ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [II LO] Listy do i od świętego Mikołaja

 

Listy do i od świętego Mikołaja

                                                             

W grudniu 2019 r. uczniowie szkoły podstawowej oraz pisali listy do Świętego Mikołaja. Uczniowie na lekcji nauczyli się nie tylko jak napisać list w języku niemieckim ale również ćwiczyli oraz utrwalali pisownię słownictwa oraz pisania życzeń w obcym języku. Listy zostały wysłane do Niemiec w grudniu a na początku stycznia uczniowie otrzymali odpowiedzi na swoje życzenia świąteczne.

nauczyciele języka niemieckiego

Marta Bartoszewska

Patrycja Jasińska

Katarzyna Jungiewicz

[#2213]  am, 14.01.2020 17:35 
   [II LO] Konkurs

Konkurs "Alles aufs Spiel setzen"

 

Przejdź do galerii  konkurs j niem 2

W listopadzie odbył się półfinał konkursu "Alles aufs Spiel setzen", do którego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły, Patrycja Wiśniewska z klasy 1A, Julia Baldauf z klasy 1F oraz Paweł Czaja z klasy 2A. Konkurs zorganizowany przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego dotyczył niemieckich idiomów. Jego uczestnicy musieli opanować znaczenie 150 zwrotów i wykazać się ich znajomością rozwiązując różnorodne zadania.

 

nauczyciele języka niemieckiego

Patrycja Jasińska  

Marta Bartoszewska

 

[#2209]  am, 05.01.2020 20:55 
   [II LO] Olimpiada Języka Niemieckiego

 

 

 Olimpiada Języka Niemieckiego

 

Czworo uczniów naszej szkoy wzięło udział  w pierwszym etapie 43 Olimpiady Języka Niemieckiego, która odbyła się 8 listopada 2019 r.  Patrycja Wiśniewska z kl. I a, Olena Miryna z kl. I f, Wiktoria Woźniak z kl. I d oraz Paweł Czaja z kl. II a zmierzyli się z zadaniami sprawdającymi ich znajomość słownictwa i gramatyki języka niemieckiego oraz umiejętność tłumaczenia zdań. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Patrycja Wiśniewska. Trzymamy kciuki!

 

nauczyciele języka niemieckiego

Patrycja Jasińska

Marta Bartoszewska

 

 

[#2208]  am, 05.01.2020 20:41 
   [SP 9] Wyniki konkursu międzyświetlicowego

WYNIKI KONKURSU MIĘDZYŚWIETLICOWEGO ,,Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”

I MIEJSCE
Elena Tomalczyk SP Nr 4 Rumia
Julia Krawczuk SP Nr 8 Rumia

II MIEJSCE
Ignacy Wichnowski SP Nr 4 Reda
Martyna Niemczynowicz SP Nr 8 Rumia

III MIEJSCE
Michalina Ryncarz SP Nr 1 Rumia
Wincenty Tuczyński SP Nr 8 Rumia

WYRÓŻNIENIA:
1. Patrycja Pluta SP Nr 1 Rumia
2. Marta Geissler SP Nr 4 Rumia
3. Daria Zimna SP Nr 4 Rumia
4. Marta Semerling SP Nr 7 Rumia
5. Dominik Pilenc SP Nr 8 Rumia
6. Oliwia Wilczewska SP Nr 8 Rumia
7. Ksawery Wolanin SP Nr 4 Reda
8. Weronika Wrońska SP Nr 5 Reda
9. Zofia Lenartowicz SP Nr 6 Reda
10. David Behrendt ZSP Mosty

Dnia 10 stycznia 2020 r. ( piątek ) o godz. 10:00 zapraszamy do biblioteki szkolnej na wręczenie dyplomów oraz niespodzianek dla laureatów. W przypadku nieobecności nagrody można odebrać w godzinach pracy świetlicy szkolnej (6:30 – 17:00).

Wszystkim zdolnym uczniom oraz opiekunom prac dziękujemy za liczny udział w konkursie!
Życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020 !

