Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu 

Przejdź do galerii  DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest każdego roku w lutym z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat angażują się państwa całego świata. Głównym celem ustanowienia tego dnia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu. Ideą natomiast podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia. 

W związku z powyższym także uczniowie naszego liceum włączyli się do projektu. Klasy pierwsze przygotowały filmy przedstawiające sytuacje, z którymi mamy do czynienia w sieci. Większość z nich dotyczyła zjawiska hejtu wśród nastolatków. Uzupełnieniem filmów były plakaty nawołujące do zaprzestania mowy nienawiści w Internecie. Gościliśmy także funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji Wydziału ds. Nieletnich w Rumi, którzy przedstawili prawne aspekty tej problematyki. Nasi goście uświadomili nam, iż hejt może wiązać się z karą grzywny lub nawet pozbawienia wolności. Chodzi oczywiście o takie zachowania, które przekraczają granice wolności słowa. Ważne jest, aby nie przechodzić obojętnie obok takich sytuacji.

   

[#2238]  am, 24.02.2020 12:21 
   III etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

 

III ETAP

XIII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Pomorscy rowerzyści”

 

 Do III etapu Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie  zakwalifikowała się Zuzanna Wiśniewska z klasy II a. W tym roku gospodarzem finału, który odbędzie się w kwietniu, jest miasto Rumia. Zadaniem naszej koleżanki będzie przygotowanie projektu w formie pracy pisemnej oraz prezentacji w PP o tematyce związanej z ruchem rowerowym. Serdecznie gratulujemy.

  

[#2237]  am, 21.02.2020 14:31 
   Erasmus+

 

  Andaluzja ojczyzna flamenco

Przejdź do galerii  Hiszpania

 

8 lutego powrócił Zespół Erasmusa+ z mobilności. Tym razem nasi uczniowie gościli w Instituto De Ensenanza Secundaria BEZMILIANA w Hiszpanii. 3 lutego, w poniedziałek oficjalnie zostaliśmy powitani przez dyrektora szkoły w Rincona de la Victoria, miejscowości leżącej w prowincji Malaga. Uczniowie w trakcie swojego pobytu prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. Podczas warsztatów w grupach narodowych opracowali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a następnie pokazali je w formie prezentacji. Grupy międzynarodowe Erasmusa+ miały okazję zwiedzić szkołę i uczestniczyć w lekcjach. Na pozór szkoła hiszpańska wydaje się rygorystyczna, uczniowie nie mogą opuszczać terenu szkoły (cały czas zamknięta jest główna brama), jednak każdy uczeń czymś się wyróżnia, nawet najmłodsi mają tunele, włosy w różnych kolorach i tatuaże.

Oprócz zajęć w grupach młodzież wzięła udział wycieczkach po Andaluzji. Na naszej trasie Malaga, stolica prowincji, tu urodził się wybitny malarz Picasso i ma swoje muzeum. Być w Andaluzji i nie odwiedzić Grenady (z hiszpańskiego Granady), to jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. Andaluzyjskie miasto słynie z najpiękniejszego arabskiego pałacu w Europie - La Alhambra. To najczęściej zwiedzany zabytek w Hiszpanii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Granada poszczycić się może nie tylko wspomnianą budowlą, ale tez pałacowym kompleksem z pięknymi ogrodami Generalife. Dla miłośników górskich wędrówek nasi gospodarze przygotowali spacer szlakiem Caminito del Rey – Wąwóz Króla. Piękny kanion wijący się w większości po wiszących pomostach, zapierające dech w piersiach widoki były prawdziwą gratką dla nas.

Zwiedzane miasta i miasteczka zachęcają do wtopienia się w gwar tętniących życiem uliczek i placów, czarują białe uliczki oraz połyskliwe, kolorowe płytki azulejos na ścianach domów i fontannach.

Byliśmy również z wizytą w Ratuszu Miasta na spotkaniu z Burmistrzem Rincona de la Victoria. Zakończeniem naszej wizyty w szkole  było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa w projekcie. Wielkie międzynarodowe przyjaźnie zostały nawiązane, zarówno miedzy uczniami, nauczycielami jak i goszczącymi nas rodzinami, dlatego pożegnania nigdy nie są łatwe. Z naszej szkoły w wyjeździe uczestniczyli: Wiktoria Trella, Maksymilian Sałek, Natalia Drusewicz, Simona Letizia, Kamila Melzer i Maja Prylińska, opiekunami grupy były panie Teresa Brunath, Iwona Switońska i Aleksandra Andrachewicz     

[#2236]  am, 21.02.2020 14:21 
   Święty Walenty łowi talenty

 

Święty Walenty łowi talenty

Przejdź do galerii  Walenty1
Przejdź do galerii  Walenty2
Przejdź do galerii  Walenty3

 

Dziś, 14 lutego w Dzień św. Walentego, swoje talenty artystyczne zaprezentowali uczniowie naszego liceum. Wysłuchaliśmy poezji, nie zabrakło śpiewu i gry na instrumentach, a także pokazu fotografii, malarstwa i tańca. Gratulacje naszym koleżankom i kolegom złożyła pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Wręczone również zostały puchary przechodnie dla klasy I f za najlepsze wyniki w nauce i klasy I a za najwyższą frekwencję. Nagrody w formie stypendiów motywacyjnych otrzymali uczniowie za dobre wyniki w nauce, wysoką frekwencję, szczególne osiągnięcia i pracę na rzecz szkoły. Podziękowania dla pań Doroty Dubiel – Stojek i Aleksandry Andrachiewicz, które przygotowały dzisiejsze spotkanie.

