Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   
Powrót
 
ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:
  1. Opiekun Samorządu: Anna Wiśniewska, Aleksandra Andrachiewicz
  2. Przewodniczący: Ewelina Kwiatek
  3. Zastępca przewodniczącego: Dominik Popowski
  4. Sekretarz: Klaudia Szudy

    11.10. 2013 – Dzień Nauczyciela
 
Jak co roku, Dzień Edukacji Narodowej bardzo uroczyście obchodzimy w naszej szkole. Jest to wyjątkowa okazja do złożenia życzeń Nauczycielom z okazji Ich święta. Przewodnicząca SU, Karolina Zelewska, z wielkim zapałem przeczytała życzenia oraz zaśpiewała całemu Gronu Pedagogicznemu piosenkę. Samorząd wraz z uczniami klas pierwszych i drugich rozdał nauczycielom symboliczną różę. Apel zakończyło wystąpienie pani dyrektor Lucyny Oglęckiej.

 

    Otrzęsiny klas pierwszych
 
Jedną z największych inicjatyw SU jest przeprowadzenie otrzęsin klas pierwszych. Trójki klasowe spotykają się wcześniej na „walnym” zebraniu, by omówić regulamin i konkurencje dla naszych „kociaczków”. I w tym roku zaplanowaliśmy następujące zadania:

  1. „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” – narysuj swojego wychowawcę.

  2. „Śpiewać każdy może,…..” – ułóż słowa i melodię piosenki, a następnie ją zaśpiewaj.

  3. „Kto szybszy, ten lepszy” – jedzenie ptysia na czas.

  4. „Rozbieranki” – układamy sznur przyjaźni z naszych ubrań.

Otrzęsiny poprowadziła Karolina Zelewska, wraz ze swoimi „samorządowymi pomocami”. Rywalizacja klas okazała się bardzo wyrównana, więc zdecydowaliśmy, że ogłosimy remis. Obie klasy w nagrodę przez następny dzień były zwolnione z odpowiedzi ustnych.

Otrzęsiny 2013
Otrzęsiny 2012

 
    Andrzejki
 
Andrzejki w naszej szkole odbyły się 30.11.2013. Pani pedagog Marzena Taube, jak co roku zresztą, przebrała się za naszą ukochaną wróżkę Kasandrę i wróżyła w swojej tajemniczej komnacie. Na stole znajdowała się kula, dzięki której każdy mógł zobaczyć, co go spotka w życiu. Na specjalne życzenie Kasandra wróżyła również z ręki. Przed komnatą Kasandry samorząd otworzył stanowisko z wróżbami, które sprzedawał po symbolicznej złotówce.

 
    „Góra grosza”
 
W grudniu, tuż przed świętami, zakończyliśmy akcję pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Góra grosza”.
Przez cztery miesiące zbieraliśmy różnego rodzaju grosiki, chodząc po klasach i zapoznając wszystkich z ideą akcji charytatywnej. Dziękujemy za Wasze wsparcie i liczymy na udział w kolejnych.
Samorząd zebrał aż 67, 32 zł, które przekazał na konto fundacji. Dziękujemy klasie III B, która uzbierała najwięcej pieniędzy oraz klasie I A, która zajęła się zbiórką.

 
    ,,Kto przyjdzie przebrany nie będzie pytany ! ,, - MIKOŁAJKI
 
7 grudnia był dla nas bardzo „gorącym” dniem. Ogłosiliśmy konkurs polegający na ubraniu czegoś, co byłoby związane z osobą Św. Mikołaja. Uczniowie prześcigali się w pomysłach, przychodzili w brodach, czapkach mikołajkowych lub ubierali coś czerwonego (nie wiem, kto wygrał).

 
    Wigilia Samorządu Uczniowskiego
 
Uroczyste spotkanie odbyło się 19.12.13r w sali 26, gdzie spotkał się cały samorząd, dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia.
Następnie udaliśmy się na stołówkę, gdzie musieliśmy przygotować spotkanie samorządów, podstawówki i liceum, z dyrekcją szkoły. Karolina Zelewska, przewodnicząca SU, złożyła życzenia każdej trójce, po czym uczniowie klas O zaprezentowały krótkie przedstawienie.
Spotkanie przebiegało w bardzo świątecznej atmosferze, był poczęstunek, życzenia i wspólne kolędowanie.
 
Wigilia Samorządu Uczniowskiego

 
    Wigilia klasowa
 
20 grudnia zakończył się konkurs ogłoszony przez SU kilka tygodni wcześniej, polegający na udekorowaniu swojej sali.
W dzień finału Samorząd Uczniowski wraz z komisją złożoną z nauczycieli odwiedzał poszczególne klasy, oceniając wystrój sali. Zwracaliśmy uwagę na obecność choinki, gazetki ściennej, wystrój okien, przygotowanie stołu i atmosferę ogólną (muzyka, zapachy). Konkurs bezapelacyjnie wgrała klasa III B z wych. Joanną Gajewską. Naprawdę mieli piękną salę!!! O godzinie 10-tej wszystkie klasy udały się na jasełka przygotowane prze klasę I B w bardzo innowacyjnej formie – Teatr Cieni. Po przedstawieniu nastąpiły życzenia pani Dyrektor oraz ogłoszenie wyników konkursu na wystrój sali, które przekazała pani Justyna Szymańska, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 
    Wręczenie pucharów
 
Koniec pierwszego semestru nie dla wszystkich jest udany, więc wzorem lat poprzednich, po klasyfikacji semestralnej wręczamy puchary zwycięstwa dla klas, tak może na otarcie łez dla jednostek…..
Puchary przechodnie przekazała klasa pani Doroty Dubiel- Stojek, ponieważ to oni byli zwycięzcami w obu kategoriach. Samorząd uczniowski, podczas apelu porządkowego, wręczył nagrodę za:

  1. Najlepsze wyniki w nauce – klasie I A
  2. Najlepszą frekwencję – klase I A

Jak się okazało oba puchary powędrowały do tej samej klasy. Szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

Powrót | SU 2015 | Top
 


30.09.2022
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.362.936  
stat4u