B. Kordaczuk

A. Kurowska- Jurczak, J. Rafalska. G. Theis

[#2201]  im, 19.12.2019 20:25 
   Rok 2019 - Rokiem Stanisława Moniuszki

Sejm ustanowił rok 2019- Rokiem Stanisława Moniuszki. 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. W miniony poniedziałek wybrani uczniowie klasy 8e odwiedzili klasy 1-3 SP, aby przedstawić krótką prezentację na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli również zdjęcia i wysłuchali fragmenty jego utworów. Na koniec odbył się krótki konkurs na podstawie omawianych treści.

Ewa Szmidt

[#2200]  jk, 18.12.2019 16:12 
   Międzynarodowy projekt etwinning

W grudniu klasa 4a wzięła udział w międzynarodowym projekcie etwinning, w którym partnerem była Turcja. Na lekcjach języka angielskiego własnoręcznie wykonywali swiateczne kartki oraz pisali życzenia w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie stworzyli różne ozdoby z masy solnej bądź modeliny. Paczka z upominkami i masą ciepłych życzeń od 4a ruszyła już w stronę Turcji. Z niecierpliwowcią czekamy na przesyłkę od naszych partnerów, którzy również przygotowali dla nas świąteczną niespodziankę

Przejdź do galerii  Międzynarodowy projekt etwinning

Aleksandra Czerwonko

[#2199]  jk, 18.12.2019 15:14 

08-06-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.924.370  
stat4u
0,3125