Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Konkurs miesięcznika „Poznaj Świat”

W bieżący roku szkolnym uczennice klas drugich Aleksandra Kuba, Wiktoria Pawłowska, Karolina Bożek, Marta Bartelke i Oliwia Wojciechowska pod kierunkiem nauczycielki geografii pani Iwony Miłosz wzięły udział w konkursie miesięcznika „Poznaj Świat” na „Najciekawszy Park Krajobrazowy w Polsce”. Konkurs polegał na opisaniu wycieczki do wybranych miejsc wraz z uzasadnieniem wyboru, sporządzeniu mapki poglądowej oraz pakietu zdjęć z parku. W tekście należało w interesujący sposób przedstawić punkty pośrednie, najciekawsze miejsca na trasie, obiekty przyrodnicze i antropogeniczne.


Dziewczyny przedstawiły wycieczkę do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w tym do Rzucewa do nowo powstałego Parku Kulturowego „Osady Łowców Fok”. Spisały się doskonale. W nagrodę otrzymały dyplomy i dwa ostatnie numery czasopisma „Poznaj Świat”.

Gratulacje!

[#280]  oz, 03.06.2014 09:23 
   XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Pokaż nam język”

28 marca uczniowie naszej szkoły Wiktoria Pawłowska i Sebastian Olchowik z klasy IIa pod opieką pani Jolanty Władkowskiej wzięli udział w półfinałach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Językowego „Pokaż nam język”, w którym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sprawdzają swoją wiedzę z języka angielskiego. Tematem XIV edycji była „Rodzina - tradycja, czy nowe wartości?”.

Konkurs składa się z czterech etapów. Etap szkolny odbywa się w formie internetowego testu z języka, wygrali go Wiktoria i Sebastian, co umożliwiło im przejście do półfinału. Na 85 możliwych punktów uzyskali 60.

Gratulujemy!

[#217]  as, 28.03.2014 08:36 
   Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

8 stycznia ośmioro uczniów klas drugich, którzy wybrali spośród przedmiotów wiodących historię w zakresie rozszerzonym, wzięło udział w eliminacjach szkolnych do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a jego celem – zainteresowanie historią jak najliczniejszej grupy młodych ludzi. Tegoroczny konkurs opracowany był w postaci testu składającego się z pytań z zakresu najważniejszych przełomowych wydarzeń w historii Polski oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień regionu. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2014 r.

Już teraz trzymamy kciuki za naszych uczniów!

[#119]  as, 08.01.2014 17:39 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.450.193  
stat4u