ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Występ chóru szkolnego

Występ chóru szkolnego podczas Jarmarku Świątecznego w Rumi.

Przygotowanie: Ewa Szmidt

[#2210]  jk, 20.12.2019 15:08 
   [SP 9] Warsztaty w Helu

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. uczniowie klas: II a, II b, III a, III b, III c oraz III d uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w ramach EDUKACJI GLOBALNEJ. Zajęcia odbyły się w STACJI MORSKIEJ UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO – BŁĘKITNA SZKOŁA w HELU. Były to już drugie warsztaty tego typu. Pierwsze odbyły się w naszej szkole, w ubiegłym roku szkolnym.

Tym razem dzieci wykonywały ćwiczenia laboratoryjne, dzięki którym mogły zaobserwować, ile plastiku znajduje się w produktach codziennego użytku ( pasty do zębów, szampony, kremy, pilingi do ciała, itp.), które wędrują ściekami zanieczyszczając rzeki i morze. Uczestniczyły również w pokazie multimedialnym pt. „Ryby naszego Bałtyku”. Na koniec warsztatów uczniowie mogli obejrzeć karmienie fok oraz ich „umiejętności cyrkowe”.

Przejdź do galerii  Błękitna Szkoła

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

E. Andruszkiewicz, A. Rogowska. B. Kordaczuk

A. Kurowska- Jurczak, J. Rafalska. G. Theis

[#2201]  im, 19.12.2019 20:25 
   [SP 9] Rok 2019 - Rokiem Stanisława Moniuszki

Sejm ustanowił rok 2019- Rokiem Stanisława Moniuszki. 5 maja obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego kompozytora. W miniony poniedziałek wybrani uczniowie klasy 8e odwiedzili klasy 1-3 SP, aby przedstawić krótką prezentację na temat życia i twórczości Stanisława Moniuszki. Najmłodsi uczniowie obejrzeli również zdjęcia i wysłuchali fragmenty jego utworów. Na koniec odbył się krótki konkurs na podstawie omawianych treści.

Ewa Szmidt

[#2200]  jk, 18.12.2019 16:12 
   [SP 9] Międzynarodowy projekt etwinning

W grudniu klasa 4a wzięła udział w międzynarodowym projekcie etwinning, w którym partnerem była Turcja. Na lekcjach języka angielskiego własnoręcznie wykonywali swiateczne kartki oraz pisali życzenia w języku angielskim. Dodatkowo uczniowie stworzyli różne ozdoby z masy solnej bądź modeliny. Paczka z upominkami i masą ciepłych życzeń od 4a ruszyła już w stronę Turcji. Z niecierpliwowcią czekamy na przesyłkę od naszych partnerów, którzy również przygotowali dla nas świąteczną niespodziankę

Przejdź do galerii  Międzynarodowy projekt etwinning

Aleksandra Czerwonko

[#2199]  jk, 18.12.2019 15:14 
   [SP 9] Stypendyści są wśród nas
W dniu 16 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku dokonano uroczystego wręczenia nagród najlepszym uczniom z naszego województwa. Wśród stypendystów Marszałka Województwa Pomorskiego za rok szkolny 2018/2019 znalazło się dwóch uczniów naszej szkoły Mikołaj Kurkowski z klasy 8 D i Paweł Wyzina z klasy 7A. Chłopcy poza bardzo wysokimi ocenami na koniec roku osiągnęli też sukcesy w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Gratulujemy!
[#2198]  bs, 18.12.2019 14:02 
   [SP 9] Świąteczne dekoracje

Uczniowie z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych wzięli udział w akcji dekorowania szkoły. Samodzielnie przygotowali świąteczne plakaty. Na plakatach podziwiać możemy choinki, Mikołaje, renifery i inne symbole związane ze świętami. Plakaty ozdabiają naszą szkołę i wprowadzają świąteczny nastrój w placówce. Dziękujemy za liczny udział w akcji.

