ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2014 / 2015
 
   [SP 9] II SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „JEDEN Z DZIESIĘCIU”

W piątek 29 maja 2015r. w SP 9 odbyła się II edycja szkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu”, opartego na znanym teleturnieju, który przygotowała p. Dorota Kalinowska, nauczyciel matematyki. W roli zawodników wystąpili uczniowie klas VI (z wyjątkiem klasy VI A), którzy zmagali się z trzema etapami konkursu. Odpowiadali oni na pytania przed szeroką publicznością, którą stanowili Dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie SP 9. Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą i odwagą, ale również refleksem. Każdy uczestnik zaczynał grę z trzema „szansami”. Po braku odpowiedzi, na którą miał 3 sekundy lub za błędną odpowiedź, zawodnik tracił jedną „szansę”.

Po trzech etapach konkursu i zadaniu w sumie około 100 pytań, zwyciężczynią została Olivia Dużyńska z klasy VI D, II miejsce zajęła Liwia Pałubicka VI E, natomiast III miejsce – uczennica klasy VI C, Weronika Mikulska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a obecne klasy piąte zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Dorota Kalinowska

[#646]  jk, 29.05.2015 14:51 
   [SP 9] Konkurs Matematyczny dla klas piątych DZIEWIĄTKA

27 maja w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się finał konkursu matematycznego dla klas piątych DZIEWIĄTKA. Jest to już czwarta edycja tego konkursu, organizowanego przez Aleksandrę Andrachiewicz oraz Lucynę Szyszkę pod patronatem Urzędu Miasta Rumia. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 24 uczniów z różnych szkół podstawowych w naszym mieście, po czworo z każdej szkoły. Konkurs składał się z dwóch części indywidualnej oraz drużynowej. Laureat części indywidualnej zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia. Mamy zaszczyt się pochwalić że w obu etapach uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie miejsca. W części indywidualnej zostały wyłonione aż cztery pierwsze miejsc, jedno z nich zdobył uczeń naszej szkoły Tomasz Krępa klasa Va. Etap drużynowy wygrali uczniowie naszej szkoły w składzie Trumiński Igor klasa Va, Krępa Tomasz klasa Va, Plichta Mateusz klasa Va, Rink Piotr klasa Va.

Wszystkim Laureatom serdecznie Gratulujemy !!!

[#647]  jk, 27.05.2015 14:57 
   [II LO] Wieżowisko

„Mały Książę” wyróżniony
na „Wieżowisku 2015”

Przejdź do galerii  Wieżowisko

22 i 23 maja odbył się VII Amatorski Turniej Teatralno – Kabaretowy pt. „Wieżowisko”. Impreza, organizowana cyklicznie przez Gminę Gniewino w sali kinowo - widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki w Gniewinie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem oraz zadziwia wielką różnorodnością prezentowanych spektakli i ich wysokim poziomem. W trakcie dwudniowego maratonu teatralnego zaprezentowało się łącznie ponad 30 grup w różnych kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli z całego województwa pomorskiego. Jury podkreśliło wysoki poziom prezentowanych spektakli oraz bardzo dobrą organizację przeglądu i wspaniałą teatralną atmosferę.

Nasza grupa „Mała Improwizacja” występowała drugiego dnia przeglądu z musicalem pt. „Mały Książę”. Zachwyciła publiczność kreacjami aktorskimi Sandry Waloszczyk (Mały Książę) z klasy 6  e Szkoły Podstawowej Nr 9 oraz Oskara Miśniakiewicza (Pilot) z klasy I b naszego liceum. Wspaniale przygotowany układ taneczny w wykonaniu uczennic klasy II a i II b: Dominiki Biniek, Eweliny Kwiatek, Martyny Chmury oraz Patrycji Zwolińskiej stanowił niecodzienną atrakcję dla publiczności a solowy występ „czołowej wokalistki” naszego liceum – Aleksandry Hinc z klasy II b zachwycił niejednego.

„Mała Improwizacja” została wyróżniona na VII Amatorskim Turnieju Teatralno – Kabaretowym w Gniewinie za spektakl pt. „Mały Książę”, który opracowała Monika Pranczke – nauczyciel języka polskiego i opiekun koła teatralnego.

Pub. Anna Młodzikowska - Zachar

[#632]  am, 26.05.2015 19:58 
   [SP 9] Ogólnopolski Konkurs ZUCH

W dniu 12 marca 2015 r. ośmioro uczniów z klasy II b wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH, którego organizatorem było Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu przez uczniów zintegrowanego sprawdzianu.
Treść sprawdzianu zawierała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

W konkursie tym dzieci zajęły wysokie lokaty:

Paweł Wyzina – dyplom laureata
Natalia Stark – dyplom laureata

Pozostałe dzieci również bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami.Poziom był wyrównany.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#645]  ewg, 25.05.2015 00:20 
   [SP 9] XX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III

W dniu 23 maja 2015 r. odbył się w naszej szkole finał XX Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas trzecich.

