Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Dzień Otwarty II LO

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

26 marca 2019 r.

w godz. 9.30 – 14.00

[#2020]  am, 14.03.2019 11:43 
   Projekt Erasmus + w naszej szkole

W latach 2018-2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi ( II LO i SP nr 9 ) realizuje projekt ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji KA 2 Program Erasmus +, „Partnerstwo współpracy szkół”. Projekt nosi tytuł ,, Teaching in the digital age”, a jego koordynatorami z ramienia naszej szkoły są Teresa Brunath i Iwona Świtońska. W projekcie bierze udział 5 szkół: z Turcji, Rumunii, Włoch , Hiszpanii i Polski. Projekt zakłada krzewienie Otwartej Edukacji i Innowacji w obszarze nowych kompetencji kluczowych–wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, uświadomienie uczniom konieczności bycia bardziej świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem technologii cyfrowych. Uczniowie zapoznają się z pojęciem „cyfrowego obywatela”. Jednocześnie projekt zakłada promowanie wielokulturowości oraz szacunku do drugiego człowieka , tak ważnych wartości we współczesnym świecie. Uczniowie ZSO tuż przed feriami zimowymi powrócili z pierwszej wizyty w Palazzolo Acreide na Sycylii we Włoszech. Tam prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. W trakcie warsztatów tworzyli materiały konieczne do realizacji projektu dotyczące sposobów komunikowania się przy wykorzystaniu mediów społecznościowych i tego jak rozumieją tożsamość cyfrową. Oprócz zajęć w grupach młodzież poprzez wycieczki miała możliwość poznać historię Syrakuz, Catanii i Palazzolo Acreide. Uczniowie zawiązali nowe przyjaźnie z kolegami i koleżankami biorącymi udział w wymianie młodzieżowej. Z naszej szkoły udział w wymianie wzięli : Natalia Skrzypek, Maja Pilarska, Weronika Małgorzewicz, Aleksander Zwierzchowski, Szymon Mudlaff i Bartosz Hundrieser. Opiekunami projektu i grupy były nauczycielki Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

Przejdź do galerii  Projekt Erasmus + w naszej szkole
[#2017]  jk, 11.03.2019 15:11 
   ERASMUS+

                        Program  ERASMUS+ w naszej szkole

Przejdź do galerii  erasmus+

 

 W dwóch najbliższych latach szkolnych Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi (II LO i SP nr 9) realizuje projekt ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji KA 2 Program Erasmus  + ,,Partnerstwo współpracy szkół”. Projekt nosi tytuł ,,Teaching  in the digital age, a jego koordynatorami z ramienia naszej szkoły są Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

   W projekcie bierze udział 5 szkół z Turcji, Rumunii, Włoch , Hiszpanii i Polski. Projekt zakłada krzewienie Otwartej Edukacji i innowacji w obszarze nowych kluczowych kompetencji – nowych technologii, uświadomienie  uczniom konieczności bardziej świadomego i odpowiedzialnego używania technologii cyfrowych. Uczniowie zapoznawani są z pojęciami cyfrowego obywatela. Jednocześnie projekt zakłada promowanie wielokulturowości oraz szacunku do drugiego człowieka , tak ważnych we współczesnym świecie.

    Uczniowie ZSO tuz przed feriami zimowymi powrócili z pierwszej wizyty we Włoszech- Palazzolo Acreide Tam prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. W trakcie warsztatów tworzyli materiały konieczne do realizacji projektu dotyczące komunikowania się i tego jak rozumieją tożsamość cyfrową. Oprócz zajęć w grupach młodzież poprzez wycieczki miał możliwość poznać historię Syrakuz  Catanii i Palazzolo Acreide.

   Uczniowie zawiązali nowe przyjaźnie z kolegami i koleżankami biorącymi udział w wymianie młodzieżowej. Naszymi uczniami biorącymi udział w Programie Erasmus+ byli:

Natalia Skrzypek, Maja Pilarska, Weronika Małgorzewicz, Aleksander Zwierzchowski Szymon Mudlaff i Bartosz Hundrieser. Opiekunami grupy były nauczycielki Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

                Na dzisiejszym apelu grupa podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z pobytu na Sycylii.

