[ZSO] - Zespół Szkół Ogólnokształcących Rumia

 
Aktualności - rok szkolny 2017 / 2018
 
   [SP 9] [II LO] Zakończenie roku szkolnego

 

22 czerwca 2018 r. piątek

 

  Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Stoczniowców 6

 

Godzina  08.00   - klasy IV – V

Godzina  09.00   - klasy VI – VII

Godzina  10.00   - klasy I – II

Godzina  11.00   - klasy III

Godzina  12.00   - LO

 

Zakończenie roku szkolnego
w budynku przy ul. Świętojańskiej 11

 

Godzina  08.00   - klasy III gimnazjum

Godzina  10.00   - klasy I, IV, VII i II gimnazjum

 

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, wspaniałych wakacji,

jak najwięcej czasu spędzonego z rodzicami.

[#1849]  dh, 22.06.2018 06:16 
   [II LO] Konkurs j. niemieckiego

Sukces uczniów klasy 2B - konkurs j. niemieckiego

 

 

Uczniowie klasy 2 B Julia Rosinke, Bartosz Hundrieser oraz Cezary Maj reprezentowali szkołę w konkursie organizowanym przez Instytut Goethego pt. Erlebnisreise mit Deutsch - Z niemieckim w drogę. Uczniowie nagrali film zachęcający do nauki języka niemieckiego. Nasze liceum znalazło się w gronie zwycięzców konkursu. Serdecznie gratuluję i dziękuję uczniom za współpracę.

Marta Kontna

 

 

[#1860]  am, 20.06.2018 16:18 
   [SP 9] Bezpieczne wakacje

Dnia 19 czerwca 2018 r. klasa III G oraz III J zorganizowały apel „Bezpieczne wakacje”. Celem apelu było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym, jak również uzmysłowienie jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w okresie wakacyjnym. Podczas apelu omówione zostały zasady bezpiecznego podróżowania, wypoczynku w górach, nad wodą, podczas przebywania w lesie oraz w domu. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji!!!!!

Karolina Bąkowska

Joanna Próchniak

[#1859]  jp, 19.06.2018 23:04 
   [II LO] LIDER LOKALNEJ EKOLOGII

 

LIDER  LOKALNEJ  EKOLOGII

 

Przejdź do galerii  lider

Po raz dziesiąty już nasza szkoła otrzymała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii 2017/2018 za działania na rzecz aktywizacji społeczności szkolnej, lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego wraz z nagrodą główną – Kryształową Kulą Ekologii.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, który zajmuje się między innymi działalnością edukacyjną z zakresu ekologii, ochrony wód i powietrza. Wręczenie nagrody odbyło się w Szkole Muzycznej w Gdyni

 

 

[#1858]  am, 18.06.2018 08:08 
   [SP 9] Dobry start - inwestycja w edukację!

Szanowni Państwo,
1 czerwca wszedł w życie Program rządowy "Dobry Start", dzięki któremu rodzice otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych.
Zapraszamy do zapoznania się z programem. Informacje w poniższych linkach
Link do pobrania [kliknij tutaj]
Link do pobrania [kliknij tutaj

[#1854]  bs, 12.06.2018 16:21 
   [II LO] Dobry start - inwestycja w edukację!

Szanowni Państwo,
1 czerwca wszedł w życie Program rządowy "Dobry Start", dzięki któremu rodzice otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 złotych.  Zapraszamy do zapoznania się z programem. 
Zapraszamy do zapoznania się z programem. Informacje w poniższych linkach:


kliknij tutaj - plakat

kliknij tutaj - ulotka

[#1853]  bs, 12.06.2018 16:05 
   [SP 9] Wycieczka do Krokowej, Żarnowca i Gniewina

W sobotę, 9 czerwca, uczestniczyliśmy w ostatniej już w tym roku wycieczce zorganizowanej w ramach zajęć języka kaszubskiego. Pierwszym punktem naszej wyprawy był zamek w Krokowej. Mieliśmy okazję zwiedzić jego piękne wnętrza i obejrzeć zgromadzone tam eksponaty. Poznaliśmy też historię rodu pomorskiego von Krokow, który dawniej zamieszkiwał zamek, oraz legendy związane z tym miejscem. Następnie udaliśmy się do klasztoru sióstr Benedyktynek w Żarnowcu. Poznaliśmy tam historię powstania haftu kaszubskiego oraz odwiedziliśmy skarbiec klasztorny, w którym znajdują się zabytkowe księgi i piękne ornaty, haftowane przez siostry cysterki. Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do Gniewina. Tam oglądaliśmy wystawę prac pomorskich artystów i wdrapaliśmy się na wieżę widokową "Kaszubskie Oko", z której podziwialiśmy piękno naszego regionu. Na zakończenie czekało na nas jeszcze wiele atrakcji - olbrzymie figury Stolemów, czyli postaci z legend kaszubskich, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz rozgrywki w mini golfa. Wycieczka była bardzo udana, wiele się nauczyliśmy i pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów.

Przejdź do galerii  Krokowa-Żarnowiec-Gniewino
[#1852]  egi, 09.06.2018 15:36 
   [II LO] WYCIECZKA DO BERLINA

WYCIECZKA DO BERLINA

Przejdź do galerii  Berlin

 

W dniu 9 maja 6 osób z naszego liceum z klas 1a i 1b wybrało się na wycieczkę szkolną do Berlina. Praktycznie cały pierwszy dzień spędziliśmy w Berlinie gdzie przy świetnej pogodzie zwiedzaliśmy to piękne miasto. Podczas całej wycieczki mogliśmy się zintegrować z uczniami szkoły podstawowej którym nie brakowało śmiechu i radości z wycieczki. Podczas wyjazdu nie brakowało również śpiewu i tańców w autokarze jak i na promie, gdzie nauczycielki również pokazały co potrafią. :)  

Natalia Drusewicz 1 a​

 

[#1848]  am, 07.06.2018 11:09 
   [SP 9] Turniej Przyjaciół Przyrody

Jednym z ważnych zadań współczesnej szkoły jest wykształcenie u uczniów świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec otaczającej ich przyrody. Jeśli nauczymy dzieci szacunku i miłości do wszystkiego, co żyje – może w przyszłości znikną problemy związane z ochroną środowiska naturalnego.  30 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole „Turniej Przyjaciół Przyrody”  dla klas trzecich, którego celem było: kształtowanie czynnej postawy wobec ochrony przyrody, wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę, uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska.

Alicja Walczuk

Joanna Cholawo

Joanna Próchniak

[#1856]  jp, 30.05.2018 23:07 
   [SP 9] Flagi Krajów Anglojęzycznych

11 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Rumi minął termin szkolnego konkursu plastycznego z języka angielskiego "Flagi Krajów Anglojęzycznych" dla klas 1-3. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów oraz rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów. Organizatorami konkursu były p. Grażyna Kossakowska i p. Joanna Fonfara-Gręziak. Uczniowie przygotowali flagę jednego z wybranych krajów anglojęzycznych, min. Wielka Brytania (w tym Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna), Irlandia, USA, Indie, RPA, Jamajka, Kanada, Australia i Nowa Zelandia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykonali przepiękne prace.


Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach klas I, II i III. Nagrody i dyplomy będą wręczane na najbliższym apelu 19 czerwca. Prace uczniów można zobaczyć na wystawie w naszej szkole.

Serdecznie gratulujemy małym artystom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy - nauczyciele j. angielskiego klas I - III

[#1843]  im, 26.05.2018 16:16 

29 sie 2017 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 976.727