Osiągnięcia - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Międzyszkolny konkurs matematyczny „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekoladyR

11 maja 2019 r. uczniowie klasy II a Filip Wilk i Mikołaj Buczek oraz Kamila Bonisławska i Blanka Dębek uczennice klasy III b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekolady” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Gdyni.

III miejsce w tym konkursie zajął Mikołaj Buczek z klasy II a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Andruszkiewicz i Elżbieta Idziak

[#2060]  jk, 11.05.2019 09:37 
   [SP 9] Pomorskie Mecze Matematyczne

W tym roku szkolnym nasi uczniowie pod opieką pani Aleksandry Andrachiewicz już po raz czwarty przystąpili do konkursu Pomorskie Mecze Matematyczne organizowanego przez Uniwersytet Gdański. W tym roku do konkursu zgłosiło się około 50 szkół województwa pomorskiego. Po całym roku rozgrywek naszym uczniom udało się dojść do Wielkiego Finału który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. W finale zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE. Lista uczniów biorących udział w meczach: kapitan drużyny Oskar Janik, Paweł Kata, Michał Liberacki, Krystian Kleczkowski, Piotr Tarnowski, Dawid Filipkowski, Maja Pogorzelska, Mateusz Byzdra, Oskar Wojciechowski, Maksymilian Rompca, Tomasz Bieszke. W rozgrywkach uczestniczyli również nauczyciele matematyki jako jury lub jako opiekunowie: Małgorzata Gudalewska, Agnieszka Kwolek, Dorota Kalinowska oraz Aleksandra Andrachiewicz. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za wsparcie organizacyjne.

GRATULUJEMY UCZNIOM WIELKIEGO SUKCESU!!!!!.

Przejdź do galerii  Pomorskie Mecze Matematyczne

Aleksandra Andrachiewicz

[#2059]  jk, 29.04.2019 08:39 
   [SP 9] Laureat ogólnopolskiego konkursu

28 III 2019 r. odbył się III etap (wojewódzki) XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". Mikołaj Kurkowski, uczeń klasy VII D uzyskał w nim tytuł laureata, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu historii i obronności. Serdecznie gratulujemy! Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów jest p. Joanna Kurkowska. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce: Konkursy - Losy żołnierza

Joanna Kurkowska

[#2041]  jk, 02.04.2019 12:29 
   [SP 9] Finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 30 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majakowskiego w Rumi, odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Poprzedzony on został eliminacjami klasowymi i szkolnymi. W finale konkursu, w którym udział wzięło 60 uczniów z klas III powiatu wejherowskiego, naszą szkołę reprezentowali: Wiewiórka Paweł z klasy III a Karwowska Olivia z klasy III a Alicja Baniel z klasy III b.

Ala Baniel zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Idziak

[#2061]  jk, 30.03.2019 10:01 
   [SP 9] Złoty medal dla SP9

11 reprezentacji rumskich szkół 5 razy w trakcie roku szkolnego spotykało się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi by wziąć udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej. Rozgrywki pozwoliły podzielić zespoły na dwie grupy, które w finałach rywalizować będą o miejsca I-VI i VII-XI.

16 marca na Hali MOSiRu w Rumi odbyły się fianły turnieju, Memoriału im. Kazimierza Bielickiego w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

Reprezentacja SP9 Rumia (rocznik 2009) w składzie: Bury Jakub, Kalkowski Adam, Kurłowicz Krystian, Ploc Szymon, Sadowski Igor, Wilkiewicz Franciszek, nie przegrywając żadnego meczu, zdobyła zaszczytne I miejsce.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Bury, najlepszym zawodnikiem - Szymon Ploc.

Nasz drugi zespół, SP9 Rumia rocznik 2010, w składzie: Przytarski Mikołaj, Lipowski Bartosz, Kupc Krzysztof, Ziomek Kacper, Sebastian Trudzik, Wojciech Wiewiór, Filipski Tomasz, Filipski Szymon, zajął 9 miejsce.

Wszystkie zespoły na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i sprzętem sportowym. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za stworzenie sportowej piłkarskiej atmosfery, dziękujemy wszystkim zawodnikom za emocje podczas turnieju.

