Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Zebrania z rodzicami 14 listopada - klasy I - III
[#2150]  jk, 29.10.2019 12:12 
   Europejski Tydzień Kodowania

Od 5 października świętowaliśmy w klasie Ia Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Umiejętność programowania jest jedną z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki kodowaniu dzieci uczą się rozumieć otaczający ich świat i zachodzące w nim zmiany. Podczas zajęć komputerowych uczniowie za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) programują zadania, które wykonuje robot. Nowoczesny robot edukacyjny Ozobot pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

 

Przejdź do galerii  Ozobotp

Iwona Maćkowiak

[#2147]  im, 20.10.2019 18:40 
   Jesienne inspiracje

Prace plastyczne z jesiennych liści to bardzo ciekawy i sympatyczny temat na zajęcia dla dzieci. Z kolorowych liści uczniowie klasy Ia wykonali jesienne bukiety i drzewka w związku z nadchodzącym świętem. Dzień Drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych 10 października. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej chroniący drzewostan w celu łagodzenia skutków zmian klimatu i zachowania różnorodności biologicznej. Często zapominamy, że drzewa stanowią naturalną barierę ochronną przed pyłem, upałem czy też hałasem.

Przejdź do galerii  Drzewa

Obchody tego dnia to także idealny moment na jesienny spacer z rodziną do parku lub lasu po kasztany, z których dzieci na zajęciach plastycznych wykonały kasztanowe ludziki.

Przejdź do galerii  Ludziki

Iwona Maćkowiak

[#2146]  im, 20.10.2019 18:39 
   Koncert "Bajkogranie"

W czwartek 10 października uczniowie klas I-III i grup przedszkolnych uczestniczyli w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie Akademii Artystycznej "Art2You", która przygotowała program muzyczny, pt. "Bajkogranie". Dzieci poznały instrumenty dęte, blaszane i muzykę filmową. Przekonały się, że można grać na samym ustniku oraz usłyszały i zatańczyły do muzyki z bajek i filmów.

Iwona Maćkowiak

[#2145]  im, 20.10.2019 18:38 
   Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasza szkoła już po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Podczas prezentacji multimedialnej w dniu 16 października uczniowie klasy VII a przedstawili naszym pierwszakom wiersze Juliana Tuwima, które stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej napisanej językiem dowcipnym, przedstawiającym fragmenty rzeczywistości z ukrytym morałem lub przesłaniem. Jako pierwszy przeczytany został wiersz „Lokomotywa”, który zaprosił nas do literackiej podróży. Podczas spotkania zostały przeczytane wybrane wiersze Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu utworów dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią wiersza. Julian Tuwim napisał wiele ciekawych i zabawnych wierszy, dlatego też zachęcamy wszystkich do czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Iwona Maćkowiak

[#2144]  im, 20.10.2019 18:36 
   Tydzień dla Zambii

W naszej szkole dni od 14-19 października były "Tygodniem dla Zambi". Wolontariusze pod opieką p. P Graś i T Brunath cięły stare poszwy na bandaże, O te bandaże prosiły szpitale w Zambii. Pocięte trafią do potrzebujących pacjentów w Zambii. Dziękujemy za pomoc.

Teresa Brunath

[#2148]  jk, 19.10.2019 15:46 
   Warsztaty plastyczno – konstrukcyjne Warzywne kukiełki

Zajęcia  otwarte są jedną z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami. Stanowią okazję zarówno do integracji środowiska przedszkolnego, zwłaszcza rodziców, dzieci i wychowawcy, jak i również wpływają na bliższe relacje pomiędzy rodzicami dzieci uczęszczających do tej samej grupy przedszkolnej. Tego typu zajęcia stanowią doskonałe podłoże do budowania i wzmacniania więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicem. 

W ramach realizacji bloku tematycznego, Idzie jesień przez ogród i sad, w oddziale przedszkolnym 0A odbyły się warsztaty plastyczno – konstrukcyjne. Do udziału w zajęciach zatytułowanych Warzywne kukiełki zostali zaproszeni rodzice. Głównym celem spotkania było wykonanie warzywnych stworków, rozbudzenie aktywności twórczej dzieci i rodziców, rozwijanie kreatywności, pomysłowości, wyobraźni, a także sprawności manualnej dzieci.              

Wszystkim rodzicom gorąco dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam na następne, świąteczne spotkanie.

 

                                                                                                 Elżbieta Kozakiewicz

 

 

 

[#2153]  al, 15.10.2019 00:38 
   Projekt edukacyjny Das Bild der Anderen

Uczniowie klasy 8B przystąpili do projektu edukacyjnego Das Bild der Anderen, pod patronatem Instytutu Goethego. W ramach projektu korespondują oni w języku niemieckim z rówieśnikami ze szkoły w Kopenhadze. Udział w projekcie pokazuje, że dzięki nauce języka niemieckiego możemy poznawać nowych ludzi mieszkających za granicą, ponieważ język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie. Uczniowie poszerzając znajomość języka niemieckiego, dowiadują się, jak żyją ich rówieśnicy z Danii. Projekt stwarza możliwość opowiadania o szkole, rodzinie, przyjaciołach, zainteresowaniach oraz o Rumi. Należy dodać, ze projekt jest w pełni bezpieczny dla uczniów, ponieważ e-maile administrowane są przez opiekunów projektu p. Martę Bartoszewską i p. Patrycję Jasińską.

Marta Bartoszewska

[#2138]  jk, 09.10.2019 12:25 
   Rajd Dzieci w sieci

Uczniowie klasy IV A wraz z wychowawcą Teresą Brunath to pilni obserwatorzy Internetu i urządzeń mobilnych. 5 października wzięli udział w rajdzie Dzieci w sieci. Zadaniem rajdu było zachęcić uczniów do świadomego i przemyślanego użytkowania mediami elektronicznymi, w tym zwłaszcza komputera, urządzeń mobilnych oraz Internetu. Po to, aby czerpać z nich to, co najlepsze i nie dać się wkręcić w coś,co będzie odwracało uwagę od najważniejszych spraw nas wszystkich. A świat mediów elektronicznych potrafi być bardzo wciągający. Uczniowie mieli okazję w formie zabawy zapoznać się z takimi pojęciami jak grooming,cyberprzemoc,cyberstalking, fonoholizm (uzależnianie od smartfona), happy slapping (umieszczanie w sieci upokarzających zdjęć osób bez ich zgody)

Przejdź do galerii  Rajd Dzieci w sieci

Teresa Brunath

[#2156]  jk, 05.10.2019 08:16 
   Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli.
[#2136]  jk, 01.10.2019 16:12 

25-05-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.671.639  
stat4u
0,3945313