Przejdź do galerii  Świąteczne dekoracje

Beata Kordaczuk, Joanna Cholawo

[#2197]  jk, 17.12.2019 14:05 
   [SP 9] Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia klasy 4b i 5b wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Idą Święta, nie o SMS-esie, lecz o kartce pamiętaj!”. Projekt ma na celu promowanie powrotu do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych zamiast SMS-ów. Każdy uczeń otrzymał kartkę, na której własnoręcznie wypisywał świąteczne życzenia dla wybranej, bliskiej osoby. Następnie wspólnie wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać kartki i tym samym sprawić komuś niesamowitą niespodziankę 😊

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

• Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.

• Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.

• Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.

• Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.

• To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.

• To naprawdę łatwe i fajne.

Aleksandra Czerwonko

Joanna Głąb

[#2196]  jk, 16.12.2019 15:29 
   [SP 9] UWAGA! Zatrudnimy nauczycieli!

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi zatrudni 3 nauczycieli wspomagających z przygotowaniem pedagogicznym.

[#2195]  jk, 12.12.2019 14:03 
   [II LO] KONKURS MITOLOGICZNY

KONKURS MITOLOGICZNY

Przejdź do galerii  Erasmus+
Przejdź do galerii  prezentacje klas
Przejdź do galerii  quiz

Dziś, 12 grudnia na sali gimnastycznej odbył się konkurs mitologiczny dla klas pierwszych liceum. Konkurs był wieloetapowy. Podczas pierwszej rundy, uczniowie poszczególnych klas odpowiadali na pytania z mitologii. Quiz wiedzy odbył się w formie multimedialnej przy użyciu urządzeń mobilnych. Kolejnym etapem były prezentacje wokalno – muzyczne oraz plastyczne pierwszoklasistów. Wiele zabawy przyniosły uczniom potyczki sportowe, wyścig rydwanów, czyli konnych pojazdów najczęściej dwukołowych, zaprzężonych w dwa lub cztery konie, używanych w starożytności. Prawdziwe rydwany zostały zastąpione przez materace. Zwyciężyła klasa I a, której należą się szczególne gratulacje. Drugie miejsce zajęła klasa I e i trzecie klasa I d. Projekt przygotowali i poprowadzili nauczyciele języka polskiego, pani Paulina Osak i pan Mateusz Włodarski. Przed konkursem wysłuchaliśmy sprawozdań z dwóch ważnych dla naszej szkoły wydarzeń. Uczniowie z programu Erasmus+, podzielili się wrażeniami z ostatniego pobytu w Rumunii, natomiast grupa z klasy II b, opowiedziała o swoim sukcesie w konkursie Dzień z Życia firmy, w którym zdobyła pierwsze miejsce. Pokazali nagrody, statuetki, dyplomy. Gratulacje.

[#2193]  am, 12.12.2019 13:03 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Szkoła  Podstawowa  Nr 9  w  Rumi wzięła udział w  światowych  obchodach  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa, bo trzydziesta, rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to data szczególna, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. Tego bowiem dnia w roku 1989 Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Ma  on  na  celu  nie  tylko  prawną ochronę tych najmłodszych, ale także wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.
      Obchody  Międzynarodowego  Dnia  Praw  Dziecka  to  wydarzenie  szczególne,  które  jednoczy  wszystkie  dzieci  na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne działania, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. W uroczystości Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne z całej Polski. Setki szkół i przedszkoli zdecydowały się uczcić jubileusz trzydziestolecia uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
        W ramach obchodzonego święta dzieci ze świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi miały niebywałą okazję uczestniczenia w zajęciach otwartych poświęconych nie tylko samej konwencji, ale nade wszystko swoim prawom i przywilejom. Nauczycielom organizującym całe przedsięwzięcie przyświecały słowa Janusza Korczaka: Nie ma dzieci, są ludzie!
        Chcąc uczcić i podkreślić wagę uroczystości, uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko. Kolor ten jest nie tylko barwą UNICEF-u, ale także znakiem solidarności z dziećmi,  których  prawa  są  łamane, a  one same pozbawione tego, co najcenniejsze. Dzieciństwa.

Koordynator szkolnego koła UNICEF - Monika Rumian

[#2174]  al, 12.12.2019 00:39 

21 lis 2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.776.400  
0,25