Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

27 czerwca, społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny. Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor Lucyna Penkowska. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Były to  nagrody za osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i sporcie, pracę społeczną i wolontariat. Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne, a najwyższą średnią w szkole może się poszczycić Katarzyna Zuba z kl. II a. Kasia jest także kandydatką Samorządu Uczniowskiego i Rady Pedagogicznej do stypendium Prezesa Rady Ministrów na przyszły rok szkolny.  Gratulacje, Kasiu!

Gościliśmy również rodziców, panią Marzec i absolwentów naszego liceum. Był z nami pan Tomasz Dranicki oraz uczniowie pani Doroty Dubiel - Stojek z byłej klasy III a, Wiktoria Pawłowska, Arek Potrykus, Patrycja Dejewska i inni.

W GALERII ZDJĘĆ PONIŻEJ UCZNIOWIE Z KLAS  I i II , KTÓRZY OTRZYMALI ŚWIADECTWA Z WYRÓŻNIENIEM I NAGRODY ZA PRACĘ NA RZECZ SZKOŁY

NA ZDJĘCIU PONIŻEJ STYPENDYŚCI

Natalia Bierć kl. I a
Natalia Lampkowska kl. I a
Natalia Dawidowska kl. I b
Dariusz Kasperowicz kl. I b
Paulina Sosińska kl. I b
Sandra Kurczewska kl. II a
Daria Rochna kl. II a
Patrycja Wszeborowska kl. II a

W GALERII ZDJĘĆ PONIŻEJ NAGRODZENI MEDALAMI SPORTOWCY – LAUREATKI POWIATOWEJ I FINALISTKI WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT ORAZ FINALIŚCI POWIATOWEJ LICEALIADY W PIŁCE SIATKOWEJ  CHŁOPCÓW. NAZWISKA W TABELI OSIĄGNIĘĆ W ZAKŁADCE OSIĄGNIĘCIA

W GALERII ZDJĘĆ PONIŻEJ UCZNIOWIE NAGRODZENI ZA UDZIAŁ W LICZNYCH KONKURSACH I OSIĄGNIĘCIE WYSOKICH LOKAT – KONKURSY LITERACKIE, ARTYSTYCZNE, HISTORYCZNE W TABELI OSIĄGNIĘĆ W ZAKŁADCE OSIĄGNIĘCIA

Kilkuletnią tradycją szkoły jest  wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Ponownie oba pozostały w II a.
(zdjęcie poniżej)

Część artystyczna przygotowana przez klasę I a pod kierunkiem pań Magdaleny Pyszyńskiej i Marzenny Taube wprawiła zebranych w znakomity, wakacyjny nastrój. Wspaniałym jak zwykle wokalem urzekła wszystkich Aleksandra Hinc, a ciepłe życzenia udanych i bezpiecznych wakacji złożyła pani dyrektor Lucyna Oglęcka

Przejdź do galerii  część artystyczna

Zanim po raz ostatni młodzież udała się do klas na spotkania z wychowawcami, wszystkich serdecznie pożegnała pani wicedyrektor Lucyna Penkowska, która od września obejmuje stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi. Życzymy pani Lucynie Penkowskiej sukcesów i liczymy na owocną współpracę.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY UDANYCH, SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.
DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU

Anna Młodzikowska - Zachar

[#676]  am, 27.06.2015 09:03 
   "Mały Książę" w Redzie

FESTYN RODZINNY W REDZIE

W niedzielę, 21 czerwca b. r. w Redzie, zespół teatralny „Mała Improwizacja”, pod kierunkiem pani Moniki Pranczke, wystawił musical „Mały Książę”, podczas odbywającego się tam festynu rodzinnego. Organizatorem przedsięwzięcia jest pani Joanna Czech. Festyn odbył się w kościele Św. Antoniego w Redzie. Piknik ten, jak co roku, ma charakter charytatywny i zebrane fundusze przeznaczane są na zakup np. podręczników i pomocy szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Dziękujemy artystom z naszej szkoły za włączenie się i wsparcie tej szlachetnej akcji.

http://www.telewizjattm.pl

Anna Młodzikowska - Zachar

[#672]  am, 22.06.2015 15:27 
   MIEJSKI KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

35 LAT SOLIDARNOŚCI
MIEJSKI KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ
„Tak się zaczęło”

Przejdź do galerii  35 lat Solidarności

Dziś, 16 czerwca, odbył się w naszym liceum Miejski Konkurs Wiedzy Historycznej „35 lat Solidarności”. Uczestnikami konkursu była młodzież rumskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. II LO reprezentowała uczennica klasy II a Patrycja Wszeborowska, którą przygotowała pani Teresa Brunath, nauczyciel historii w naszej szkole.

