ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2013 / 2014
 
   [SP 9] Ach, co to był za bal!

Dzień 12 lutego minął uczniom naszej szkoły pod znakiem wielkiej karnawałowej zabawy. Bawiliśmy się przy tegorocznych przebojach muzycznych oraz przy hitach muzyki dziecięcej. Wodzirejem udanej zabawy była nasza koleżanka Anna Rogowska, której towarzyszyli licealiści naszej szkoły. Miło spędzaliśmy czas w wspaniale udekorowanej sali. Wśród wielu księżniczek, rycerzy, Indian, czarownic i innych baśniowych postaci byli też i tacy, którzy postanowili samodzielnie wykonać swoje stroje karnawałowe w ramach konkursu świetlicowego pn. ,,Ekologiczny strój karnawałowy”, którego organizatorami byli nauczyciele świetlicy Małgorzata Szumachowska i Monika Rumian. Do wykonania ich można było wykorzystać surowce wtórne: papier, materiały z plastiku i folii lub tektury. Jak widać, przy odrobinie kreatywności i pomysłowości powstały piękne ekologiczne przebrania.

Zwycięzcami konkursu byli uczniowie klas 0-III

 • wspaniała „Śnieżynka” (Hanna Jóźwiak 0 F),
 • „Robot” (Jakub Kwiatkowski 0F)
 • piękna „Arabska Księżniczka” (Magdalena Górkowska II F).

Dalsze miejsca zdobyli;

 • „Średniowieczny Rycerz” (Olivier Fortyn 0 A),
 • „Majster” (Maksymilian Wojnicz I A),
 • „Pielęgniarka” (Agata Dydymska II F),
 • „Wesoła Sprzątaczka” (Julia Damaszke II F).

Nagrody na bal zakupione zostały z Funduszu Rady Rodziców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w akcjach ratujących naszą planetę.

Przejdź do galerii  Ach, co to był za bal!

Wszystkim organizatorom bardzo dziękujemy za przednią zabawę. Dzięki takim przedsięwzięciom uczniowie naszej szkoły kształtują właściwą postawę ekologiczną oraz uczą się jak dbać o środowisko.

Małgorzata Szumachowska
Monika Rumian

[#155]  as, 12.02.2014 12:16 
   [SP 9] Półfinały Wojewódzkie IMS w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

Półfinały poprzedziły Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini-siatkówce dziewcząt. Te odbyły się w ostatni piątek. Wówczas bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi. Najbardziej zaciekły pojedynek rozegrał się między reprezentacjami Rumi i Redy.

Ostateczne wyniki:
 1. miejsce - SP 9 Rumia,
 2. miejsce - SP 3 Reda,
 3. miejsce - SP 6 Wejherowo,
 4. miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozłazinie,
 5. miejsce - Szkoła Podstawowa w Luzinie.

Wojewódzkie półfinały w mini piłce siatkowej zostały zorganizowane w poniedziałek, również w Rumi. Startowały zarówno dziewczynki, jak i chłopcy - W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców , które wcześniej wygrały zawody na szczeblu powiatowym. Po zaciętej walce awans do finału wojewódzkiego wywalczyły reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi (w drużynach dziewcząt) oraz Szkoły Podstawowej w Pępowie (w drużynach chłopców). Zwycięzcą zawodów w kategorii dziewcząt została drużyna gospodarzy, która nie miała sobie równych na turnieju. Wszystkie swoje mecze wygrała w stosunku 2:0. Dziewczęta zaskakiwały swoje rywalki wspaniałymi atakami, blokiem czy grą w obronie. Nadmieńmy, że zespół z Rumi broni tytułu Mistrza Województwa Pomorskiego.

Pełne wyniki dziewcząt:
 1. miejsce - SP 9 Rumia,
 2. miejsce - SP Wieżyca,
 3. miejsce - SP Puck,
 4. miejsce - SP Łeba.

W tym czasie chłopcy toczyli swoje mecze na sali obok. Gospodarze w pierwszym meczu ulegli drużynie z Pępowa , która w ostatecznym wyniku została zwycięzcą zawodów. Mecz z Gnieżdżewem Rumia wygrała 2:0, a z Lęborkiem po bardzo zaciętej grze i tie-breaku 2:1.

Pełne wyniki chłopców:
 1. miejsce: SP Pępowo,
 2. miejsce - SP 9 Rumia,
 3. miejsce - SP Gnieżdżewo,
 4. miejsce - SP Lębork.

