Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 

„Cokolwiek w życiu robisz,
zawsze jest czas, by robić coś jeszcze lepszego.
Możliwości masz wiele, a jedną z nich jest wolontariat.”

W Szkolnym Kole Wolontariatu II LO w Rumi działają uczniowie zaangażowani w dobrowolną pomoc potrzebującym ludziom. Wolontariat daje mnóstwo satysfakcji, wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy współpracy w grupie i przełamywania własnych słabości. Wieloletnie doświadczenie pozwala wykorzystywać umiejętność i zapał młodzieży do pracy na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Aktywnie działamy w obszarze pomocy koleżeńskiej, życia kulturalnego, sportowego i środowiska naturalnego.

Regularnie współpracujemy z Fundacją Miasta Sportu, Urzędem Miasta Rumia, MOPS, MOSiR, Hospicjum Bursztynowa Przystań. Uczestniczymy w wielu przedsięwzięciach i akcjach charytatywnych.

W ostatnim czasie najważniejsze działania to:

Systematyczna pomoc w organizacji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

W wyniku głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego został zatwierdzony do realizacji projekt prospołeczny „Zielony Festiwal”, którego autorką była uczennica Karolina Szewczyk. Wolontariusze naszej szkoły pracowali przy realizacji tego projektu.

Uczniowie brali udział w zbiórkach żywności na rzecz potrzebujących organizowanych przez Caritas i Trójmiejski Bank Żywności i Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą „Nasz Dom” w Rumi.

Wspólnie z uczniami szkoły podstawowej organizowaliśmy kiermasze, z których dochód przeznaczono na leczenie koleżanki, wsparcie rodziny w trudnej sytuacji losowej. Organizowano również pomoc dla Hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni.

Aktywnie włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy.

Od dłuższego czasu systematycznie współpracujemy z Fundacją Miasta Sportu, dzięki czemu młodzież ma możliwość rozwijania umiejętności organizowania eventów/imprez sportowych.

Wolontariusze pomagali w organizacji Mistrzostw Świata w Półmaratonie – Gdynia 2020, przeprowadzeniu wyścigu kolarskiego MTB Gdynia, Gran Fondo i Formoza Chellnge.

Od wielu lat nasi wolontariusze kwestują na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W bieżącym roku nasza uczennica Karolina Szewczyk zdobyła drugie miejsce w Konkursie na Najaktywniejszego Wolontariusza Powiatu Wejherowskiego.

Jeżeli chcesz się uczyć:

- wzajemnego szacunku, współpracy i odpowiedzialności,

- dostrzegania potrzebujących pomocy duchowej, opiekuńczej i materialnej,

- poszanowania drugiego człowieka,

- rozwijania talentów i zainteresowań,

- wzajemnej więzi duchowej.

 
Zapraszamy do galerii fotografii z działalności wolontariatu:
1

2
3
4
5
6
7
8
9

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!
 

Opiekunowie: Alina Treder i Joanna Głąb

 


Top
 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.712  
stat4u