Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   XIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

Z przyjemnością informujemy, że Anna Lemańczyk, uczennica klasy III b, zajęła pierwsze miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 imienia Jana Pawła II w Gdańsku. Konkurs odbył się w dniu 29 marca 2019 r. i objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy

Elżbieta Idziak

[#2054]  jk, 29.03.2019 14:28 
   finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

27 marca 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY” dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas II i 9 uczniów klas III ze szkół podstawowych z terenu Rumi /SP 1, SP 4, SP 6, SP 9, SP 10. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbyły się według regulaminu w szkołach macierzystych, etap trzeci w szkole organizatora. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych przystąpili do przepisywania zróżnicowanych i dostosowanych do poziomu edukacyjnego klas II i III tekstów. Czas przeznaczony na przepisanie wynosił 45 minut. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac według przyjętych regulaminem wymogów dokonała wyboru trzech najlepszych prac w każdej kategorii. W roku szkolnym 2018/2019 Mistrzem Kaligrafii wśród uczniów klas II została Magdalena Pawłowska z PSPSS, natomiast wśród uczniów klas III Anna Rymon Lipińska z SP 9. Na poziomie klas drugich II miejsce zajął Szymon Kupski z SP 1, III miejsce Julia Stenka z SP 9. Na poziomie klas trzecich II miejsce zajął Adrian Głowacki z SP 6, III miejsce zajęła Natalia Górska z SP 9.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!

Organizatorzy

Ewa Andruszkiewicz,

Jolanta Rafalska,

Anna Kurowska-Jurczak,

Elżbieta Idziak

[#2039]  jk, 28.03.2019 15:39 
   Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 20 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Integracji z Przedszkolakami. Uczestniczyło w nim ponad 200 dzieci z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka, Puchatek oraz Rezydencja Malucha. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli: „1,2,3… do szkoły idziesz Ty”, a laureaci otrzymali nagrody. Na sali gimnastycznej nasi goście zobaczyli występy artystyczne uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Uczestnicy spotkania wzięli udział w kilku rozgrywkach. Na koniec wizyty w naszej szkole dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Bajki w walce z agresją”. W spotkaniu brali udział także uczniowie z klas 1a, 1d, 2c, 3a, 5c. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Jolanta Rafalska, Gabriela Theis, Gabriela Krawiec, Iwona Maćkowiak, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Anna Rrogowska. Spotkanie koordynowały i prowadziły Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

Przejdź do galerii  Dzień Integracji

[#2029]  im, 20.03.2019 07:49 
   Konserwa dla bezdomnych

Pragnąc wspomóc Wioskę Dobra w Rumi, która działa na rzecz bezdomnych w naszym mieście, zorganizowana została zbiórka konserw. Przekazane konserwy zostały podarowane potrzebującym podczas niedzielnej zupy dla bezdomnych.Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

Paulina Graś, Jolanta Rafalska, Gabriela Theis

[#2023]  im, 17.03.2019 18:52 
   Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

16 marca br. czterech uczniów klasy 8D: Wojciech Nowogródzki, Aleksander Kroplewski, Dawid Bębenek oraz Konrad Borowicz reprezentowali szkołę w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego pt. "English&Deutsch". Konkurs odbył się w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. Chłopcy odpowiadali na pytania z gramatyki, leksyki oraz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki rejonowego etapu konkursu!

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2024]  jk, 16.03.2019 09:04 
   Bajki w walce z agresją

„Szanuj mnie, żebym szanował innych.

Wybaczaj, żebym mógł wybaczać.

Słuchaj, żebym umiał słuchać.

Nie bij, żebym nie bił.

Nie poniżaj, żebym nie poniżał.

Rozmawiaj ze mną, żebym umiał rozmawiać.

Nie wyśmiewaj, nie obrażaj, nie lekceważ.

Kochaj mnie, żebym umiał kochać. Uczę się życia od Ciebie…”

(Z plakatu Dzieciństwo bez przemocy.)

W naszej szkole zdarzają się czasami przypadki niewłaściwych zachowań podczas przerw. Przyjmują one różne formy: sprzeczki, przezwiska, popychanie, bicie, wyśmiewanie, podkładanie nóg, itp.. Trudno jest wskazać, kto zaczął, kto ponosi winę za zaistniałą sytuację. Jedną z form przeciwdziałania i radzenia sobie z takimi problemami może być udział uczniów w bajce terapeutycznej. Za pomocą bajek, losów ich bohaterów, uczniowie uświadamiają sobie potrzebę przyjaźni, bezinteresownej chęci pomagania, budowania zaufania, lojalności, stymulacji empatii (współczucia). Wychowawcy klas I a, II c wraz z uczniami przygotowali w dniu 15 marca 2019 r. przedstawienie pt. „Bajki w walce z agresją”, której celem były propozycje radzenia sobie w trudnych sytuacjach szkolnych. Przedstawienie obejrzały również przedszkolaki z rumskich przedszkoli 20 marca 2019 r., podczas dni otwartych dla przedszkoli. Z kolei 21 marca dzieci zaprezentowały inscenizację rodzicom, a i dziadkowie zaszczycili nas swoją obecnością.