 

[#2232]  am, 14.02.2020 14:42 
   List od Davida Attenborough
[#2230]  jk, 12.02.2020 12:05 
   Wyniki I etapu XIII Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

WYNIKI

I etapu

XIII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

„Pomorscy rowerzyści”

 

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu:


 


1.     Sylwia Pionka – 19 pkt

2.     Patryk Borkowski – 19 pkt

3.     Anastazja Leiner – 19 pkt

4.     Karolina Bieszk – 19 pkt

5.     Kornelia Banasiak – 19 pkt

6.     Jagoda Pełczyńska - 19 pkt

7.     Martyna Styn – 16 pkt

8.     Julia Konkol – 16 pkt

9.     Zuzanna Wiśniewska – 15 pkt

10.   Marta Fitek – 15 pkt

11.   Aleksander Bisior – 15 pkt

12.   Martyna Przyjemczak – 15 pkt

13. Zuzanna Piech – 15 pkt

14.  Oliwia Dampc – 15 pkt

15. Justyna Stawicka – 15 pkt

16. Marta Robakowska – 15 pkt

17. Kordian Łuczyński – 15 pkt

18.  Sara Jankowska – 15 pkt

19.  Sebastian Kulesza – 15 pkt

20.  Iwona Groblewska – 15 pkt

21.  Paulina Gołębiowska – 14 pkt

22.  Filip Mróz – 14 pkt

23.   Wiktoria Abraham – 14 pkt

24.   Weronika Angel – 14 pkt

25. Sandra Dadak – 14 pkt

26. Antek Józefczyk – 14 pkt

27.  Magda Grzybowska-14 pkt

28.  Kamila Melzer – 14 pkt

29. Adam Kunikowski – 14 pkt

30.  Paulina Witkowska – 14 pkt

31. Konstancja Błut – 14 pkt

32. Maciej Bujak – 14 pkt

33. Zuzanna Frankowska – 14 pkt

34.  Kamil Konkol – 14 pkt

35. Adam Czajkowski – 14 pkt


II etap olimpiady „Pomorscy rowerzyści” odbędzie się 13 lutego b.r. o godzinie 10.00 prawdopodobnie w czytelni szkolnej i będzie składał się z testu wielokrotnego wyboru (20 pytań) i zadań otwartych.  

Literatura: 

1)     Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. o ruchu drogowym, art. 1 – 7, art.. 11 – 28, art. 33. Art. 43 – 45;

2)  Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia;

3)      Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, art. 1 – 8, art. 20 – 24, art. 95 – 102;

4)     Zagadnienia prawne dotyczące aspektów pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

                                                                                                      

 

[#2225]  am, 05.02.2020 14:08 
   I ETAP XIII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

I ETAP

XIII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Pomorscy rowerzyści”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie już za nami. Odbył się dziś, 30 stycznia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut.  Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku.  

Temat tegorocznej olimpiady brzmi  „Pomorscy rowerzyści”.Oprócz przepisów ustawy o ruchu drogowym, uczniowie musieli wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki olimpiady.

   

[#2223]  am, 30.01.2020 11:20 
   WOŚP

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przejdź do galerii  WOŚP

     W niedzielę 12 stycznia uczennice naszego liceum wraz z tysiącem innych wolontariuszy wyszły na ulice, aby wspólnie kwestować na rzecz WOŚP. Pieniądze z tegorocznej zbiórki spożytkowane zostana na zakup  sprzętu medycznego dla oddziałów zabiegowych, specjalizujących się w ratowaniu życia chorym dzieciom. Finał orkiestry odbył się w MOSiR w Rumi i został poprzedzony zbiórką krwi w naszej szkole.

[#2215]  am, 27.01.2020 08:18 
   UWAGA KONKURS DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW II LO

 

Uwaga konkurs dla wszystkich uczniów LO

XIII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Pomorscy Rowerzyści”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbędzie się 30 stycznia w czwartek. W konkursie wezmą udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 przystąpimy do rozwiązania testu, który składać się będzie z 20 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwać będą nauczyciele. Organizatorem olimpiady jest Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku.  

Temat  XIII edycji olimpiady brzmi „Pomorscy Rowerzyści”. Na finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Poniżej obowiązująca literatura dostępna na stronach internetowych i w szkolnej bibliotece. Wszelkie zapytania prosimy kierować do pań Kariny Hoły i Anny Młodzikowskaiej – Zachar.

 

Literatura 

 

1)     Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. o ruchu drogowym, art. 1 – 7, art.. 11 – 28, art. 33. Art. 43 – 45;

2)  Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia;

3)      Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks  postępowania w sprawach o wykroczenia, art. 1 – 8, art. 20 – 24, art. 95 – 102;

4)      Zagadnienia prawne dotyczące aspektów pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Do zobaczenia w czwartek o 10.00

 

[#2214]  am, 26.01.2020 11:19 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.776  
stat4u
0,4023438