Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Interaktywne programy edukacyjne

Na stronie Gdańskiego Kuratorium umieszczono ciekawą ofertę dla nauczycieli orazrodziców. Firma SILCOM Multimedia oferuje bezpłatne interaktywne programy edukacyjne, które mają na celu przede wszystkim sprawdzanie wiedzy uczniów i doskonalenie zdobytych umiejętności, stanowiąc tym samym odpowiednie dopełnienie dostępnych już rozwiązań w zakresie nauczania przy pomocy technologii informatycznej, jak np. epodreczniki.pl.

Materiały te łączą zabawę z ćwiczeniami w ten sposób, aby uczniowie mieli motywację do pracy przy korzystaniu z programu przez dłuższy czas (tzw. edutainment). Aplikacje są przeznaczone dla dzieci objętych edukacją przedszkolną, uczniów szkół podstawowych oraz dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Firma zapewnia, że wszystkie aplikacje są zgodne z podstawą programową MEN. Programy, które były pierwotnie przeznaczone do użytkowania off-line, udostępnione są teraz na portalu www.didakta.pl.

Obecnie firma oferuje 35 programów edukacyjnych, dostępnych on-line i proponuje wszystkim szkołom, uczniom i rodzicom, na czas zamknięcia placówek edukacyjnych, darmowy dostęp bez jakichkolwiek zobowiązań na przyszłość. W chwili obecnej aplikacje są przeznaczone wyłącznie dla komputerów z systemami operacyjnymi Windows 7, 8, 10, Linux, Mac OS.

Interaktywne programy edukacyjne

[#2320]  jk, 03.04.2020 18:25 
   "Nie dajmy się koronawirusowi"

Nasi Uczniowie podczas kwarantanny nie poddawali, uczyli się i tworzyli wspaniałe prace. Świadczą o tym ich mądre i przemyślane plakaty pod wspólnym tytułem "Nie dajmy się koronawirusowi"

Przejdź do galerii  "Nie dajmy się koronawirusowi"

Marzenna Taube

[#2319]  jk, 03.04.2020 18:01 
   Lista dzieci przyjętych do oddziałów wychowania przedszkolnego na rok 2020/2021

1 Bąkowski Remigiusz

2 Bielińska Kalina

3 Bieńkowska Daria

4 Borchmann Julia

5 Borski Artur

6 Brewczak Hanna

7 Chabowska Hanna

8 Chełchowska Kaja

9 Ciesielka Lena

10 Cieślak Hanna

11 Czoska Kornelia

12 Drewiński Franciszek

13 Drozdowska Alicja

14 Dzemidok Alicja

15 Dzemidowicz Dariusz

16 Ehrlich Maja

17 Graczyk Sebastian

18 Grześkowiak Laura

19 Gwiaździński Leon

20 Hajduk Aleksandra

21 Jankowski Mikołaj

22 Janusz Kacper

23 Jasińska Liliana

24 Kiełczyńska Lena

25 Kilińska Alicja

26 Kokorniak Maksymilian

27 Komorowski Szymon

28 Kostuch Dawid

29 Królińska Rita

30 Kulczyk Adrian

31 Lis Zuzanna

32 Łabuć Oliwia

33 Łepek Bartosz

34 Marcinkiewicz Marek

35 Mencel Feliks

36 Mielewczyk Hanna

37 Mierzejewska Weronika

38 Miler Maksymilian

39 Nitner Stanisław

40 Osmólska Zuzanna

41 Pacan Hanna

42 Pietrzykowski Oliwier

43 Piskorz Dominik

44 Plewiński Łukasz

45 Płomińska Urszula

46 Posański Igor

47 Pozorski Łukasz

48 Rohde Patryk

49 Rojek Cezary

50 Rojek Jacek

51 Rosłonowski Igor

52 Siemieniec Tomasz

53 Smolarczyk Alicja

54 Smolarczyk Maksymilian

55 Snycer Kacper

56 Stobiński Tymon

57 Strugała Jakub

58 Szmit Cezary

59 Szram Filip

60 Szuttenberg Zofia

61 Walicka Julia

62 Wawrzyk Filip

63 Wejer Barbara

64 Wenta Lucyna

65 Wierszchowska Zofia

66 Wierszchowska Maria

67 Zajda Wiktor

Najniższa liczba punktów, która uprawnia do przyjęcia: 20

Rumia, dnia 03 kwietnia 2020 r.

