Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
Debaty

Debaty... co to są debaty?
 
Jest to forma dialogu dwóch stron - argumentującej i negującej, na podstawie podanej tezy. Są to lekcje uczące jak prowadzić negocjacje i przekonywać stronę przeciwną co do swych racji.

   Klub Debat Szkolnych działa w szkole od początku jej istnienia pod opieką Pani Dyrektor Lucyny Oglęckiej i nauczyciela historii, Pana Leszka Kiersznikiewicza. Jest to jeden z programów propagowanych przez Centrum Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Jego celem jest rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, poszerzanie wiedzy ogólnej o świecie i nauka publicznego przemawiania. Jako tezy do debat wybieramy zagadnienia związane z problematyką społeczno - polityczną oraz dotyczące dylematów moralnych. Corocznie odbywa się wiele turniejów i konkursów, w których biorą udział nasi uczniowie. Niewątpliwym sukcesem był dwukrotny udział w finale konkursu ogólnopolskiego.

Kliknij, by zobaczyć więcej

 

Top
 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.522.456  
stat4u