 

[#2016]  am, 11.03.2019 12:59 
   Podziękowanie za "Rekord dla Niepodległej"
[#2014]  jk, 08.03.2019 11:18 
   Masz Talent

MASZ  TALENT

Przejdź do galerii  mam talent

 

         5 marca b. r. swoje talenty artystyczne i sportowe zaprezentowali uczniowie naszego liceum.  Byli wśród nich finaliści i laureaci wielu konkursów literackich, muzycznych i plastycznych. Uczniowie przedstawili nam swoje talenty, jedni zaprezentowali swoją poezję, nie zabrakło śpiewu i gry na instrumentach, a także pokazu fotografii, malarstwa i sportu. Wysłuchaliśmy fragmentów wierszy Klaudii Pietrzak, Kasi Lawryn, gry na skrzypcach Martyny Stencel. Nie zabrakło też emocji sportowych i tanecznych. Swoją pasją do judo podzieliła się z nami  Kamila Melzer. Na koniec wystąpił zespół taneczny dziewcząt z klasy III a pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej. Gratulacje naszym koleżankom złożyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Dziękujemy osobom, które miały odwagę zaprezentować to, co potrafią i mamy nadzieję, że za rok znajdzie się więcej śmiałków! Podziękowania należą się również osobom, które pomogły przygotować dekoracje, przenosić materace czy zaoferowały inną pomoc!

 

 

[#2013]  am, 06.03.2019 09:32 
   Apel

Apel podsumowujący wyniki w nauce w I okresie

b.r. szkolnego w II LO

Przejdź do galerii  apel I

 

  Dziś, 8 lutego odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska naszego liceum. Apel poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Motywem przewodnim spotkania było podsumowanie wyników w nauce i podjętych przez szkołę działań w I okresie b.r. szkolnego. Cieszymy się z naszych sukcesów i chcemy się nimi podzielić. Od września do lutego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać liczne akcje charytatywne. Prężnie działał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz oraz Wolontariat - opiekunka pani Alina Treder. Wręczone zostały nagrody za udział w licznych konkursach międzyszkolnych i zorganizowanych przez SU. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zakładki OSIĄGNIĘCIA i KONKURSY oraz  AKTUALNOŚCI.  Znajduje się tam tabela sukcesów naszych uczniów. Puchary przechodnie za najwyższą frekwencję otrzymała klasa I a pani Marty Bartoszewskiej, natomiast za  najlepsze wyniki w nauce po raz kolejny klasa III a pani Doroty Dubiel - Stojek. Serdecznie gratulujemy. Apel był również okazją do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach. Stypendia wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i pan Mateusz Włodarski.

 

Ponieważ dzisiejszy dzień był ostatnim dniem nauki przed rozpoczynającymi się feriami, wszystkim uczniom życzymy  bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

[#2004]  am, 08.02.2019 13:37 
   WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do galerii  SU

 

7 lutego odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Walka była wyrównana tak bardzo, że kandydatki Justyna Stawicka i Natalia Drusewicz miały tyle samo głosów. Odbyła się dogrywka. Ostatecznie przewodnicząca została Natalia Drusewicz, jej zastępcą Justyna Stawicka. Wszystkiego doglądali uczniowie klasy 2 a z panią Aleksandrą Andrachiewicz.

 

 

 

[#2003]  am, 08.02.2019 13:19 
   BINGO

BINGO

Przejdź do galerii  bingo

 

6 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania; kilku uczniów w odpowiednim momencie krzyknęło Bingo, w zamian za co otrzymali słodką nagrodę. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne J Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2002]  am, 07.02.2019 09:09 
   Otwarty nabór uczestników do projektu
Ja w Internecie - program
[#2001]  jk, 05.02.2019 15:00 
   XII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 

 I ETAP

XII OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

 „Bezpieczne wakacje”

 

  I etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się 31 stycznia. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie naszego liceum. Punktualnie o godzinie 10.00 młodzież przystąpiła do rozwiązania testu, który składał się z 20 pytań i trwał 45 minut.  Organizatorem olimpiady są Straż Miejska w Gdańsku i Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku. Głównym celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat działań podejmowanych przez Straż Miejską, poznanie przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży, polepszenie stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kształtowanie postawy charakteryzującej się odpowiedzialnością za zdrowie własne oraz innych.

Temat tegorocznej olimpiady brzmi Bezpieczne wakacje. Etap I był poprzedzony zajęciami w celu przybliżenia młodzieży problematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku, treścią ustaw m.in. o lasach, zbiornikach wodnych, używkach.

 

DO ETAPU II DOSTAŁO SIĘ 12 UCZNIÓW. WYNIKI I NAZWISKA UCZESTNIKÓW DO WGLĄDU U KOORDYNATORA KONKURSU PANI KARINY HOŁA

ETAP II OLIMPIADY ODBĘDZIE SIĘ 28 LUTEGO O GODZINIE 10.00

   

 

[#1999]  am, 05.02.2019 08:04 


26.05.2020
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.468.529  
stat4u
0,671875