Gośćmi konkursu były panie: Karolina Rydzewska i Małgorzata Łoboz z Urzędu Miasta Rumia, pani dyrektor Lucyna Oglęcka, pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka, nauczyciele historii  panie Teresa Brunath i Anna Wiśniewska oraz opiekunowie młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół.

W ramach obchodzonego w tym roku 35 lecia Solidarności, miał miejsce jeszcze jeden konkurs – Konkurs Literacko – Plastyczny „Tak Cię widzę Polsko”, w którym wzięły udział nasze uczennice, Martyna Chmura i Paulina Krauze. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 27 czerwca. 

Anna Młodzikowska - Zachar

[#660]  am, 16.06.2015 13:31 
   KAWKA - Program dla Rumi

KAWKA

Przejdź do galerii  KAWKA

Program dla Rumi

9 czerwca b.r. gościliśmy w naszym liceum panią Michalinę Bielawską z Fundacji AMRAAG - Agencja Monitoringu Regionalnego Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej, która została założona przez Gminy Gdańsk, Gdynię, Sopot i Tczew oraz spółkę Nederpol w roku 1993 dla utworzenia sieci monitoringu regionalnego. Monitoring powietrza atmosferycznego oznacza bezpośrednie pomiary powietrza w różnych punktach, wybranych jako reprezentatywne dla jakości powietrza, albo jako „gorące miejsca" wyjątkowo wysokich stężeń substancji zanieczyszczających. Dane z monitoringu wykorzystywane są do:

  • identyfikacji miejsca i przyczyny problemów zanieczyszczenia powietrza,
  • weryfikacji przestrzegania kryteriów jakości powietrza,
  • oszacowania tendencji długoterminowych,
  • procesu modelowania,
  • pomiaru skuteczności zaleceń wynikających z kontroli.

W/w tematyka była tematem spotkania. Fundacja swoim programem objęła tez Rumię. Projekt monitoringu zanieczyszczeń powietrza dla naszego miasta nazwano KAWKA. Młodzież uczestnicząca w warsztatach, z dużym zainteresowaniem słuchała wykładu pani M. Bielawskiej. Na koniec uczniowie przystąpili do rozwiązania krótkiego testu. Inicjatorką spotkania  była pani Katarzyna Strumnik – Drabińska.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#655]  am, 10.06.2015 08:38 
   Przyroda w liceum - projekt

PROJEKT
„PRZYRODA W LICEUM”

W II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi zakończyła się realizacja projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Przyroda w Liceum”. Celem projektu było poszerzenie i integracja wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych wśród uczniów, poprzez przeszkolenie nauczycieli oraz opracowanie  i wdrożenie innowacyjnego, kompleksowego programu nauczania przyrody. Dzięki realizacji projektu szkoła wzbogaciła się o sprzęt komputerowy a uczniowie zostali wyposażeni w komplet materiałów multimedialnych, które zastąpiły im tradycyjne podręczniki.

Zwieńczeniem projektu była konferencja podsumowująca projekt, która odbyła się 1 czerwca 2015 r. w Warszawie. Na konferencji obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, profesorowie wyższych uczelni z całej Polski, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Naszą szkołę reprezentowały: pani wicedyrektor Lucyna Penkowska oraz Katarzyna Strumnik Drabińska – szkolny koordynator projektu i nauczyciel przyrody.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#640]  am, 02.06.2015 18:22 
   Jubileusz Dziennika Bałtyckiego

Występ Aleksandry Hinc podczas
Gali „70 –lecia Dziennika Bałtyckiego”
w Teatrze Muzycznym w Gdyni

16 maja w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się wielka gala z okazji jubileuszu Dziennika Bałtyckiego. W części oficjalnej przedstawiono historię gazety w siedmiu okładkach, przeprowadzono rozmowy z ważnymi postaciami, m.in. prezydentem Lechem Wałęsą, premierem Donaldem Tuskiem oraz arcybiskupem. Wręczono również nagrody: Człowieka Roku oraz Człowieka Dziesięciolecia.

Przejdź do galerii  Dziennik Bałtycki - jubileusz

W gali wzięli również udział finaliści konkursu, który został przeprowadzony parę miesięcy wcześniej przez Dziennik Bałtycki oraz Teatr Muzyczny w Gdyni. Profesjonalne jury wybrało spośród prawie 300 uczestników castingów 73 osoby, które wystąpiły podczas uroczystości, śpiewając słynne musicalowe przeboje. Nasza Ola śpiewała solowy numer z musicalu pt. Shrek i wypadła, jak zwykle zresztą, znakomicie.
Olu, serdecznie Ci gratulujemy tak wielkich sukcesów i trzymamy kciuki za Twoje dalsze plany w karierze muzycznej!!!. Opiekun Oli – pani Monika Pranczke.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#631]  am, 25.05.2015 19:29 
   SOLIDARNA GDYNIA

SOLIDARNA  GDYNIA

29 kwietnia  naszym liceum gościliśmy pana Andrzeja Kołodzieja, uczestnika strajku w Gdyńskiej Stoczni, w sierpniu 1980 r. Wtedy stocznia nosiła imię Komuny Paryskiej. Nasz gość przybliżył młodzieży ideę i postulaty Solidarności oraz ciężkie chwile, jakie przeżyli stoczniowcy, abyśmy dziś mogli żyć, pracować i uczyć się w wolnej Polsce. W tym roku mija 35 rocznica tamtych wydarzeń.

