Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Przejdź do galerii  koniec roku2

 

Przejdź do galerii  koniec roku

w II Liceum Ogólnokształcącym

          

           

              22 czerwca społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny. Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor  Aleksandra Zarzycka. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz wychowawczynie, panie Dorota Dubiel – Stojek, Karina Hoła, Justyna Szymańska i Aleksandra Andrachiewicz. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka  na wstępie spotkania podkreśliła kwestie bezpieczeństwa, w tym zabezpieczeń związanych z nową ustawą europejską pn. RODO.

 

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne. Najwyższą średnią w szkole może poszczycić się Weronika Małgorzewicz z kl. II b, nominowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Szczególnie gorąco wyróżniono pracę społeczną i naszych WOLONTARIUSZY, którzy uczestniczyli w różnych projektach i  przedsięwzięciach, często w dniach wolnych od nauki, w ferie i weekendy. Akcje charytatywne wspierały panie Karina Hoła i Aleksandra Andrachiewicz.

 

 Wyróżniono uczniów za udział w licznych przedsięwzięciach, akcjach, konkursach m.in.laureatów konkursu ortograficznego J. Figurską, A. Semmerling, K. Moza, ogólnopolskiego konkursu propagującego język niemiecki Erlebnisreise mit Deutsch - Z niemieckim w drogę. W tym miejscu gratulujemy pani Marcie Kontnej i jej uczniom Julii Rosinke, Cezaremu Maj, Bartoszowi Hundrieser za zajęcie I miejsca. Nagrodę z rąk pana Mirosława Szczepańskiego za osiągnięcia sportowe otrzymała Justyna Stawicka.  

Kilkuletnią tradycją szkoły jest wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Puchar za najlepsze wyniki w nauce otrzymała klasa II a pani Doroty Dubiel – Stojek, natomiast za najwyższą frekwencję klasa I a pani Aleksandry Andrachiwicz. Była też okazja do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach.  

  Dziękujemy pani Justynie Szymańskiej za część artystyczną i przygotowanie podsumowania roku szkolnego 2017/2018.

              

Całej Społeczności Szkolnej życzymy udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

[#1868]  am, 24.06.2018 17:41 
   W poszukiwaniu pracy wakacyjnej

W poszukiwaniu pracy wakacyjnej

 

We wtorek 19.06.2018 r. nasze liceum odwiedził pracownik Punktu Pośrednictwa Pracy. Zainteresowani uczniowie mogli zapoznać się z ofertami pracy sezonowej w naszym regionie. Wśród ofert znalazły się także propozycje dla osób niepełnoletnich (młodocianych pracowników). Można było na miejscu napisać CV oraz otrzymać inne niezbędne informacje dotyczące podjęcia pracy w okresie letnim.

Na pewno każdy zainteresowany znalazł coś dla siebie

 

Dorota Kuchta.

[#1861]  am, 22.06.2018 10:08 
   Zakończenie roku szkolnego

 

22 czerwca 2018 r. piątek

 

  Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Stoczniowców 6

 

Godzina  08.00   - klasy IV – V

Godzina  09.00   - klasy VI – VII

Godzina  10.00   - klasy I – II

Godzina  11.00   - klasy III

Godzina  12.00   - LO

 

Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Świętojańskiej 11

 

Godzina  08.00   - klasy III gimnazjum

Godzina  10.00   - klasy I, IV, VII i II gimnazjum

 

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, wspaniałych wakacji,

jak najwięcej czasu spędzonego z rodzicami.

[#1849]  dh, 22.06.2018 06:16 
   Konkurs j. niemieckiego

Sukces uczniów klasy 2B - konkurs j. niemieckiego

 

 

Uczniowie klasy 2 B Julia Rosinke, Bartosz Hundrieser oraz Cezary Maj reprezentowali szkołę w konkursie organizowanym przez Instytut Goethego pt. Erlebnisreise mit Deutsch - Z niemieckim w drogę. Uczniowie nagrali film zachęcający do nauki języka niemieckiego. Nasze liceum znalazło się w gronie zwycięzców konkursu. Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom za współpracę.

Marta Kontna

 

 

[#1860]  am, 20.06.2018 16:18 
   LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

 

LIDER  LOKALNEJ  EKOLOGII

 

Przejdź do galerii  lider

Po raz dziesiąty już nasza szkoła otrzymała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii 2017/2018 za działania na rzecz aktywizacji społeczności szkolnej, lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego wraz z nagrodą główną – Kryształową Kulą Ekologii.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, który zajmuje się między innymi działalnością edukacyjną z zakresu ekologii, ochrony wód i powietrza. Wręczenie nagrody odbyło się w Szkole Muzycznej w Gdyni

 

 

[#1858]  am, 18.06.2018 08:08 
   Dobry start - inwestycja w edukację!

