Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Stypendyści są wśród nas
W dniu 16 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku dokonano uroczystego wręczenia nagród najlepszym uczniom z naszego województwa. Wśród stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2018/2019 znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły Mikołaj Kurkowski z klasy 8 D i Paweł Wyzina z klasy 7A. Chłopcy poza bardzo wysokimi ocenami na koniec roku osiągnęli też sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Gratulujemy!
[#2198]  bs, 18.12.2019 14:02 
   Świąteczne dekoracje

Uczniowie z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji dekorowania szkoły. Samodzielnie przygotowali świąteczne plakaty. Na plakatach podziwiać możemy choinki, Mikołaje, renifery i inne symbole związane ze świętami. Plakaty ozdabiają naszą szkołę i wprowadzają świąteczny nastrój w placówce. Dziękujemy za liczny udział w akcji.

Przejdź do galerii  Świąteczne dekoracje

Beata Kordaczuk, Joanna Cholawo

[#2197]  jk, 17.12.2019 14:05 
   Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia klasy 4b i 5b wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!”. Projekt ma na celu promowanie powrotu do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych zamiast SMS-ów. Każdy uczeń otrzymał kartkę, na której własnoręcznie wypisywał świąteczne życzenia dla wybranej, bliskiej osoby. Następnie wspólnie wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać kartki i tym samym sprawić komuś niesamowitą niespodziankę 😊

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

• Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

• To naprawdę łatwe i fajne.

Aleksandra Czerwonko

Joanna Głąb

[#2196]  jk, 16.12.2019 15:29 
   UWAGA! Zatrudnimy nauczycieli!

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi zatrudni 3 nauczycieli wspomagających z przygotowaniem pedagogicznym.

[#2195]  jk, 12.12.2019 14:03 
   Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Szkoła  Podstawowa  Nr 9  w  Rumi wzięła udział w  światowych  obchodach  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa, bo trzydziesta, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to data szczególna, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego bowiem dnia w roku 1989 Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Ma  on  na  celu  nie  tylko  prawną ochronę tych najmłodszych, ale także wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.
      Obchody  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  to  wydarzenie  szczególne,  które  jednoczy  wszystkie  dzieci  na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W uroczystości Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne z całej Polski. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić jubileusz trzydziestolecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
        W ramach obchodzonego święta dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi miały niebywałą okazję uczestniczenia w zajęciach otwartych poświęconych nie tylko samej konwencji, ale nade wszystko swoim prawom i przywilejom. Nauczycielom organizującym całe przedsięwzięcie przyświecały słowa Janusza Korczaka: Nie ma dzieci, są ludzie!
        Chcąc uczcić i podkreślić wagę uroczystości, uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Kolor ten jest nie tylko barwą UNICEF-u, ale także znakiem solidarności z dziećmi,  których  prawa  są  łamane, a  one same pozbawione tego, co najcenniejsze. Dzieciństwa.

Koordynator szkolnego koła UNICEF - Monika Rumian

[#2174]  al, 12.12.2019 00:39 
   Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy Ia przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. Puchate i różnokolorowe misie towarzyszyły dzieciom podczas lekcji i wspólnej zabawy. To święto jest doskonałą okazją do popularyzowania czytelnictwa wśród najmłodszych. W trakcie zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii narodzin pluszowego misia, najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające pluszowe misie. Cały dzień upłynął w sympatycznej atmosferze, w poczuciu, że świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny.


m

Iwona Maćkowiak

[#2189]  im, 08.12.2019 19:18 
   Mikołajki w Marszewie

06 grudnia 2019r. klasy Ia i Ie wybrały się na wycieczkę do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie z okazji Mikołajek. Dzieci ubrane w mikołajkowe czapki uczestniczyły w zajęciach w sali multimedialnej i uczyły się rozpoznawać ptaki i ssaki, nie tylko po wyglądzie, ale i po wydawanym przez nie głosie. Podczas wycieczki szlakiem Alicji w Krainie Czarów podziwialiśmy bogactwo lasu. Niestety w lesie nie spotkaliśmy Mikołaja, ale po powrocie do leśniczówki czekała na nas słodka niespodzianka. Gdy wróciliśmy do szkoły ustroiliśmy naszą klasową choinkę. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

Przejdź do galerii  Marszewo

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak, Sylwia Jerzyk

[#2188]  im, 08.12.2019 19:05 
   Advent Calendar

Dzieci z klas pierwszych i drugich z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia... Dlatego na lekcjach języka angielskiego wykonaliśmy kalendarze adwentowe 😀 Każdy udekorował swoją kieszonkę i włożył cukierka😉 Od teraz codziennie do 20 grudnia ktoś losuje słodką niespodziankę 😀 We wish You a Merry Christmas...🎄🎁😀

Przejdź do galerii  Advent Calendar

Grażyna Kossakowska

[#2187]  jk, 02.12.2019 13:37 
   Mój ulubiony Święty

W październiku odbył się konkurs plastyczny „Mój ulubiony święty”. W konkursie uczestniczyły klasy I-II. Celem konkursu było przybliżenie postaci Świętych oraz prezentacja i popularyzacja młodych talentów plastycznych. Po sprawdzeniu prac konkursowych przez komisje przyznano 10 nagród i wyróżnień. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.


swiety

Paulina Graś, Katarzyna Kowalczyk

[#2181]  im, 01.12.2019 17:44 
   Niezbędnik kosmetyczny dla bezdomnych

W listopadzie uczniowie klas I-III włączyli się w akcję organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Klasy ozdabiali czarne worki i wypełniali je kosmetykami. Tak przygotowane niezbędniki kosmetyczne zostaną przekazane bezdomnym w trakcie spotkania wigilijnego w Sopocie. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Paulina Graś (SKC), Jolanta Rafalska, Gabriela Theis (Mały Samorząd Szkolny)

[#2180]  im, 01.12.2019 17:39 

08-06-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.924.372  
stat4u
0,28125