Komisja Rekrutacyjna Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi

[#2316]  jk, 03.04.2020 11:36 
   Popisz się talentem 2020-konkurs literacki

Drodzy Uczniowie!

Wydawnictwo Nowa Era gorąco zaprasza do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu Popisz się talentem. Jest to największy konkurs literacki dedykowany uczniom szkół podstawowych. Jego głównym celem jest nie tylko odkrycie literackiej pasji, ale także rozwinięcie umiejętności świadomego posługiwania się piękną i poprawną polszczyzną. W tym roku organizatorzy konkursu proponują, aby spojrzeć na świat oczyma...zwierząt.
Trzydzieści najlepszych opowiadań, to jest piętnaście z klas I-IV oraz piętnaście z klas V-VIII, zostanie opublikowanych w profesjonalnie wydanej książce. Prace konkursowe można wysyłać do dnia 26 kwietnia 2020 roku poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej wydawnictwa. Więcej szczegółów znajdą Państwo pod adresem: 

 

https://www. nowaera.pl/popiszsietalentem 

 

Agnieszka Ługiewicz

 

 

[#2307]  al, 03.04.2020 08:08 
   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
film

Społeczność szkolna solidarnie wspiera osoby ze spektru Autyzmu.
Dziękujemy za włączenie się do Akcji.

Film Youtube na kanale ZSO Rumia.

Zespół Psychologiczno - Pedagogiczny

[#2318]  as, 02.04.2020 14:27 
   MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dzisiaj, dnia 2 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Data ustanowionego w 1967 roku święta nie jest przypadkowa. 2 kwietnia 1805 roku w duńskim mieście Odense przyszedł na świat Hans Christian Andersen. Do jego najbardziej znanych utworów należą: Brzydkie Kaczątko, Calineczka, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami czy Księżniczka na ziarnku grochu
Głównym celem akcji jest nie tylko propagowanie czytelnictwa, ale także wprowadzenie najmłodszych do krainy fantazji, wartości i emocji. Każdego roku inny kraj jest gospodarzem oficjalnych obchodów święta. Przywilejem gospodarza jest decydowanie o temacie obchodów. W jego gestii leży także zaproszenie wybitnego autora, który napisze wiadomość skierowaną do dzieci z całego świata oraz zaproszenie znanego ilustratora, który zaprojektuje plakat promujący wydarzenie.
W tym roku przesłanie do dzieci napisał słoweński pisarz Peter Svetina, plakat zaś wykonał Damijan Stepančič. 

 

