Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Strajk

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Informujemy, że nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi przystąpili do strajku także w dniu dzisiejszym tj. 10 kwietnia 2019 r. Nie funkcjonuje świetlica i stołówka szkolna. Zwracamy się z prośba do Państwa o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie. Uczniom, którzy przyjdą do szkoły zapewniamy bezpieczeństwo.

Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za wsparcie i wyrozumiałość.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

Lucyna Oglęcka

[#2048]  jk, 10.04.2019 08:02 
   Strajk

 

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

Informujemy, że nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi przystąpili do strajku także w dniu dzisiejszym tj. 9 kwietnia 2019 r. Nie funkcjonuje świetlica i stołówka szkolna. Zwracamy się z prośba do Państwa o zapewnienie opieki dzieciom we własnym zakresie. Uczniom, którzy przyjdą do szkoły zapewniamy bezpieczeństwo.

Uwaga!

Uczniowie i Rodzice uczniów klas III gimnazjum, którzy realizują zajęcia w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 przy ulicy Świętojańskiej 11!

Informujemy, że szkoła przygotowana jest do przeprowadzenia egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczną się w dniu jutrzejszym, tj. 10 kwietnia 2019 roku.

Prosimy uczniów o punktualne przybycie do szkoły w ustalonym czasie, tj. co najmniej na pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu.
Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za wsparcie i wyrozumiałość.

 

Z poważaniem
Dyrektor szkoły
Lucyna Oglęcka

[#2047]  bs, 09.04.2019 09:02 
   Informacje na temat strajku

Szanowni Rodzice

Informujemy, że pracownicy i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi przystąpili do strajku.

Nadal zwracamy się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Dzieciom, które przyjdą do szkoły zapewniamy bezpieczeństwo.

Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za wyrozumiałość i wsparcie.

Z poważaniem

Dyrektor szkoły

Lucyna Oglęcka

[#2046]  jk, 08.04.2019 09:30 
   Strajk

Szanowni Rodzice

W wyniku przedłużających się negocjacji związków zawodowych z rządem, informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi rozpocznie się strajk. W związku z ograniczonymi do minimum możliwościami kadrowymi niemożliwe będzie prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Zwracam się z prośbą do Państwa o zapewnienie dzieciom opieki we własnym zakresie.

Jednocześnie informuję, że jeśli do 8 kwietnia dojdzie do porozumienia związków zawodowych z rządem, od poniedziałku szkoła będzie pracowała w normalnym trybie. O sytuacji w szkole będę informowała Państwa na bieżąco.

Z poważaniem,

Dyrektor Szkoły

Lucyna Oglęcka

[#2045]  jk, 06.04.2019 12:07 
   Apel do Rodziców w sprawie strajku
[#2044]  jk, 02.04.2019 14:51 
   List do Davida Attenborough

Wystąpienie sir Davida Attenborough na grudniowej Konferencji Klimatycznej w Katowicach stało się inspiracją do podzielenia się z tym utytułowanym podróżnikiem i jednocześnie patronem działającego w naszej szkole Globalnego Klubu Przyrodniczego, zaniepokojeniem i troską o los naszej planety. W marcu 2019 roku wysłaliśmy list w którym przedstawiliśmy działania jakie podejmujemy w naszym środowisku celu poprawy klimatu. Załączyliśmy też prace plastyczne przedstawiające rajskie ptaki lasów równikowych, a pod listem podpisali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Niezwłocznie otrzymaliśmy odpowiedź, którą dołączamy do relacji. Razem dla Klimatu!

Halina Klajnszmit

Małgorzata Słowińska

Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#2042]  jk, 02.04.2019 13:52 
   Dzień Otwarty

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 1
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty
Przejdź do galerii  DO

 

Dzień  26 marca b.r. był dla naszego liceum Dniem Otwartym. Rozpoczął się bardzo uroczyście na sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka, która na początku serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Nie zabrakło też rodziców. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która na rok szk. 2019/20 zaplanowała utworzenie klas pierwszych:

Dla absolwentów klas ósmych:

·        Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  

·        Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  

·      O profilu prawno - administracyjnym  przygotowującej do studiów na kierunkach prawo, administracja, zarządzanie, nauki społeczne, politologia.

Dla absolwentów klas gimnazjalnych:

 

·        Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  

·        Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  

·    O profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo - medyczne i politechniczne.

 

Patronat nad klasami będą pełniły kolejno uczelnie: Uniwersytet Humanistycznospołeczny Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz  Uniwersytet Morski w Gdyni.

 Podczas prezentacji klas można było obejrzeć występy zespołów tanecznych II LO i naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej; pokaz grupy mundurowej. Własną twórczość zaprezentowały Klaudia Pietrzak, Katarzyna Lawryn i Martyna Kuchnowska. Nie zabrakło też emocji sportowych. Odbył się pokaz sztuk walki zaprezentowany przez Kamilę Melzer, Justynę Stawicką. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na  strzelnicy, czy też uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Straży Granicznej na małej sali gimnastycznej. Nasi goście mieli możliwość zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

 

 

[#2038]  am, 27.03.2019 15:38 
   Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym w Gdańsku

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym

w Gdańsku

Przejdź do galerii  I a

20 marca uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcą p. Martą Bartoszewską wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego w Gdańsku. Z tej okazji wydział zorganizował wiele ciekawych wykładów, prelekcji oraz warsztatów prowadzonych przez wykładowców i studentów Anglistyki, Germanistyki, Rusycystyki, Lingwistyki stosowanej oraz Skandynawistyki. Uczniowie wysłuchali wykładu w języku angielskim nt. świata fantasy, poznali ciekawostki na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Rosji oraz wzięli udział w warsztatach językowych. Wizyta na Uniwersytecie była okazją do zapoznania się z ofertą uczelni wyższych z całego Pomorza, ponieważ na Wydziale Prawa i Administracji odbywały się w tym czasie Targi Edukacji. Wprawdzie matura dopiero za dwa lata, ale już teraz warto dowiedzieć się jakie kierunki uczelnie oferują przyszłym studentom.

[#2027]  am, 21.03.2019 12:46 
   informacja

 

 

22.03. na drugiej godzinie lekcyjnej

odbędzie się spotkanie

wszystkich osób uczestniczących

w Erasmusie w sali 145.

 

[#2026]  am, 21.03.2019 12:39 
   CLILiG na lekcjach języka niemieckiego

CLILiG na lekcjach języka niemieckiego

Przejdź do galerii  j.niem 1

 

         Uczniowie klas trzecich w ramach lekcji języka niemieckiego omawiali temat ekologii z wykorzystaniem metody CLILiG. Uczniowie rozwiązywali quiz, dzięki któremu dowiedzieli się, czy żyją w zgodzie z naturą oraz czy ich zachowania są proekologiczne. Maturzyści przekonali się do czego może prowadzić nadmierna konsumpcja, kupowanie egzotycznych produktów oraz nadmierna emisja dwutlenku węgla. Zachęcamy do wykonania quizów

https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/co2.html

https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/tdo.html

                                                                                 Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2025]  am, 19.03.2019 09:29 


26.05.2020
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.501.375  
stat4u
0,3808594