SP 9 Rumia na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt reprezentował skład: Kamila Bryła, Paulina Damaske, Julia Trościanko, Weronika Konefke, Dominika Duda, Zuzanna Grot, Sandra Kupkowska, Natalia Stecura oraz Julia Gadecka i Karolina Gromzyńska. Chłopcy: Marcin Klebba, Maciej Warmijak, Paweł Kaczorowski, Jakub Chróściel, Wojciech Oko, Oskar Ostałowski, Maciej Soczyński, Michał Rekiel, Dawid Wożniak, Jordan Zaleszczyk.

Zawody były eliminacjami do finału wojewódzkiego, który - w przypadku dziewcząt - zostanie zorganizowany 21 lutego w Rumi. Zawody w mini siatkówce rozgrywane są według specjalnych zasad: w grze uczestniczą dwie czwórki, pierwsza gra pierwszego seta, a drugi skład drugiego seta. Jeśli dochodzi do trzeciego seta z obydwu składów można wybrać czwórkę, która gra tie breaka. W przypadku rumskiej drużyny drużynie Rumi wszystkie dziewczęta to uczennice szóstej klasy, a w drużynie chłopców pierwszy skład jest z szóstej, a drugi z piątek klasy.

[#154]  as, 10.02.2014 18:38 
   [SP 9] Bezpieczne ferie

Dnia 15 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i dyplomów w III edycji Międzyświetlicowego konkursu plastycznego

„Bezpieczne Ferie Zimowe”.

Konkurs odbył się pod patronatem Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz Polskiego Związku Rugby. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych oraz wyzwolenie w wychowankach postaw kreatywnych, pobudzenie wyobraźni i twórczego myślenia.

 • I miejsce zajęła uczennica klasy I c Martyna Tymińska
 • Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy Id Marcelina Korona

Prace powstały pod kierunkiem nauczycieli świetlicy: Wioletty Peck-Stypułkowskiej oraz Małgorzaty Szumachowskiej.

Zwycięskie prace zostały zaprezentowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Gdyni oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

[#162]  as, 15.01.2014 10:56 
   [II LO] Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”

8 stycznia ośmioro uczniów klas drugich, którzy wybrali spośród przedmiotów wiodących historię w zakresie rozszerzonym, wzięło udział w eliminacjach szkolnych do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Jest to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a jego celem – zainteresowanie historią jak najliczniejszej grupy młodych ludzi. Tegoroczny konkurs opracowany był w postaci testu składającego się z pytań z zakresu najważniejszych przełomowych wydarzeń w historii Polski oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień regionu. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2014 r.

Już teraz trzymamy kciuki za naszych uczniów!

[#119]  as, 08.01.2014 17:39 
   [SP 9] Gwiazdka Tuż ... Tuż ...

Dnia 16 grudnia 2013 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się uroczyste podsumowanie XX Pomorskiego Konkursu literacko-plastycznego „Gwiazdka Tuż… Tuż…” szopka kaszubska, kartka świąteczna. Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół placówek Oświatowo- Wychowawczych w Wejherowie przy wsparciu Starostwa Powiatowego Wejherowo. Celem konkursu jest utrwalenie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kulturowych przez sztukę oraz zapoznanie z tradycją regionu.

W grupie wiekowej klas O-III, w kategorii kartka świąteczna wyróżnienie zdobyła uczennica klasy II a – Zofia Gawinecka.

Praca powstała pod kierunkiem nauczyciela świetlicy Wioletty Peck-Stypułkowskiej.

[#163]  as, 16.12.2013 11:22 
   [SP 9] Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dnia 10 grudnia 2013 roku został rozstrzygnięty Rodzinny Konkurs Szopek. Komisja oceniła 57 prac. W kategorii klas 0-III zwyciężyli:

 1. miejsce Aleksandra Borgosz- Cirocka IIb, Tomasz Bieszke IId
 2. miejsce Igor Warakomski IIe, Maksymilian Kwaśniewski IIa
 3. miejsce Julia Warmijak IIIa, Nikodem Harasiuk IIe, Katarzyna Mach IIe
  Wyróżnienie Julia Maszka IIIc, Bartosz Pieper IIb, Agata Wojciechowska 0d, Szymon Huzarek IId, Oskar Janik IIIc

Organizatorzy: Katarzyna Kowalczyk, Weronika Syczak, Paulina Graś, Iwona Maćkowiak

[#148]  as, 10.12.2013 18:20 
   [SP 9] Tuwim

W związku z Tygodniem świadomości dysleksji (obchodzonym w październiku) oraz rokiem inspirowanym twórczością Juliana Tuwima zorganizowano w szkole konkurs plastyczny przeznaczony dla dzieci z klas I – V uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej.

