Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata Rumia 2019 ma na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. 21 września po raz kolejny przystąpiliśmy do sprzątania terenów wokół naszej szkoły. Po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie klasy Ia obejrzeli prezentację pt.: "W kontakcie z naturą", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmu, pt.: "Ekologiczny dom" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.


Iwona Maćkowiak

[#2125]  im, 21.09.2019 13:42 
   Plakaty o tematyce ekologicznej

Jednocześnie z akcją Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wykonali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi i refleksji nad jej degradacja i zniszczeniem przez ludzi.Wszystkie prace wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat o tematyce ekologicznej.

Przejdź do galerii  Plakaty o tematyce ekologicznej

Marzenna Taube

[#2122]  jk, 20.09.2019 14:54 
   Ślubowanie klas I

19 września w hali MOSIR odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. W ceremonii, która odbyła na hali MOSiR uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Pan Piotr Wittbrodt oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ariel Sinicki, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Przejdź do galerii  Ślubowanie

Iwona Maćkowiak

[#2123]  im, 19.09.2019 13:37 
   Kolorowa matematyka

Uczniowie klasy Ia interesuje się liczbami. Uwielbiają zadania rachunkowe, zagadki i puzzle. Mają doskonałą pamięć do liczb, wzorów, interesują się komputerem. Doskonale potrafią zauważyć związki między obiektami. Lubią zadawać pytania. Zastosowanie liczb w kolorach rozpoczynamy od układania dowolnych figur. W ten sposób dzieci poznają nazwy kolorów, porównują ich długości. Po zapoznaniu się przez dzieci z klockami można wprowadzić np. zabawy w „kolorowe schodki”.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#2128]  im, 17.09.2019 13:53 
   Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września obchodziliśmy w klasie Ia Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, wierzyć we własne siły i nie poddawać się. Było kolorowo, pomysłowo i bardzo pracowicie. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka. Kropkowe dzieła sztuki zaprezentowaliśmy na wystawie International Dot Day. Oczywiście w tym dniu przyszliśmy ubrani w kolorowe kropki.

Przejdź do galerii  Kropka

Iwona Maćkowiak

[#2126]  im, 16.09.2019 13:48 
   Magiczny świat origami

Origami to sztuka składania papieru, która uczy w jaki sposób bez cięcia, klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Uczniowie klasy I a podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z tradycyjnym origami oraz modułowym. Poznali tajniki sztuki origami i wykonali swoje pierwsze proste kształty dzięki, którym wykonali kwiat z siedmiu części oraz rybkę. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość. Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Iwona Maćkowiak

[#2124]  im, 13.09.2019 13:40 
   Rumskie Spotkania Muzyczne

10 i 11 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Rumskich Spotkaniach Muzycznych. Na scenie MOSIR Rumia zagościła muzyka, śpiew i taniec. Zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncerty opracował dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia, tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. Wszystkim muzykom dziękujemy za wspaniały występ.

Przejdź do galerii  Koncert

Iwona Maćkowiak

[#2127]  im, 11.09.2019 13:49 
   Zebrania z Rodzicami 12 września 2019
[#2120]  jk, 06.09.2019 12:22 

08-06-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.921.405  
stat4u
0,3046875