Przejdź do galerii  Bajki

Jolanta Rafalska, Gabriela Theis

[#2037]  im, 15.03.2019 08:16 
   Europejski Dzień Logopedy

W dniu 6 marca w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji klasy I-III wzięły udział w zabawach logopedycznych. Przygotowanych było 5 stanowisk na których przy pomocy starszych koleżanek z LO dzieci wykonywały rozmaite ćwiczenia buzi i języka. Rozgrywane były również mecze z pomocą słomek i piłeczek ping-pongowych. W czasie, gdy jedna z klas brała udział w zabawach na stanowiskach, druga ćwiczyła orientację i skakała wg podanego wzoru obracając się wg narysowanych śladów. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni naklejkami, zostając Mistrzami Języka.

Do zobaczenia za rok!

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Logopedy

Małgorzata Suchocka

[#2019]  jk, 13.03.2019 09:03 
   Odysejowe zwycięstwo.

W niedzielę 10 marca w Zespole Szkół nr 8 w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne Odysei Umysłu, w których I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła drużyna z naszej szkoły. Kreatywni Odyseusze z klasy V e (Ola Kunke, Dorian Oleksak, Oliwia Wyrozumska, Natalie Wrzeszcz, Nela Zielke) oraz z klas IV c (Ada Lewandrowska) i IV e (Basia Lesiak) pod opieką trenerów: p. Pauliny Osak, p. Aleksandra Wandtkego i p. Mateusza Włodarskiego od początku roku szkolnego przygotowywali scenariusz, dekoracje i rekwizyty do pełnego niebanalnych pomysłów przedstawienia. Kilkuminutowa scenka przedstawiająca intrygę Szczwanego Mąciciela, próbującego skłócić drużyny owoców i warzyw strzegących przejścia do magicznej krainy, wymagała wielu godzin dodatkowych spotkań, a nawet pracy podczas ferii. Opłaciło się! Przedstawienie oczarowało widzów i sędziów, dzięki czemu nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii. To jednak nie koniec naszej konkursowej przygody. Młodzi Odyseusze obrali już kierunek na Gdynię, w której w dniach 30-31 marca odbędzie się ogólnopolski finał imprezy.

Trzymajcie kciuki!

Paulina Osak

Aleksander Wandtke

Mateusz Włodarski

[#2018]  jk, 12.03.2019 12:10 
   Projekt Erasmus + w naszej szkole

W latach 2018-2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi ( II LO i SP nr 9 ) realizuje projekt ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji KA 2 Program Erasmus +, „Partnerstwo współpracy szkół”. Projekt nosi tytuł ,, Teaching in the digital age”, a jego koordynatorami z ramienia naszej szkoły są Teresa Brunath i Iwona Świtońska. W projekcie bierze udział 5 szkół: z Turcji, Rumunii, Włoch , Hiszpanii i Polski. Projekt zakłada krzewienie Otwartej Edukacji i Innowacji w obszarze nowych kompetencji kluczowych–wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, uświadomienie uczniom konieczności bycia bardziej świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem technologii cyfrowych. Uczniowie zapoznają się z pojęciem „cyfrowego obywatela”. Jednocześnie projekt zakłada promowanie wielokulturowości oraz szacunku do drugiego człowieka , tak ważnych wartości we współczesnym świecie. Uczniowie ZSO tuż przed feriami zimowymi powrócili z pierwszej wizyty w Palazzolo Acreide na Sycylii we Włoszech. Tam prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. W trakcie warsztatów tworzyli materiały konieczne do realizacji projektu dotyczące sposobów komunikowania się przy wykorzystaniu mediów społecznościowych i tego jak rozumieją tożsamość cyfrową. Oprócz zajęć w grupach młodzież poprzez wycieczki miała możliwość poznać historię Syrakuz, Catanii i Palazzolo Acreide. Uczniowie zawiązali nowe przyjaźnie z kolegami i koleżankami biorącymi udział w wymianie młodzieżowej. Z naszej szkoły udział w wymianie wzięli : Natalia Skrzypek, Maja Pilarska, Weronika Małgorzewicz, Aleksander Zwierzchowski, Szymon Mudlaff i Bartosz Hundrieser. Opiekunami projektu i grupy były nauczycielki Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

Przejdź do galerii  Projekt Erasmus + w naszej szkole
[#2017]  jk, 11.03.2019 15:11 
   „Wyślij pączka do Afryki”

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz czwarty w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich, a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu. Na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich kapucynów. Na afrykańskich terenach nie tylko posługują jako kapłani, ale również dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują przedszkola i szkoły. Tegorocznej akcji patronuje hasło „Podaruj dzieciom szkołę”. Dnia 08.03. 2019 r. podsumowaliśmy akcję, która odbyła się w naszej szkole, w tym samym tygodniu w tzw „Tłusty wtorek”. W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych. W czasie „kiermaszu wypieków” uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie oraz bieżącą działalności placówek misyjnych na terenie krajów beneficjentów Fundacji.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.paczek.kapucyni.pl

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję. Dziękujemy również uczennicom Małgosi i Wiktorii z klasy VIII d za pomoc w sprzedaży wypieków.

Przejdź do galerii  „Wyślij pączka do Afryki”

Opiekunowie MSU i wolontariatu: Gabriela Theis, Paulina Graś, Jolanta Rafalska

[#2015]  jk, 11.03.2019 10:52 

18-02-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.381.078  
stat4u
0,3808594