W finale udział wzięło 22 uczniów – najlepszych matematyków na poziomie klas trzecich ze szkół podstawowych w Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę. Zadania zostały przygotowane przez nauczycieli wszystkich szkół biorących udział w konkursie.
Prace finalistów sprawdzała komisja w skład której wchodzili nauczyciele uczący w szkołach zgłoszonych do konkursu. Poziom był bardzo wyrównany.

Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

  1. miejsce Jakub Kałduński SP 10, Olga Szwerbel PESS, Marek Kokoszczyński PESS, Kajetan Bieliński PESS
  2. miejsce Jakub Kuraczyk SP1, Martyna Jakubowska PESS, Paweł Cichy PSPSS
  3. miejsce Miłosz Niemczuk SP1, Tomasz Ebertowski SP 10, Helena Głaszcz PSPSS

Nagrody w tym konkursie ufundował Urząd miasta Rumia oraz  Rada Rodziców SP9.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#633]  ewg, 23.05.2015 10:23 
   [SP 9] Konkurs „MATEMATYKA BEZ GRANIC”

Znamy już wyniki XXVI Międzynarodowego Konkursu „MATEMATYKA BEZ GRANIC”.

Klasa VI a zdobyła II miejsce w regionie krajowego komitetu organizacyjnego konkursu oraz IV miejsce w kraju. Jest to duży sukces, gdyż na poziomie szkół podstawowych w konkursie wzięły udział 264 klasy z 90 szkół w Polsce.

Gratulacje!

Lucyna Szyszka

[#619]  jk, 15.05.2015 14:26 
   [SP 9] MIMS w czwórboju LA
Przejdź do galerii  MIMS w czwórboju LA
[#618]  ks, 14.05.2015 13:51 
   [SP 9] VII Wiosenny Bieg Ekoludków.

W tegorocznej edycji „ Wiosennego Biegu Ekoludków” przygotowanego przez Szkołę Ekologiczną naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III d.

Po otrzymaniu teczki zadań, odczytaliśmy mapę trasy i lokalizację poszczególnych stacji, gdzie musieliśmy wykazać się wiedzą przyrodniczą – znajomością roślin i ptaków wiosennych, cech charakterystycznych pogody, zmian w świecie roślin i zwierząt wiosną oraz znajomości przysłów.
Rozwiązywaliśmy krzyżówki, zagadki.

Po zameldowaniu się na metę i zliczeniu punktów organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek – pieczone kiełbaski, soki i słodycze.Bawiliśmy się wspaniale, pogoda i humory dopisały.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom  - za zajęcie I miejsca, piłkę do siatkówki oraz album o zwierzętach chronionych w Polsce.

Wspaniała zabawa!

wychowawca Ewa Andruszkiewicz

[#622]  ewg, 12.05.2015 23:53 
   [SP 9] XX Miedzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III MTK

Uczniowie z klas trzecich:
Gęsicka Karina, Krachulec Mateusz, Leszczyńska Iga, Płaksa Kamil, Rompca Maksymilian, Szymański Łukasz 
zakwalifikowali się do trzeciego etapu
XX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Małego Trójmiasta Kaszubskiego.


Dnia 18 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi finaliści sprawdzili swoje umiejętności poprawnego pisania i znajomości zasad ortograficznych w dyktandzie. Tekst konkursowy okazał się trudny nie tylko dla naszych uczniów, ale i dla pozostałych uczestników, ponieważ komisja konkursowa nie wyłoniła Mistrza Ortografii, ale przydzieliła miejsca i wyróżnienia.


Wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów odbyło się 30 kwietnia 2015 r. w auli SP nr 6 w Rumi.

Nasi finaliści Karina Gęsicka i Łukasz Szymański otrzymali wyróżnienia. 


Uczniowie naszej szkoły podziękowali organizatorom za miłą atmosferę i za ogromną pracę, jaką włożyli w przygotowanie jubileuszowego XX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Swoje podziękowanie wyrazili wpisem do kroniki SP nr 6.


Finalistom oraz ich nauczycielom gratulujemy!!!

Jolanta Rafalska

[#613]  ewg, 10.05.2015 11:00 
   [SP 9] Finał Wojewódzki Kinder+ Sport w mini siatkówce dziewcząt w Starogardzie Gdańskim
[#612]  ks, 09.05.2015 15:14 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.679.921