[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
Osiągnięcia - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] V Turniej „Porusz umysł”

W dniu 21 lutego 2018r. w naszej szkole, jak co roku, odbył się już V Turniej „Porusz umysł” pod hasłem „Poznajemy piękną Polskę”. Z każdej klasy II i III wytypowanych zostało 2 uczniów uczęszczających na zajęcia terapii pedagogicznej lub logopedii, którzy utworzyli 2 drużyny: Górali i Kaszubów. Dzieci podczas zabawy miały okazję utrwalić wiedzę o Polsce, ekologii, rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i kształtowały umiejętność współpracy w zespole. Każdy uczestnik poza świetną zabawą otrzymał dyplom oraz nagrody. Zapraszamy za rok.

Przejdź do galerii  V Turniej „Porusz umysł”

Organizatorzy:

Joanna Cholawo

Justyna Kulewitz

Wioletta Peck-Stypułkowska

Małgorzata Suchocka

[#1739]  jk, 22-02-2018 12:02 
   [SP 9] Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W szkole odbył się Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych obejmujący uczniów na dwóch etapach edukacyjnych: klasy I-III i IV-VII. Komisja w składzie: p. Benigna Matusiak, p. Katarzyna Kowalczyk, p. Paulina Graś wybrała następujących zwycięzców:

KLASY I-III

I miejsce :

• BLANKA SKRZYNECKA kl. 1b

• ANTONI ANTONIAK kl. 1d

II miejsce:

• MARIA BARAŃSKA kl.1b

• BLANKA DĘBEK kl.2b

III miejsce:

• NATALIA CHABEL kl.1d

• HELENA SARNA kl.3f

• MAJA ZALEWSKA kl.3f

Wyróżnienie:

• KINGA GÓRSKA kl.3d

• JULIAN ŁAWNICZAK kl.3h

• JULIA GRZECHNIK kl. 1b

• IZA KRAKOWSKA kl. 2d

KLASY IV-VI

I miejsce : OLIWIA IWIŃSKA i MARCEL IWIŃSKI kl. 6a i 2a

II miejsce: BARTOSZ BRZUCHALSKI z mamą kl.5e

III miejsce: JAKUB i HANNA BRUNAT kl.4d i 1b

Wyróżnienie: • KAROL KOLANO kl. 4c

Katarzyna Kowalczyk

[#1715]  jk, 25-01-2018 13:53 
   [SP 9] V edycji wojewódzkiego konkursu plastyczno-językowego „If animals could speak”

W dniu 23 stycznia 2018r.  nauczycielki języka angielskiego- Joanna Fonfara-Gręziak oraz Grażyna Kossakowska- zorganizowały wystawę plastyczną  pt. „If animals could speak”.  Jest ona złożona z prac konkursowych uczniów, którzy wzięli udział w V edycji  wojewódzkiego konkursu plastyczno-językowego. Najwyższe lokaty w tym konkursie otrzymali:Weronika Szeszko z kl.3 G-I miejsce w kategorii klas trzecich w szkole oraz  udział        w II etapie konkursu i reprezentowanie SP 9 w finale. Nagrody z etapu szkolnego otrzymali również: Oliwier Wałensa z kl. IA( 1 miejsce), Hanna Brunat z kl.IB ( 2 miejsce), Małgorzata Juraszek zkl.1B ex aequo z Wojciechem Wiewiórem z kl. ID ( 3 miejsce).W kategorii klas drugich: Pola Domagała z kl.2B ( 1 miejsce) i Franciszek Kowalski z kl.2D ( 2 miejsce). Z klas trzecich: Zofia Lignowska z kl. 3G ( 2 miejsce), Matylda Saletra z kl. 3F ( 3 miejsce), Paulina Grabowska z kl. 3A (wyróżnienie) oraz Maja Zalewska z kl. 3F ( wyróżnienie). Wszystkim autorom komiksów po angielsku bardzo dziękujemy! Gratulujemy  osiągniętych sukcesów!

 

Joanna Fonfara-Gręziak

 

 

[#1729]  jp, 23-01-2018 10:15 
   [SP 9] konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim.

W grudniu odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim. Zwycięzcy konkursu reprezentowali szkołę w IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY "DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER".

