Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 
15-lecie II LO w Rumi

To już 15 lat! 1 czerwca 2012 r. nasza szkoła świętowała swoje piętnaste urodziny. Z tej okazji na uroczystość przybyli:

  • Wiceburmistrz Miasta Rumi Ryszard Grychtoł,
  • Wiceburmistrz Miasta Rumi Marcin Fuchs,
  • Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Czyżewska,
  • Prorektor ds. Kształcenia Akademii Morskiej w Gdyni prof. nadzw. dr hab. inż. Witold Gierusz,
  • Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” Józef Chmielewski,
  • Asystent Posła na Sejm RP pani Krystyny Kłosin – Bartłomiej Opajdowski, nasz absolwent,
  • przyjaciele szkoły: dr Agata Cichocka – pracownik naukowo – dydaktyczny Akademii Morskiej w Gdyni, Renata Ropela – dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, prof. Jerzy Grzywacz – Prezes Pomorskiego Okręgu Unii Europejskich Federalistów, Alina Mroczkowska – dyrektor IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, Jolanta Braun – dyrektor Gimnazjum Nr 1 w Rumi,
  • byli oraz obecni nauczyciele,
  • rodzice,
  • uczniowie i absolwenci szkoły.

   Obchody przybrały formę sympatycznego spotkania w kawiarni osób, które dawno się nie widziały a są ze sobą zaprzyjaźnione. Salę gimnastyczną udekorowaną ogromnymi zdjęciami ilustrującymi pracę szkoły, zapełniły ozdobione kwiatami i świecami stoliki, przy których zasiedli dobrzy znajomi. Przy kawie i domowym cieście wracali pamięcią do mniej lub bardziej odległych czasów. W tle słychać było doskonałe „jam session” w wykonaniu uzdolnionych młodych muzyków z klasy IIc. Wspomnienia urozmaicały piosenki, wśród nich parafraza „15 lat minęło”, motyw przewodni uroczystości oraz prezentacje multimedialne ukazujące 15 lat życia szkoły. Harmonijnie wpisane w obraz fragmenty artykułów prasowych dopełniały całość. Kilkakrotnie wywołano do odpowiedzi zaskoczonych absolwentów, którzy mieli odpowiedzieć na pytanie o pierwowzór tekstów recytowanych przez uczniów. Na szczęście dopuszczane było podpowiadanie a odpowiadający zostali uhonorowani pięknymi jabłkami i szarfami „Znawca literatury”. Niejednokrotnie na pytania prowadzącego całość uroczystości pana Leszka Kiersznikiewicza odpowiadali także nauczyciele.
   15 urodziny szkoły przebiegły w miłej, ciepłej i pełnej wzruszeń atmosferze. Umożliwiły ponowne spotkanie tym, których drogi się rozeszły. Dobrze było na nowo poczuć się uczniem i ograniczyć do szkolnych życiowe problemy dorosłych. Spotkamy się przy okazji 20 – lecia szkoły. To już za 5 lat!

Kliknij, by zobaczyć więcej

 

Top
 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.448.238  
stat4u