Nauczyciele odpowiedzialni: Joanna Cholawo, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck – Stypułkowska.

Laureaci konkursu oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Z każdej grupy wiekowej wyłoniono zwycięzców:

 • Klasy I
  1. miejsce Filip Róż klasa Id
  2. miejsce Michał Mazur klasa Ic
  3. miejsce Michał Kowalski klasa Ia
 • Klasy II
  1. miejsce Katarzyna Gawinecka klasa IIa
  2. miejsce Wiktoria Klawon klasa IId
  3. miejsce Natalia Dawidowska klasa IId
   wyróżnienie Mikołaj Holzer klasa IIb
 • Klasy III
  1. miejsce Patryk Kulczyk klasa IIIf
  2. miejsce Kacper Ligmanowski klasa IIIg
  3. miejsce Sebastian Konkel klasa IIIc
 • Klasy IV-V
  1. miejsce Szymon Kawiak klasa IVf
  2. miejsce Sebastian Konieczko klasa IVf
  3. miejsce Mateusz Fahl klasa VC
[#166]  as, 30.11.2013 21:38 
   [SP 9] Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Polskie poetki dzieciom”.

Dnia 28 listopada (czwartek) 2013 r. w Gdańsku w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku przy ul. Radarowej 26 odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Polskie poetki dzieciom”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa była indywidualna recytacja dowolnie wybranego wiersza z kanonu wierszy poetek polskich.
Na konkurs zgłosiło się 18 uczestników. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II e – Anna Jastrzębska. Zaprezentowała wiersz Doroty Gellner „Brat”. Wywalczyła sobie nim II miejsce.
Uczennicę przygotowała Ewa Wodniczak.
Bardzo miło wspominamy ten konkurs, ponieważ w przerwach organizatorzy zorganizowali atrakcje dla dzieci: zabawy sprawdzające wiedzę dzieci o polskich autorkach, ich utworach oraz piękne pokazy taneczne dzieci z kółka tanecznego działającego w tamtej szkole. Wielkie brawa dla pani organizatorki tego konkursu! I oczywiście wielkie brawa dla Ani z życzeniami dalszych sukcesów!

Ewa Wodniczak

[#257]  ewg, 28.11.2013 09:53 
   [II LO] OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW II LO W RUMI w roku szkolnym 2013/2014
Lp. Konkurs Uczniowie Lokata Opiekunowie
1. Stypendium Prezesa Rady Ministrów Tomasz Dranicki kl. IIIb    
2. Stypendium Burmistrza Miasta Rumi Tomasz Dranicki kl. IIIb    
3. XIV edycja Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Kaszubach Małgorzata Grochowska kl. IIIb,
Małgorzata Orchowska kl. Ia,
Martyna Chmura kl. Ib
IV miejsce w klasyfikacji drużynowej
I miejsce za najlepszą prezentację
Anna Wiśniewska
4. Olimpiada o Unii Europejskiej Karolina Bożek kl. IIa udział Anna Wiśniewska
5. 37 Olimpiada Języka Niemieckiego Miriam Kawińska kl. Ia uczennica zakwalifikowała się do etapu okręgowego Lucyna Penkowska
6. Olimpiada Języka Angielskiego Ewelina Nierzwicka kl. IIb
Aleksandra Kuba kl. IIb
Wiktoria Pawłowska kl. IIa
Sebastian Olchowik kl. IIa
udział Jolanta Władkowska
Magdalena Pyszyńska
7. Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych "HIV/AIDS i uzależnienia wokół nas" Zespół uczniów kl. Ib wyróżnienie Marzenna Taube
Małgorzata Sowińska
8. Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” ucz. kl. IIa Paulina Marzec, Dominik Orłowski, Paulina Labudda, Weronika Mączka
ucz. kl. IIb Patryk Czerwionke, Karolina Zalewska, Adriana Chylińska, Marcin Grzywaczewski
udział Teresa Brunath
9. Konkurs czasopisma "Poznaj swój kraj" nt. parku krajobrazowego Karolina Bożek kl. IIa, Wiktoria Pawłowska kl. IIa, Oliwia Wojciechowska kl. IIa, Aleksandra Kuba kl. IIb udział Iwona Miłosz
10. XVI Powiatowy Festiwal Piosenki w Języku Angielskim Wiktoria Pawłowska kl. IIa,
Adrian Tkacz kl. IIa,
Aleksandra Kuba kl. IIb,
Marta Tomaszewska kl. IIb,
Ewelina Kwiatek kl. Ib,
Patrycja Zwolińska kl. Ib,
Oliwia Wojciechowska kl. IIa
III miejsce
 