[#2207]  dh, 30.12.2019 22:41 
   [SP 9] V Jubileuszowy Konkurs Chóralny

Chór szkolny podczas eliminacji do V-Jubileuszowego Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego” Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2212]  jk, 22.12.2019 15:27 
   [SP 9] Wigilia w klasach I - III

Przed świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie organizowane są spotkania świąteczne. Organizacja wigilii w gronie osób, z którymi dzielimy radości, smutki i troski jest bardzo ważna, ponieważ pozwala zapomnieć o sporach, daje radość i nadzieję na lepsze jutro. Spotkania wigilijne i Jasełka w klasach I-III odbyły się 20 grudnia, tuż przed świąteczną przerwą. Dzięki zaangażowaniu rodziców klasowe ławki zamieniły się w świąteczne stoły. Uczniowie podczas uroczystości połamali się opłatkiem i złożyli życzenia, płynące z głębi serca. Po poczęstunku nadszedł czas na wspólne i radosne kolędowanie. Wigilie klasowe upłynęły w atmosferze wzajemnej życzliwości, tolerancji i pokoju.

Przejdź do galerii  Wigila I-III

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2205]  im, 22.12.2019 13:40 
   [SP 9] Prace plastyczne na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia są już naprawdę blisko. Uczniowie w okresie przedświątecznym wykonują prace plastyczne i dekoracje w swoich salach lekcyjnych i na holach. Z czym nasi najmłodsi uczniowie kojarzą Boże Narodzenie? Ze świątecznym drzewkiem, aniołem, bombką, a może Św. Mikołajem i reniferem? Dziecięca wyobraźnia nie zna granic, a mali artyści są bardzo pomysłowi i oryginalni. Oto prace uczniów klasy Ia.

Przejdź do galerii  Prace plastyczne

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2206]  im, 22.12.2019 13:20 
   [SP 9] Lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy I a przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju. Projekt składa się z trzech modułów. W ramach I modułu wybraliśmy baśnie Hansa Christiana Andersena: „Dzikie łabędzie” i „Krzesiwo”. Przed świętami Bożego Narodzenia omawialiśmy „Dziewczynkę z zapałkami”, „Choinkę”, „Bałwana ze śniegu” i „Królową Śniegu”. Obowiązkowo uczniowie wykonali lekturnik, o który dbają i zapisują najważniejsze informacje dotyczące lektury. Uniwersalne przesłanie i morały zawarte w baśniach Andersena od lat służą wpajaniu pozytywnych wartości, takich jak wolność i tolerancja, zrozumienie dla drugiego człowieka, świadome dokonywanie wyborów życiowych i ponoszenie ich konsekwencji, wrażliwość na zło i krzywdę. Każdy uczeń zrobił dla koleżanki lub kolegi zakładkę do książki oraz plakaty z sylwetkami wybranej postaci z baśni Andersena. Nie możemy się już doczekać, kiedy przystąpimy do II modułu projektu.

Przejdź do galerii  Lekturki

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2204]  im, 22.12.2019 13:17 
   [SP 9] XVI Wojewódzki Konkurs Wokalny Kolęd i Pastorałek

Chór szkolny podczas 16. Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc" w Gdańsku.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2211]  jk, 21.12.2019 15:15 
   [II LO] Jasełka 2019

Jasełka   2019

Patriotyczne Boże Narodzenie.

101 rocznica odzyskania Niepodległości.

Przejdź do galerii  Jasełka
Przejdź do galerii  Jasełka2
Przejdź do galerii  drzwi

 

 

 Jasełka, bardzo uroczyste, muzyczne, pełne kolęd, ale nie takich, jakie wszyscy znamy, lecz patriotycznych, przygotowali dziś dla nas uczniowie pod kierunkiem ks. Piotra Libiszewskiego i pana Jana Skałbani. Mieliśmy okazję poznać kolędy i pieśni przepełnione nadzieją, wolnością i braterstwem, do których słowa powstawały w trudnych dla naszej ojczyzny czasach. Spotkanie było podsumowaniem kończącego się roku kalendarzowego. Pani dyrektor Lucyna Oglęcka złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne i na nadchodzący Nowy Rok. Wręczone zostały nagrody za konkursy organizowane przez Samorząd Uczniowski, między innymi za najładniejszą dekorację świąteczną i na Halloween na drzwi do sal lekcyjnych i najpiękniejszą rzeźbę z dyni. Główne nagrody w formie bonów zwalniających z kartkówek otrzymały klasy I a, I d, i II a.

 

 

 Najserdeczniejsze życzenia,

 miłej i pełnej nastroju

wieczerzy wigilijnej

oraz

spełnienia marzeń i nadziei, jakie niesie nadchodzący

Nowy 2020 Rok

życzy cała Społeczność  Szkolna

 

[#2203]  am, 20.12.2019 15:47 

21 lis 2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.776.401  
0,2539063