Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w naszej szkole jak co roku odbył się uroczysty apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska. Apel przygotowała klasa VIA z wychowawcą -Teresą Brunath, a oprawę muzyczną opracował Jan Skałbania. Akademia złożona była z montażu literacko- muzycznego powiązana rysem historycznym, wskazującym na okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie VIA wzbogacili uroczystość pieśniami legionowymi. Wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę, I kadrową, Wojenko, wojenko.Uroczystość zakończyliśmy pieśnią Jana Pietrzaka ,, Żeby Polska ,żeby Polska"
[#1252]  jk, 17.11.2016 14:51 
   Pierwszy mecz II Edycji Pomorskich Meczów Matematycznych
Dnia 16 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się pierwszy mecz II Edycji Pomorskich Meczów Matematycznych. Głównym organizatorem rozgrywek jest Uniwersytet Gdański. Drużyna z naszej szkoły miała szansę zmierzyć się z drużyną ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rumi. Po zaciętym boju, zadaniach odbitych i punktach przejętych możemy się pochwalić wygraną 33:6. Szkołę Podstawowa Nr 9 reprezentowały następujące osoby: Bartosz Drabiński, Maja Pogorzelska, Paweł Kata, Michał Liberacki, Oskar Janik, Krystian Kleczkowski, Piotr Tarnowski klasa 6A nauczyciel Aleksandra Andrachiewicz oraz Igor Sobociński, Maksymilian Rompca, Oskar Wojciechowski klasa 5A nauczyciel Agnieszka Kwolek. Rozgrywkę poprowadziła pani Małgorzata Gudalewska. Dwie drużyny w nagrodę za udział w meczu otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kalkulatory, nagrody oraz drobny poczęstunek został ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

Aleksandra Andrachiewicz

[#1261]  jk, 16.11.2016 07:39 
   Konkurs pod tytułem „Wakacje z przyrodą”.

Globalny Klub Przyrodniczy działający w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi ogłosił konkurs na zdjęcie lub film dokumentujący ciekawe zjawiska przyrodnicze pod tytułem „Wakacje z przyrodą”. Wobec postępującej degradacji środowiska przyrodniczego ważne jest budzenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie zachowań ukierunkowanych na ochronę przyrody, a zrozumienie globalnych problemów to podstawa do ich rozwiązania. Autorzy licznych fotografii i filmów dostarczonych na konkurs zgodnie podkreślali, że zachodzące w przyrodzie zjawiska są dynamiczne i przemijające, i że zależą również od naszych codziennych zachowań.

Komisja konkursowa w składzie: Wioleta Udalska, Beata Rossa-Stopczyńska, Katarzyna Strumnik-Drabińska oraz Halina Klajnszmit przyznała następujące nagrody.

Kategoria fotografia I miejsce ex aequo Bartłomiej Urbaniak, Martyna Sil

II miejsce ex aequo Zuzanna Jaskuła, Olga Józefczuk

III miejsce ex aequo Bartosz Drabiński, Marcelina Zielińska

Wyróżnienie Anna Jastrzębska

Kategoria film Przyznano następujące wyróżnienia: Krystian Kleczkowski i Dominik Ossowski

Halina Klajnszmit Katarzyna Strumnik-Drabinska

[#1250]  jk, 15.11.2016 14:22 
   Narodowy Dzień Niepodległości Polski w 0g

10.11.16r. w oddziale wychowania przedszkolnego 0G dzieci świętowały Narodowy Dzień Niepodległości Polski. Obowiązywał strój galowy, uczniowie śpiewali hymn Polski. Malowali flagi Polski farbami. Ucząc się postaw patriotycznych, jednocześnie podejmowali próby głoskowania nazw symboli narodowych.

Przejdź do galerii  Dzień Niepodległości 0g

Beata Pawłowska

[#1295]  im, 10.11.2016 18:43 
   Narodowe Święto Niepodległości

10.11.2016 r. w naszej szkole upamiętniliśmy  Narodowe Święto Niepodległości.  Uczniowie ubrani byli w stroje galowe, do których przypięte były barwy narodowe w różnej postaci- piękne kotyliony, kokardy i flagi. Każda klasa wykazała się pomysłowością. Program zaprezentowali uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem p.  Iwony Maćkowiak i p. Elżbiety Idziak. Podczas występu uczniowie przybliżyli okoliczności odzyskania niepodległości  poprzez prezentacje multimedialną i śpiewanie pieśni patriotycznych. Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki konkursów plastycznych i literackich.

