Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   UWAGA KONKURS DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW II LO

 

Uwaga konkurs dla wszystkich uczniów LO

XIII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Pomorscy Rowerzyści”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbędzie się 30 stycznia w czwartek. W konkursie wezmą udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 przystąpimy do rozwiązania testu, który składać się będzie z 20 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwać będą nauczyciele. Organizatorem olimpiady jest Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku.  

Temat  XIII edycji olimpiady brzmi „Pomorscy Rowerzyści”. Na finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Poniżej obowiązująca literatura dostępna na stronach internetowych i w szkolnej bibliotece. Wszelkie zapytania prosimy kierować do pań Kariny Hoły i Anny Młodzikowskaiej – Zachar.

 

Literatura 

 

1)     Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. o ruchu drogowym, art. 1 – 7, art.. 11 – 28, art. 33. Art. 43 – 45;

2)  Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia;

3)      Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. Kodeks  postępowania w sprawach o wykroczenia, art. 1 – 8, art. 20 – 24, art. 95 – 102;

4)      Zagadnienia prawne dotyczące aspektów pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Do zobaczenia w czwartek o 10.00

 

[#2214]  am, 26.01.2020 11:19 
   Listy do i od świętego Mikołaja

 

Listy do i od świętego Mikołaja

                                                             

W grudniu 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie na lekcji nauczyli się nie tylko jak napisać list w języku niemieckim ale również ćwiczyli oraz utrwalali pisownię słownictwa oraz pisania życzeń w obcym języku. Listy zostały wysłane do Niemiec w grudniu a na początku stycznia uczniowie otrzymali odpowiedzi na swoje życzenia świąteczne.

nauczyciele języka niemieckiego

Marta Bartoszewska

Patrycja Jasińska

Katarzyna Jungiewicz

[#2213]  am, 14.01.2020 17:35 
   Konkurs

Konkurs "Alles aufs Spiel setzen"

 

Przejdź do galerii  konkurs j niem 2

W listopadzie odbył się półfinał konkursu "Alles aufs Spiel setzen", do którego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły, Patrycja Wiśniewska z klasy 1A, Julia Baldauf z klasy 1F oraz Paweł Czaja z klasy 2A. Konkurs zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego dotyczył niemieckich idiomów. Jego uczestnicy musieli opanować znaczenie 150 zwrotów i wykazać się ich znajomością rozwiązując różnorodne zadania.

 

nauczyciele języka niemieckiego

Patrycja Jasińska  

Marta Bartoszewska

 

[#2209]  am, 05.01.2020 20:55 
   Olimpiada Języka Niemieckiego

 

 

 Olimpiada Języka Niemieckiego

 

Czworo uczniów naszej szkoy wzięło udział  w pierwszym etapie 43 Olimpiady Języka Niemieckiego, która odbyła się 8 listopada 2019 r.  Patrycja Wiśniewska z kl. I a, Olena Miryna z kl. I f, Wiktoria Woźniak z kl. I d oraz Paweł Czaja z kl. II a zmierzyli się z zadaniami sprawdającymi ich znajomość słownictwa i gramatyki języka niemieckiego oraz umiejętność tłumaczenia zdań. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Patrycja Wiśniewska. Trzymamy kciuki!

 

nauczyciele języka niemieckiego

Patrycja Jasińska

Marta Bartoszewska

 

 

[#2208]  am, 05.01.2020 20:41 
   Jasełka 2019

Jasełka   2019

Patriotyczne Boże Narodzenie.

101 rocznica odzyskania Niepodległości.

Przejdź do galerii  Jasełka
Przejdź do galerii  Jasełka2
Przejdź do galerii  drzwi

 

 

 Jasełka, bardzo uroczyste, muzyczne, pełne kolęd, ale nie takich, jakie wszyscy znamy, lecz patriotycznych, przygotowali dziś dla nas uczniowie pod kierunkiem ks. Piotra Libiszewskiego i pana Jana Skałbani. Mieliśmy okazję poznać kolędy i pieśni przepełnione nadzieją, wolnością i braterstwem, do których słowa powstawały w trudnych dla naszej ojczyzny czasach. Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne i na nadchodzący Nowy Rok. Wręczone zostały nagrody za konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski, między innymi za najładniejszą dekorację świąteczną i na Halloween na drzwi do sal lekcyjnych i najpiękniejszą rzeźbę z dyni. Główne nagrody w formie bonów zwalniających z kartkówek otrzymały klasy I a, I d, i II a.

