Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Próbna matura z „OPERONEM”

W listopadzie nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w próbnym egzaminie maturalnym organizowanym przez „Gazetę Wyborczą” i Wydawnictwo Pedagogiczne „Operon”. Znaleźliśmy się wśród 18,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza uczestniczących w tym przedsięwzięciu. Maturzyści sprawdzali swoją wiedzę:

 • 25 listopada z języka polskiego w zakresie podstawowym,
 • 26 listopada z matematyki w zakresie podstawowym,
 • 27 listopada z języków obcych,
 • 28 listopada z przedmiotów wybranych w zakresie rozszerzonym.
Przejdź do galerii  Próbna matura z „OPERONEM”

Nasi trzecioklasiści wybierali przede wszystkim język angielski. Na niemiecki zdecydował się zaledwie 1 uczeń. Wśród przedmiotów dodatkowych w zakresie rozszerzonym największym uznaniem cieszyła się geografia. Wybrało ją 33,3 % maturzystów. W dalszej kolejności uplasowały się:

 • biologia – 25,6 % zdających,
 • wos – 12,8 %,
 • matematyka – 10,3 %.

Do „prawdziwej” matury zostało jeszcze parę miesięcy, ale coraz bliżej do studniówki… Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

[#412]  oz, 26.11.2014 15:17 
   Straż Graniczna

W dniu 17 listopada 2014r. podczas zajęć specjalnych klas sportowo-obronnych gościliśmy funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Prelekcja była ukierunkowana przede wszystkim na zagadnienie dotyczące rekrutacji do wyżej wymienionej służby. Zaproszeni goście szczegółowo przedstawili następujące tematy: warunki przyjęcia do służby przygotowawczej i stałej w Straży Granicznej, czynniki warunkujące przyjęcie do poszczególnych jednostek, profil osobowy kandydata do Straży Granicznej, listę ośrodków prowadzących rekrutację, szczegółową procedurę kwalifikacyjną kandydata do służby w Straży Granicznej. Zaproszeni goście chętnie dzielili się posiadaną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem.

Agata Flisiak

[#404]  oz, 19.11.2014 13:10 
   KONKURS CHEMICZNY DLA GIMNAZJÓW

Lista osób zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu chemicznego dla gimnazjalistów w powiecie puckim i wejherowskim po weryfikacji prac.

 1. Czura Kamila
 2. Górkowski Maciej
 3. Strzelka Helena
 4. Stankowski Szymon
 5. Nowak Bartosz
 6. Pajączkowska Dominika
 7. Pajączkowska Kornelia
 8. Behr Ewa
 1. Dompke Damian
 2. Wendt Julia
 3. Klimowicz Jan
 4. Jetke Jagoda
 5. Litwin Aleksandra
 6. Gorlikowska Kamila
 7. Kamiński Jakub

Katarzyna Drabińska

[#403]  oz, 18.11.2014 17:57 
   Święto Niepodległości

11 listopada 1918 r. po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji rokrocznie w naszej szkole odbywa się uroczysty apel, w którym bierze udział cała społeczność szkolna. W tym roku apel przygotowała klasa IIb pod kierunkiem wychowawcy pani Moniki Pranczke i akompaniamencie pani Marzenny Taube. Składał się z montażu literacko – muzycznego wzbogaconego animowanym filmem historycznym, przedstawiającym historię Polski w pigułce i okoliczności odzyskania niepodległości.

Przejdź do galerii  Święto Niepodległości

Na uwagę zasługuje dekoracja, prezentująca ważne daty z historii naszego kraju oraz znicze, będące swoistym hołdem złożonym poległym w jego obronie. Na zakończenie pani dyrektor Lucyna Oglęcka przekazała młodym aktorom bardzo pochlebną opinię widzów. Swoim patriotycznym występem wywołali prawdziwe wzruszenie!

[#394]  oz, 12.11.2014 13:22 
   Halloween

30 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego II LO w Rumi i jego opiekunów pań Aleksandry Andrachiewicz i Anny Wiśniewskiej świętowaliśmy w naszej szkole Halloween. Wielu uczniów przebrało się za duchy i straszydła, a niewątpliwą zachętą była prośba skierowana przez samorząd do nauczycieli,

aby tego dnia nie pytać przebranych. Grono pedagogiczne przyklasnęło pomysłowi. Wprawdzie Halloween z pewną trudnością odnajduje się w polskiej kulturze, ale dobrej zabawy nigdy dość!

[#393]  oz, 12.11.2014 12:21 
   Spotkanie z policjantem

3 listopada podczas zajęć specjalnych klas sportowo-obronnych gościliśmy funkcjonariusza policji. W trakcie prelekcji uczniowie poznali specyfikę pracy w tej jednostce mundurowej, zapoznali się z indywidualnymi środkami ochrony policjanta. Funkcjonariusz przedstawił młodzieży strukturę policji oraz zadania poszczególnych wydziałów. Omówione zostały kryteria rekrutacyjne do służby w tej jednostce mundurowej.