 

Przejdź do galerii  Apel

Iwona Maćkowiak

[#1247]  im, 10.11.2016 16:54 
   Ciekawy świat eksperymentu

8 listopada dzieci z grupy 0 a,b,e,f,g  oraz uczniowie klasy I a,c  i  II f uczestniczyli w zajęciach Ciekawy Świat Eksperymentu z panem Krzysztofem. Z założenia eksperymenty są naukowe, ale stanowią dobrą zabawę dla badawczego umysłu małego dziecka. Umożliwiają zrozumienie zjawisk przez samodzielne wprowadzanie czynników i obserwowanie powstałych zmian. Dziecięce eksperymentowanie to uczenie się świata. Nasi mali badacze odkrywali tajemnicę budowy materii oraz zjawisk fizycznych.

Przejdź do galerii  Eksperyment

Iwona Maćkowiak

[#1246]  im, 10.11.2016 16:47 
   Klasa Id i IIIj w Eko Dolinie


Mamy tylko jedną Ziemię

a jej przyszłość zależy od

każdego na pozór niewielkiego

ludzkiego działania, zależy

od każdego z nas.

Florian Plit

 

Warsztaty ekologiczne w EKO DOLINIE w Łężycach

Dnia 27 października 2016 r. uczniowie klasy Id i IIIj mieli możliwość zwiedzania zakładu EKO DOLINA w Łężycach. Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów zagospodarowania odpadów w Polsce.

Na początku dzieci oglądały prezentację przedstawiającą historię powstania zakładu oraz zapoznały się z zadaniami poszczególnych sektorów zakładu. Następnie uczniowie mogli zobaczyć :

  • hangar przyjmujący odpady,
  • sortownie odpadów,
  • pomieszczenie odpadów niebezpiecznych
  • pryzmy kompostowe,
  • sektor odpadów wielkogabarytowych,
  • surowce wtórne przygotowane do odbioru,
  • świeczkę do wypalania nadwyżki biogazu.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się również na czym polega praca sokolnika. Na wszystkich duże wrażenie wywarł Myszołowie towarzyski – ptak, który odstrasza mewy żerujące nad wysypiskiem. Czas spędzony w EKO DOLINIE pozwolił dzieciom zrozumieć, co dzieje się z odpadami wywożonymi z naszych domów oraz dlaczego należy starać się by odpadów było jak najmniej. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali drobne upominki.

Joanna Cholawo, Wioleta Peck-Stypułkowska

[#1242]  im, 09.11.2016 21:34 
   Zajęcia "Ciekawy świat"

Dnia 09 listopada, w grupie 0a odbyły się warsztaty naukowe z cyklu „Ciekawy świat”, prowadzone przez pana Krzysztofa Cupera. Dzieci uczyły się, eksperymentowały, obserwowały proste zjawiska fizyczne zachodzące w otaczającym świecie. Dowiedziały się, w jaki sposób odżywiają się rośliny, co to są cząsteczki

Przejdź do galerii  Eksperyment1

Elżbieta Kozakiewicz

[#1274]  im, 09.11.2016 20:46 
   Kwesta na rzecz Dziecięcego Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni

W niedzielę 30 października na cmentarzu komunalnym w Rumi w godzinach od 9 do 15 wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz Dziecięcego Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Uczniowie klas IV-VI uczestniczący w akcji przekonali się jak wielu jest ludzi dobrej woli nie szczędzących pieniędzy na pomoc dla najbardziej potrzebujących. Co prawda aura tego dnia była kapryśna, ale nie przeszkodziła ani kwestującym, ani pomagającym. Wróciliśmy do swoich domów z poczuciem dobrze wykonanego zadania.

Teresa Brunath i Benigna Matusiak

[#1240]  jk, 09.11.2016 14:12 
   Leczyć z pasją

Dnia 4.11.2016 roku w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju ”, który jest współfinansowany z programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP, w naszej szkole gościła Pani Anna Konobrodzka. Pani Anna jest wolontariuszką i zarazem studentką medycyny, która sześć tygodni wakacji spędziła w kenijskim szpitalu. Przyszła lekarka podzieliła się z uczennicami klasy szóstej swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi opieki zdrowotnej w tym egzotycznym kraju. Nie zabrakło też barwnych opowieści o kulturze i zwyczajach panujących w Afryce.

Katarzyna Strumnik Drabińska

[#1239]  jk, 09.11.2016 14:09 

10-10-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.133.049  
stat4u
0,4960938