Przejdź do galerii  Złoty medal dla SP9

[#2028]  dh, 22.03.2019 09:00 
   [SP 9] VIII wojewódzki konkurs „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III

W dniu 2 lutego 2019 r. dwoje uczniów z klasy I a, dwoje uczniów z klasy II a i dwie uczennice z klasy III b wzięło udział w VIII wojewódzkim konkursie „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III.

Konkurs składał się z:

• dyktanda słuchowego,

• zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami.

Laureatami konkursu zostali:

Olga Hutman z klasy II a – II miejsce

Filip Wilk z klasy II a – III miejsce

Anna Lemańczyk z klasy III b – II miejsce

Gratulujemy!

Ewa Andruszkiewicz

Elżbieta Idziak

 

[#2010]  jk, 25.02.2019 09:21 
   [SP 9] XXIV edycjia ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 21 listopada 2018 r. 15 uczniów klasy III b wzięło udział w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 75 minut rozwiązać 30 zadań. Test był testem jednokrotnego wyboru. I miejsce w województwie, a 16 w kraju zajęła Anna Rymon Lipińska z klasy III b. Ania w nagrodę może uczestniczyć w Wojewódzkim Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem.

Gratuluję!

Elżbieta Idziak

[#2009]  jk, 25.02.2019 09:19 
   [SP 9] Sukcesy spotrowe - Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce

18.01.2019 w hali sportowej SP 4 w Redzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce w ramach ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego". W zawodach uczestniczyło około 200 młodych zawodników z całego powiatu w tym liczna reprezentacja uczniów naszej szkoły. W programie igrzysk odbyły się konkurencje biegowe na dystansie 30m, 400m, 600, sztafeta 4x100m oraz techniczne jak skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz skok wzwyż. Zawodnicy naszej szkoły zdobyli zloty medal w skoku w dal dziewcząt oraz srebrny w kategorii chłopców. Nie mieliśmy sobie też równych w biegu na 600m zdobywając tytuł mistrza i wicemistrza. Niewiele zabrakło do strefy medalowej w biegu sztafetowym 4x100 wśród dziewcząt i chłopców ,w którym ostatecznie obie reprezentacje zajęły wysokie IV miejsce , jak również w biegu na 30 m dziewcząt IV miejsce. Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wf

[#1990]  jk, 18.01.2019 10:52 
   [SP 9] Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

WYNIKI KONKURSU MIĘDZYŚWIETLICOWEGO "Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

I MIEJSCE

Jan Jarzemski SP Nr 5 Reda

Martyna Niemczynowicz SP Nr 8 Rumia

II MIEJSCE

Halina Korejke SP Nr 6 Rumia

Marika Bonk SP Nr 6 Rumia

III MIEJSCE Agata Czechowicz SP Nr 7 Rumia

Jagoda Nawrot SP Nr 6 Reda

WYRÓŻNIENIE:

Fabian Przychodzeń SP Nr 1 Rumia

Jakub Siedlewski SP Nr 1 Rumia

Szymon Witucki SP Nr 4 Rumia

Patrycja Baranowska SP Nr 6 Rumia

Magdalena Kozaczyk SP Nr 6 Rumia

Martyna Wilczewska SP Nr 8 Rumia

Filip Falk SP Nr 8 Rumia

Sophia Kulhawy SP Nr 8 Rumia

Aleksander Januszewski SP Nr 5 Reda

Elżbieta Puchowska SP Nr 5 Reda

Dnia 18 stycznia 2019 r. (piątek) na godz. 10:30 zapraszamy do biblioteki szkolnej na wręczenie dyplomów oraz niespodzianek dla laureatów. W przypadku nieobecności nagrody można odebrać w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Wszystkim opiekunom prac oraz zdolnym uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie. Nauczyciele świetlicy szkolnej życzą zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 !

Monika Rumian

[#1965]  jk, 20.12.2018 14:41 
   [SP 9] konkurs plastyczno-historyczny „W poszukiwaniu własnych korzeni”

Uczennica klasy V G Magdalena Śnieżek zajęła III miejsce w konkursie plastyczno-historycznym „W poszukiwaniu własnych korzeni” Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Senetelli-Nawrocka

[#1961]  jk, 14.12.2018 10:53 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.459.354