Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 

Unia Europejska 2002

W II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi odbędzie się dzisiaj finał II edycji Tygodnia Edukacji Europejskiej. Zwycięzcy poszczególnych konkursów pojadą na wycieczkę do Austrii i Włoch. Imprezie patronuje Unia Europejskich Federalistów, a patronat medialny sprawuje "Dziennik Bałtycki".
W szranki staną uczniowie z jedenastu szkół w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Wejherowie, a nawet w Wilnie. Szkoły rywalizują w pięciu konkurencjach: konkursie wiedzy o Unii Europejskiej i państwach członkowskich (po jednej osobie z każdej szkoły), konkursie języka niemieckiego i wiedzy o państwach niemieckojęzycznych (dwie osoby), języka angielskiegoi i wiedzy o Wielkiej Brytanii (dwie osoby), konkursie na plakat (jedna osoba) oraz prezentacji państw, które szkoły wylosowały w grudniu ubiegłego roku. Imprezy, związane z Tygodniem Edukacji Europejskiej, trwają od kilku dni w poszczególnych szkołach. Przystrojone w barwy "swoich" państw placówki w Trójmieście, Rumi i Wejherowie odwiedzili przedstawiciele organizatorów. Wcześniej wszyscy spotkali się na próbie technicznej w II LO w Janowie.
 
Goniec Rumski, 8.III.2002

Top
 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.448.214  
stat4u