Przejdź do galerii  prelekcja A. Kołodzieja

Prelekcji pana Andrzeja Kołodzieja towarzyszyła wystawa „Solidarna Gdynia”, którą można jeszcze w miesiącu maju obejrzeć na łączniku I piętra naszej szkoły. Dokumenty, zdjęcia i teksty piosenek pochodzą z Instytutu Pamięci Narodowej Muzeum Miasta Gdyni, Archiwum „Solidarności” Stoczni Gdyńskiej, Wydawnictwa Morskiego i zbiorów własnych prywatnych osób. Przedsięwzięcie zorganizowała pani Teresa Brunath, nauczyciel historii.

Przejdź do galerii  Wystawa Solidarna Gdynia

Anna Młodzikowska - Zachar

[#549]  am, 09.05.2015 22:22 
   MAJÓWKA

MAJÓWKA

Tegoroczne święto 3 MAJA rozpoczęło się mszą św. w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Rumi oraz uroczystym pochodem pod pomnik Jana Pawła II, w którym wzięły udział władze miasta i dyrektorzy rumskich szkół.  Po przemarszu mieszkańcy miasta spotkali się na festynie, który odbył się na stadionie MOSiR. Na uczestników majówki czekały liczne atrakcje, a ich ukoronowaniem był wieczorny koncert Mrozu.

Przejdź do galerii  majówka

Nas również nie mogło zabraknąć tego dnia, więc licealiści będący pod opieką dyrekcji szkoły i nauczycieli, przygotowali specjalne propozycje dla gości:

  • pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy sportowo-obronnej,
  • malowanie twarzy,
  • gry i zabawy historyczne, w tym kolorowanie mapy Polski,
  • pokaz pierwszej pomocy,
  • nauka krótkich układów choreograficznych.
Przejdź do galerii  majówka c.d.

W trakcie imprezy nie zabrakło również naszych Rumianek i Mimów, którzy stanowili nie lada atrakcję, zwłaszcza dla najmłodszych.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#611]  am, 09.05.2015 00:35 
   MATURA

MATURA 2015

Dziś, 4 maja, maturę z języka polskiego w nowej formule pisali nasi licealiści. Przystąpili oni do egzaminu na poziomie podstawowym. Poza tegorocznymi absolwentami II LO przystąpiły do niego również osoby, pragnące podwyższyć uzyskane wcześniej wyniki według starej zasady.
 W kolejne dni maja abiturienci będą pisali egzaminy z matematyki (5 maja) i języka nowożytnego na poziomie podstawowym oraz wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Większość jako obowiązkowy język nowożytny wybrała angielski (6 maja). Do najważniejszych zmian należy konieczność przystąpienia do wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym oraz egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego nowożytnego bez określenia poziomu. Aby zdać, trzeba uzyskać co najmniej 30% punktów z przedmiotów obowiązkowych pisemnych i ustnych. Dla przedmiotów dodatkowych w zakresie rozszerzonym nie jest określony próg zaliczenia. Prezentacja ustna z języka polskiego została zastąpiona wylosowanym zadaniem egzaminacyjnym.

Przejdź do galerii  matura

Serdeczne życzenia do wszystkich maturzystów skierował Burmistrz Miasta Rumi pan Michał Pasieczny, którego list został odczytany przez panią dyrektor Lucynę Oglęcką. Życzymy powodzenia.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#609]  am, 04.05.2015 10:07 
   Młodzi Głosują

Młodzi Głosują

30 kwietnia odbyły się praw wybory prezydenckie. Tego dnia wszystkie klasy wzięły udział w wyborach. Nad poprawnością wyborów czuwała trzy osobowa komisja.Jak wymaga ordynacja, każdy z uczniów dysponował jednym głosem, który mógł ofiarować wybranemu przez siebie kandydatowi. Karty do głosowania opieczętowane pieczątką szkoły, uczniowie wrzucali do urny, przystępując do wyborów całymi klasami. Komisja wyborcza podsumowała oddane głosy i podała do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Egzekwo I miejsce zajęli Magdalena Ogórek i Janusz Korwin - Mikke.

[#608]  ak, 30.04.2015 12:56 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.768  
stat4u
0,265625