Szanowni Państwo,
1 czerwca wszedł w życie Program rządowy "Dobry Start", dzięki któremu rodzice otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych.  Zapraszamy do zapoznania się z programem. 
Zapraszamy do zapoznania się z programem. Informacje w poniższych linkach:


kliknij tutaj - plakat

kliknij tutaj - ulotka

[#1853]  bs, 12.06.2018 16:05 
   WYCIECZKA DO BERLINA

WYCIECZKA DO BERLINA

Przejdź do galerii  Berlin

 

W dniu 9 maja 6 osób z naszego liceum z klas 1a i 1b wybrało się na wycieczkę szkolną do Berlina. Praktycznie cały pierwszy dzień spędziliśmy w Berlinie gdzie przy świetnej pogodzie zwiedzaliśmy to piękne miasto. Podczas całej wycieczki mogliśmy się zintegrować z uczniami szkoły podstawowej którym nie brakowało śmiechu i radości z wycieczki. Podczas wyjazdu nie brakowało również śpiewu i tańców w autokarze jak i na promie, gdzie nauczycielki również pokazały co potrafią. :)  

Natalia Drusewicz 1 a​

 

[#1848]  am, 07.06.2018 11:09 
   W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

W Oczyszczalni Ścieków Dębogórze

Przejdź do galerii  oczyszczalnia

16 maja uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w warsztatach w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Dębogórze, należącej do Okręgowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji z siedzibą w Gdyni. Oczyszczalnia zaliczana jest do najnowoczesniejszych w kraju.  Uczniowie wysłuchali wykładu nt. fizyko – biologicznych metod oczyszczania ścieków oraz zwiedzili zakład. Zapoznali się z  zasadami jego funkcjonowania oraz  poznali drogę, jaką pokonują ścieki od ujęć kanalizacyjnych, do miejsca ich oczyszczenia. Koordynatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. Opiekunowie: panie Małgorzata Słowińska i Anna Młodzikowska – Zachar.

 

[#1830]  am, 17.05.2018 08:46 
   Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki

 

15 maja licealiści promowali Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody oraz święto, które ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. To jeszcze młode ,ale nasze polskie święto warte upowszechnienia. Jego symbolem jest właśnie skromna, niepozorna niezapominajka. Wszyscy, którym bliskie są idee tej inicjatywy ubrali się we wtorek na niebiesko. Także najmłodsi, wychowankowie świetlicy, poznali założenia Dnia Polskiej Niezapominajki oraz kolorowali rysunki przedstawiające tę roślinkę.

 

Dorota Kuchta

[#1831]  am, 16.05.2018 09:00 
   Pożegnanie maturzystów

Zakończenie roku szkolnego klas III

„Matura tuż…tuż…"

Przejdź do galerii  koniec III 1

 

Przejdź do galerii  KONIEC ROKU 2

 

Przejdź do galerii  KL III 2

Dziś, 27 kwietnia zakończył się rok szkolny dla uczniów klas trzecich. Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego i wprowadzenie sztandaru szkoły, na który trzecioklasiści złożyli ślubowanie przyrzekając, że będą przestrzegać praw i obowiązków absolwenta II LO w Rumi, głosząc jego dobre imię. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka rozpoczęła uroczystość i  serdecznymi słowami przywitała gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Serdeczne gratulacje uczniom naszej szkoły złożyła pani dr Agata Cichocka – Wykładowca Akademii Morskiej w Gdyni.

Przejdź do galerii  koniec III 4

 

Przejdź do galerii  koniec 5

 

Przejdź do galerii  koniec4

Uroczystość wręczenia świadectw i nagród poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Najwybitniejsi abiturienci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk wychowawcy, pana Leszka Kiersznikiewicza. Włożenie na głowę tradycyjnego bireta jest symbolem rozstania się ze szkołą średnią i najwspanialszym okresem przyjaźni, beztroski z jakim może zetknąć się młody człowiek w całym  swoim życiu. Podrzucenie do góry studenckich okryć głowy to symboliczne rozstanie z dzieciństwem. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia nauki, nagrody książkowe oraz certyfikaty Akademii Morskiej w Gdyni, potwierdzające udział w zajęciach akademickich z nautyki i fizyki doświadczalnej oraz zajęciach  z przedmiotów samorząd terytorialny w Polsce i encyklopedia prawa. Za pracę w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Zespole Tanecznym podziękowały panie Alina Treder i Anna Rogowska. Nie zapomniano też o rodzicach, którzy aktywnie przez trzy lata włączali się w życie szkoły.

Wręczone zostały również stypendia za najwyższe wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zaangażowanie na rzecz  szkoły.  

Uroczystość zakończył występ uczennic z klasy II a. Wiersze Klaudii Pietrzak dodały wiarę w pomyślne zdanie egzaminu maturalnego, jednego z wielu egzaminów, które przyjdzie zdać naszym abiturientom. Część artystyczna została przygotowana przez panie Dorotę Dubiel – Stojek, Annę Rogowską, Marzennę Taube i pana Mateusza Włodarskiego.

 

 

 

 

 

 

Przejdź do galerii  Oskary

 

[#1794]  am, 27.04.2018 20:58 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.522.491  
stat4u
1,742188