 
 
wyróżnienie
Jolanta Władkowska
11. Ogólnokrajowy Konkurs Języka Angielskiego "Pokaż nam język" Wiktoria Pawłowska kl. IIa,
Sebastian Olchowik kl. IIa
zakwalifikowani do półfinału w Gdańsku Jolanta Władkowska
12. Konkurs "Polska w Unii" 2014 r. Wiktoria Pawłowska kl. IIa, Karolina Bożek kl. IIa, Aleksandra Kuba kl. IIb wyniki do dn. 11 kwietnia 2014 r. Iwona Miłosz
13. Konkurs czasopisma "Poznaj Świat" na opis wycieczki Wiktoria Pawłowska kl. IIa, Aleksandra Kuba kl. IIb oczekiwanie na wyniki Iwona Miłosz
14. Mistrzostwa Powiatu w Unihoca dziewcząt Daria Przybecka kl. Ia, Daria Rochna kl. Ia, Natalia Lewandowska kl. Ib, Patrycja Zwolińska kl. Ib, Marta Bartelke kl. IIa, Agata Przewoźna kl. IIb, Natalia Kamińska kl. IIIa, Agnieszka Feda kl. IIIa VI miejsce Daniel Hadam
15. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej "Przystanek Bruksela" Martyna Chmura kl. Ib, Wiktoria Pawłowska kl. IIa, Marta Tomaszewska kl. IIb udział Anna Wiśniewska
16. Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i funduszach unijnych Martyna Chmura kl. Ib, Marta Tomaszewska kl. IIb   Anna Wiśniewska
17. Szkolny Konkurs "Efekt cieplarniany - zagrożenie czy polityka?"   wyniki w kwietniu Katarzyna Strumnik-Drabińska
18. Rejonowy Konkurs Wiedzy Biblijnej „Księga Rodzaju” Tomasz Branicki kl. IIIb,
Małgorzata Orchowska kl. Ia
II miejsce
udział
Ks. Piotr Przyborek
19. Liga Matematyczna Damian Bojar kl. IIIa oczekiwanie na wyniki Teresa Kurc
20. X Powiatowa Olimpiada Matematyczno-Fizyczna Damian Bojar kl. IIIa,
Katarzyna Zuba kl. Ia
V miejsce
VI miejsce
Teresa Kurc
21. Konkurs miesięcznika „Poznaj Świat” na „Najciekawszy Park Krajobrazowy w Polsce”. ucz. kl. IIa Wiktoria Pawłowska, Karolina Bożek, Marta Bartelke, Oliwia Wojciechowska,
Aleksandra Kuba kl. IIb
udział Iwona Miłosz
22. Lider Lokalnej Ekologii Społeczność LO przyznano tytuł Katarzyna Strumnik-Drabińska
23. V Powiatowe Zawody „Edukacja dla Bezpieczeństwa” w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych ucz. kl. Ib Adrian Kowalski, Adam Ehrlich, Dominik Malecki udział Tomasz Hoła
[#101]  as, 27.11.2013 20:02 
   [SP 9] „Lingwistyczna jesień z poezją” - „Jesień wokół nas”

Dnia 26 listopada (wtorek) 2013 r. w Gdańsku w siedzibie Szkoły Podstawowej „Lingwista” im. Zjednoczonej Europy przy ul. Św. Barbary 1 odbył się konkurs recytatorski „Lingwistyczna jesień z poezją” w kategorii dla klas „0”-IV. Główny temat konkursu: „Jesień wokół nas” Uczniowie przygotowani przeze mnie startowali w kategorii klas „0”-II. Zuzanna Mutka z kl. „0” G recytowała wiersz „Jeż”, Hubert Wrzałek z kl. „0”G „Jesienny deszcz”, a Anna Jastrzębska z kl. II E „Odlot Szpaków”. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, pokonali własną tremę, jednak tylko Ani Jastrzębskiej udało się stanąć na podium.

Anna Jastrzębska zajęła II miejsce z pośród ponad 20 uczestników. 

Ewa Wodniczak

[#256]  ewg, 26.11.2013 09:38 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.636.647