 

 

 Najserdeczniejsze życzenia,

 miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2020 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

[#2203]  am, 20.12.2019 15:47 
   KONKURS MITOLOGICZNY

KONKURS MITOLOGICZNY

Przejdź do galerii  Erasmus+
Przejdź do galerii  prezentacje klas
Przejdź do galerii  quiz

Dziś, 12 grudnia na sali gimnastycznej odbył się konkurs mitologiczny dla klas pierwszych liceum. Konkurs był wieloetapowy. Podczas pierwszej rundy, uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na pytania z mitologii. Quiz wiedzy odbył się w formie multimedialnej przy użyciu urządzeń mobilnych. Kolejnym etapem były prezentacje wokalno – muzyczne oraz plastyczne pierwszoklasistów. Wiele zabawy przyniosły uczniom potyczki sportowe, wyścig rydwanów, czyli konnych pojazdów najczęściej dwukołowych, zaprzężonych w dwa lub cztery konie, używanych w starożytności. Prawdziwe rydwany zostały zastąpione przez materace. Zwyciężyła klasa I a, której należą się szczególne gratulacje. Drugie miejsce zajęła klasa I e i trzecie klasa I d. Projekt przygotowali i poprowadzili nauczyciele języka polskiego, pani Paulina Osak i pan Mateusz Włodarski. Przed konkursem wysłuchaliśmy sprawozdań z dwóch ważnych dla naszej szkoły wydarzeń. Uczniowie z programu Erasmus+, podzielili się wrażeniami z ostatniego pobytu w Rumunii, natomiast grupa z klasy II b, opowiedziała o swoim sukcesie w konkursie Dzień z Życia firmy, w którym zdobyła pierwsze miejsce. Pokazali nagrody, statuetki, dyplomy. Gratulacje.

[#2193]  am, 12.12.2019 13:03 
   Bingo matematyczne

Bingo matematyczne

Przejdź do galerii  bingo

 

W czwartek, 5 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne. Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia. 

W czwartek, 5 grudnia uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne. Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2190]  am, 09.12.2019 11:24 
   SPORT

WYGRALIŚMY!

Przejdź do galerii  sport

Reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej wygrała dziś podczas wydarzenia: 65 setów na 65-lecie miasta Rumi. Dziewczyny pokazały na co ich stać i wygrały z drużyną która trenuje w Gdyni. Dziękujemy za super pracę i mecz, a także dziękujemy pani Alinie Treder za kibicowanie i skonstruowanie dobrej drużyny.

[#2185]  am, 02.12.2019 10:28 
   Uroczysty apel

Uroczysty apel na 101 – lecie Niepodległej

Przejdź do galerii  apel 11.11

 

11 listopada 1918 r. Polska odzyskała NIEPODLEGŁOŚĆ. Spotkaliśmy się powtórnie na uroczystej akademii i z ogromnym wzruszeniem wzięliśmy udział w tak ważnej lekcji historii, którą poprowadziła klasa I c pod opieką pani Anny Wiśniewskiej i pana Jana Skałbani. Cała społeczność szkolna dziękuje za występ.

 

[#2184]  am, 02.12.2019 10:22 
   101 – lecie Niepodległej

101 – lecie Niepodległej

11 listopada 1918 r. Polska odzyskał NIEPODLEGŁOŚĆ. Dziś o godzinie 11. 11. w całej Polsce, we wszystkich polskich szkołach zabrzmiał MAZUREK DĄBROWSKIEGO. W naszej szkole również wspólnie zaśpiewaliśmy HYMN POLSKI. Słowa hymnu – nazwanego pieśnią  Legionów Polskich we Włoszech, którego tekst napisał Józef Wybicki, zabrzmiały w naszej szkole wybitnie.  

[#2183]  am, 02.12.2019 10:14 


25.02.2020
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.371.385  
stat4u
0,2324219