  Głód słów

List Petera Svetiny napisany z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Tam, gdzie mieszkam krzewy zielenieją z końcem kwietnia lub początkiem maja i niedługo potem zasiedlają je kokony motyli.
Wyglądają jak kłaczki bawełny lub strzępki cukrowej waty, a larwy pożerają liść po liściu dopóki nie pozostaną gołe gałązki. Mija czas i odlatują motyle, nadchodzi lato i krzewy znowu stają się zielone.
I tak bez przerwy.
To obraz poety, obraz pisarza. Są zjadani, bledną w swoich historiach i poezji, które – zakończone – odlatują, zasiedlają książki i znajdują swojego odbiorcę. To także zdarza się raz za razem.
A co dzieje się z wierszami i historiami?
Znam chłopca, który musiał przejść operację oka. Przez dwa tygodnie po zabiegu wolno mu było leżeć tylko na prawym boku i nie mógł czytać przez cały miesiąc. Kiedy po półtorej miesiąca wziął do ręki książkę, czuł się tak jakby czerpał słowa łyżką prosto z miski.
Tak jakby je jadł. Po prostu je pożerał.
Znałem dziewczynę, która, gdy dorosła, została nauczycielką. Powiedziała mi: dzieci, którym rodzice nie czytali, są biedne.
Słowa w poezji i historiach są pożywieniem. Nie strawą dla ciała, nie pokarmem, który wypełnia ich żołądki. Są pokarmem dla ducha i dla duszy.
Kiedy jesteś głodny lub spragniony, twój żołądek kurczy się i wysycha ci w ustach. Szukasz czegokolwiek co nadawałoby się do zjedzenia – kawałka chleba, miski ryżu lub kukurydzy, ryby lub banana. Im bardziej jesteś głodny, tym bardziej zawęża się twój obszar widzenia, przestajesz dostrzegać to, co nie nadaje się do nasycenia twojego głodu.
Głód słów objawia się nieco inaczej – ponuractwem, ignorancją, arogancją. Ludzie cierpiący na głód tego rodzaju nie zdają sobie sprawy, że ich dusze trzęsą się z zimna, że przechodzą obok siebie samych, niczego nie dostrzegając.
Ten głód zaspokaja poezja i historie.
Ale czy istnieje nadzieja dla tych, którzy nigdy nie czerpali przyjemności z obcowania ze słowami, aby ten głód zaspokoić?
Jest.
Chłopiec czyta prawie każdego dnia. Dziewczyna – nauczycielka czyta swoim uczniom. W każdy piątek. Co tydzień. Jeżeli zapomni – uczniowie przypomną jej o tym.
A pisarz i poeta? Kiedy nadchodzi lato – odżywają. A potem pochłaniają ich własne słowa i w ten sposób rozlatują się na wszystkie strony.
Raz po raz, od nowa.

 

List przetłumaczyła Katarzyna Ryrych

 

Materiał został opracowany na podstawie: www.ibby.pl 
Agnieszka Ługiewicz

[#2312]  al, 02.04.2020 13:23 
   Elektroniczne wersje podręczników

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, iż wydawcy edukacyjni bezpłatnie udostępnili podręczniki i materiały dydaktyczne. Elektroniczne wersje publikacji można pobrać za darmo na stronach poszczególnych wydawców. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: 

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/elektroniczne-wersje-podrecznikow-i-materialow-dydaktycznych

 

Agnieszka Ługiewicz

[#2314]  al, 02.04.2020 10:25 
   Konkurs :"Rumia oczami dzieci"
[#2310]  jk, 01.04.2020 15:29 
   Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia.

Na znak solidarności z osobami z autyzmem zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji, którą chcemy Wam zaproponować. Udział jest niezwykle prosty…Po prostu ubierz się w tym dniu na niebiesko.

Zachęcamy do robienia zdjęć i zamieszczania ich na Facebooku.

Możecie wysłać zdjęcia do nas na maila szybaa47@gmail.com , joannacylke@gamil.com.

Zrobimy kolaż, który pokaże jak silną jesteśmy grupą i jak wspieramy osoby z autyzmem.

Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia Zespół psychologiczno – pedagogiczny.

[#2308]  jk, 01.04.2020 15:20 
   Konkursy organizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku i w Słupsku

Drodzy Uczniowie!

 

Dyrekcje Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku wraz z nauczycielami bibliotekarzami bibliotek pedagogicznych województwa pomorskiego gorąco zapraszają do wzięcia udziału w konkursie-akcji „Siostro, Bracie – zostań w chacie!” Projekt dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym, a także uczniom szkół podstawowych i średnich. Głównym celem przedsięwzięcia obok kształtowania umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia jest rozwijanie postaw prozdrowotnych i propagowanie zdrowego stylu życia. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na:   

 

http://pbw.gda.pl

https://pbw.slupsk.pl/

 

 

Agnieszka Ługiewicz

 

[#2306]  al, 31.03.2020 22:22 

18-02-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.475.454  
stat4u
0,2304688