I MIEJSCE: Nikola Bohm

II MIEJSCE: Natalia Pieńkowska

III MIEJSCE: Ania Sopiha

WYRÓŻNIENIE: Nikola Gołębiowska Marta Muczyńska Natalia Nawrocka Karolina Szewczyk

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Marta Kontna i Dorota Zaklikowska - Karczyńska

[#1699]  jk, 05-01-2018 16:01 
   [SP 9] konkurs

W grudniu odbył się szkolny konkurs "Fiszki De Design". Uczestnicy wykonali 30 fiszek do nauki języka niemieckiego w trzech wybranych przez siebie kategoriach. Zwycięzcy reprezentowali szkołę w konkursie ogólnopolskim.

I MIEJSCE: Wiktoria Kasprzyk Patrycja Mosakowska

II MIEJSCE: Natalia Nawrocka Małgorzata Witkowska

III MIEJSCE: Julia Maszka Julia Golla

WYRÓŻNIENIE: Nikola Gołębiowska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Przejdź do galerii  konkurs "Fiszki De Design"

Marta Kontna i Dorota Zaklikowska - Karczyńska.

[#1698]  jk, 05-01-2018 15:56 
   [SP 9] Liga historyczna
[#1697]  jk, 05-01-2018 15:54 
   [SP 9] IV Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej MARINA 2017

24 listopada 2017 roku w Kobylnicy odbył się IV Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej MARINA 2017, obejmujący uczniów szkól podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Organizatorem Festiwalu był Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej w Słupsku, a współorganizatorami Festiwalu była Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Urząd Morski w Słupsku i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej RP w Ustce. Organizatorzy nie założyli podziału wiekowego, dzieci śpiewały w kategorii soliści i zespoły. Uczestnicy musieli przygotować po 2 utwory o tematyce marynistycznej, jednak ze względu na dużą liczbę uczestników, na scenie wykonywali tylko jeden wybrany utwór. Naszą szkołę reprezentowała solistka Amelia Borowska z klasy III b oraz zespół wokalny Nutki w składzie: Hanna Padé, Wiktoria Dombrowska oraz Michalina Maciak. Konkurs zakończył się dla nas sukcesem, ponieważ Amelka Borowska w kategorii soliści zajęła III miejsce, a zespół NUTKI otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wodniczak Ewa

[#1674]  jk, 13-12-2017 11:07 
   [SP 9] Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Lingwistyczna jesień z poezją”.

29 listopada 2017 roku w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Lingwistyczna jesień z poezją”. Konkurs zorganizowała Gdańska Szkoła Podstawowa „Lingwista” im. Hymnu Narodowego w Gdańsku. Uczniowie zaprezentowali wiersze w języku polskim bądź języku angielskim o tematyce jesiennej. Każda szkoła mogła wytypować 2 uczestników łącznie we wszystkich kategoriach. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice w kategorii klas III-IV: Amelia Borowska i Amelia Rzemińska z klasy III b, które pięknie recytowały wiersze w języku polskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ było bardzo dużo uczestników, a poziom ich recytacji był niezwykle wysoki. Atmosfera jednak, jak zwykle, była bardzo przyjazna, nawiązaliśmy nowe znajomości zarówno koleżeńskie jak i nauczycielskie. Udało się nam odnieść kolejny sukces, ponieważ jury przyznało naszej uczennicy Amelii Borowskiej I miejsce!

Wodniczak Ewa

[#1673]  jk, 13-12-2017 11:01 
   [SP 9] Konkurs

W ramach Edukacji Globalnej w klasach IV - VII został przeprowadzony konkurs pt.:  "Przyszłość Świata zależy od nas".  Uczniowie wykonali prace związane z ekologią i dbaniem o naszą ziemię. Spośró wielu projektów zostały wyłonione 3 najciekawsze prace: Julia Walendzik klasa VI e, Kacper Becker klasa IV b, Anna Kowalska klasa VII a.

Wioleta Udalska

[#1654]  jk, 04-12-2017 13:59 
   [SP 9] IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny

W piątek 24 listopada uczennice klas I c i I d Aleksandra Zielińska, Lena Bukowska, Weronika Jeżewska, Martyna Kosznik odebrały w Szkole Podstawowej Nr 10 nagrody i wyróżnienia , które zdobyły w IV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Malowała Jesień".

Gratulacje.

Anna Rogowska

[#1631]  jk, 24-11-2017 11:57 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 845.992