Zaproszony gość chętnie dzielił się posiadaną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Młodzież z uwagą słuchała prezentacji, co zaowocowało mnóstwem nurtujących pytań, na które funkcjonariusz chętnie odpowiadał.

Agata Flisiak

[#391]  oz, 12.11.2014 11:26 
   Spotkanie z PCK

Dnia 29.10.2014r. w ZSO w Rumi odbyły się prelekcje Polskiego Czerwonego Krzyża. W zajęciach uczestniczyła młodzież należąca do szkolnego koła PCK oraz wszyscy chętni, którzy chcieli zgłębiać wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorzy zaprezentowali sposoby postępowania w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Młodzież miała sposobność do obserwacji reakcji ratownika na wypadek, m.in. utraty przytomności, zakrztuszenia, konieczności opatrywania ran, (np. złamanie otwarte, pogryzienie przez psa, oparzenia chemiczne) oraz wiele innych.

Przejdź do galerii  PCK

Zajęcia miały charakter teoretyczno-praktyczny, dlatego młodzież miała sposobność do zweryfikowania swoich dotychczasowych umiejętności oraz nauki poprzez doświadczenie.

opiekun szkolnego koła PCK Agata Flisiak

[#382]  oz, 30.10.2014 13:04 
   Apel

29 października odbył się apel porządkowy, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna II LO w Rumi. Młodzież poznała nowego nauczyciela komandora porucznika rezerwy pana Andrzeja Kurca, który będzie uczył w naszej szkole musztry wojskowej w klasach o profilu sportowo-obronnym. Uczniowie poznali też regulamin mundurowy określający wygląd uczniów klas mundurowych i zasady noszenia munduru. Poniedziałki i czwartki zostały ustalone dniami mundurowymi. Uczniowie mają także obowiązek zakładania munduru z przyszywką z logo II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi w czasie akademii szkolnych oraz uroczystości państwowych, w których reprezentują szkołę.

Już w tym roku szkolnym młodzież w mundurach dała się poznać podczas obchodów 60-lecia Rumi i spotkania z kombatantem por. rez. Aleksandrem Pawelcem, na którym ten widok zrobił szczególne wrażenie. Umundurowani uczniowie powoli stają się szkolną tradycją i symbolem II LO w Rumi.

[#381]  oz, 30.10.2014 12:54 
   Otrzęsiny

27 października członkowie Samorządu Szkolnego pod opieką pań Aleksandry Andrachiewicz i Anny Wiśniewskiej przy współudziale pani pedagog Marzenny Taube przygotowali uroczyste otrzęsiny klasy I. Po wejściu do sali gimnastycznej każdy pierwszak został starannie „upiększony”, by stać się godnym uczęszczania do naszej szkoły. Następnie kandydaci na licealistów w obecności wychowawców, kolegów i pani wicedyrektor Lucyny Penkowskiej przystąpili do szeregu konkurencji, które miały ocenić ich zdolności. Były to: piosenka o klasie, wyścigi w miskach, musztra wojskowa, czołganie się… Zmagania pierwszoklasistów oceniała surowa komisja organizatorów. Wygrała klasa Ia, w związku z tym uczniów czekała niespodzianka – otrzymali bon na dzień bez pytania, sprawdzianów, kartkówek i prac klasowych dla wszystkich uczniów. Gratulacje!

Na zakończenie wychowawczynie klas panie Aleksandra Andrachiewicz i Magdalena Pyszyńska złożyły uroczyste ślubowanie, przyrzekając szanować swych uczniów jak siebie same i nigdy nie stawiać im jedynek.

Przejdź do galerii  Otrzęsiny

To była udana uroczystość, wesoła i pełna beztroski. Pierwszoklasistom rozpoczynającym naukę w naszej szkole życzymy sukcesów i dokonywania przemyślanych wyborów.

[#380]  oz, 30.10.2014 12:49 
   Wizyta w Straży Granicznej

18 października uczniowie klas drugich o specjalności sportowo-obronnej wraz z opiekunami wicedyrektorem Jackiem Szybą, Moniką Suchomską i Agatą Flisiak biorąc udział w wycieczce na Westerplatte mogli zwiedzić Sztab Straży Granicznej Rzeczpospolitej Polskiej. Podczas wizyty studyjnej mogliśmy zapoznać się ze strukturą organizacyjną Dywizjonu Straży Granicznej oraz jego funkcjonowaniem w systemie ochrony morskiej granicy RP.

Przejdź do galerii  Straż graniczna

Wracając zatrzymaliśmy się przy wejściu do portu, przy Pomniku Obrońców Wybrzeża, upamiętniający polskich obrońców wybrzeża we wrześniu 1939, aby uczcić pamięć poległych.

[#392]  oz, 18.10.2014 12:04 


20.10.2021
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.192.461  
stat4u
0,2890625