Aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata Rumia 2019 ma na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. 21 września po raz kolejny przystąpiliśmy do sprzątania terenów wokół naszej szkoły. Po powrocie do sal lekcyjnych uczniowie klasy Ia obejrzeli prezentację pt.: "W kontakcie z naturą", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmu, pt.: "Ekologiczny dom" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.


Iwona Maćkowiak

[#2125]  im, 21.09.2019 13:42 
   [SP 9] Plakaty o tematyce ekologicznej

Jednocześnie z akcją Sprzątania świata uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wykonali plakaty nawołujące do ochrony naszej Ziemi i refleksji nad jej degradacja i zniszczeniem przez ludzi.Wszystkie prace wzięły udział w szkolnym konkursie na plakat o tematyce ekologicznej.

Przejdź do galerii  Plakaty o tematyce ekologicznej

Marzenna Taube

[#2122]  jk, 20.09.2019 14:54 
   [SP 9] Ślubowanie klas I

19 września w hali MOSIR odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty. W ceremonii, która odbyła na hali MOSiR uczestniczyli m.in. wiceburmistrz Pan Piotr Wittbrodt oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ariel Sinicki, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie oraz rodzice. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.

Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Wszystkim pasowanym uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce oraz radosnych chwil spędzonych w szkole.

Przejdź do galerii  Ślubowanie

Iwona Maćkowiak

[#2123]  im, 19.09.2019 13:37 
   [SP 9] Kolorowa matematyka

Uczniowie klasy Ia interesuje się liczbami. Uwielbiają zadania rachunkowe, zagadki i puzzle. Mają doskonałą pamięć do liczb, wzorów, interesują się komputerem. Doskonale potrafią zauważyć związki między obiektami. Lubią zadawać pytania. Zastosowanie liczb w kolorach rozpoczynamy od układania dowolnych figur. W ten sposób dzieci poznają nazwy kolorów, porównują ich długości. Po zapoznaniu się przez dzieci z klockami można wprowadzić np. zabawy w „kolorowe schodki”.

Przejdź do galerii  Matematyka

Iwona Maćkowiak

[#2128]  im, 17.09.2019 13:53 
   [SP 9] Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września obchodziliśmy w klasie Ia Międzynarodowy Dzień Kropki czyli dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma talent. Dzień, w którym mała Vashti uczy nas, wierzyć we własne siły i nie poddawać się. Było kolorowo, pomysłowo i bardzo pracowicie. To święto kreatywności, odwagi i zabawy. Motywem przewodnim była kropka. Kropkowe dzieła sztuki zaprezentowaliśmy na wystawie International Dot Day. Oczywiście w tym dniu przyszliśmy ubrani w kolorowe kropki.

Przejdź do galerii  Kropka

Iwona Maćkowiak

[#2126]  im, 16.09.2019 13:48 
   [SP 9] Magiczny świat origami

Origami to sztuka składania papieru, która uczy w jaki sposób bez cięcia, klejenia wydobyć różne cudowne kształty. Uczniowie klasy I a podczas zajęć mieli okazję zapoznać się z tradycyjnym origami oraz modułowym. Poznali tajniki sztuki origami i wykonali swoje pierwsze proste kształty dzięki, którym wykonali kwiat z siedmiu części oraz rybkę. Sztuka ta rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię przestrzenną, ćwiczy pamięć i cierpliwość. Origami pomaga w nauce matematyki i geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności.

Iwona Maćkowiak

[#2124]  im, 13.09.2019 13:40 
   [SP 9] Rumskie Spotkania Muzyczne

10 i 11 września uczniowie naszej szkoły brali udział w Rumskich Spotkaniach Muzycznych. Na scenie MOSIR Rumia zagościła muzyka, śpiew i taniec. Zabrzmiały przeboje muzyki klasycznej, filmowej i musicalowej. Koncerty opracował dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca wydarzenia, tenor Opery Krakowskiej Marek Gerwatowski. Wszystkim muzykom dziękujemy za wspaniały występ.

Przejdź do galerii  Koncert

Iwona Maćkowiak

[#2127]  im, 11.09.2019 13:49 
   [SP 9] Zebrania z Rodzicami 12 września 2019
[#2120]  jk, 06.09.2019 12:22 
   [II LO] ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

2019/2020

 

 

 

 

Przejdź do galerii  rozpoczęcie roku szkolnego

Dziś, 2 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, który zainaugurowała pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów, rozpoczynających naukę w naszej szkole, absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Tradycją szkoły jest uczestnictwo w rozpoczęciu roku szkolnego absolwentów, którzy nie zawiedli i tym razem. Pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka przedstawiła wychowawców klas, nauczycieli, powitała rodziców, omówiła sprawy dotyczące organizacji nowego roku szkolnego. Pani dyrektor wspomniała o 80 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz o czekających nas przedsięwzięciach na nadchodzący rok szkolny. Wśród wielu ważnych zadań przed nami priorytety, m. in działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Wszystkim życzymy powodzenia na nadchodzący nowy rok szkolny.

 

Wychowawcy klas:

 

Klasa I a (profil psychologiczno – pedagogiczny) - pani Dorota Dubiel – Stojek

Klasa I b (profil sportowo – obronny) -  pan Karina Hoła

Klasa I c (profil prawno – administracyjny) - pani Anna Wiśniewska

Klasa I d (profil psychologiczno – pedagogiczny) - pan Mateusz Włodarski

Klasa I e (profil sportowo – obronny) - pani Violetta Czechowska

Klasa I f (profil ogólny) - pani Patrycja Jasińska

 

Klasa II a – pani Marta Bartoszewska

Klasa II b – pan Jacek Szyba

 

Klasa III a – pani Aleksandra Andrachiewicz

Klasa III b – pani Justyna Szymańska

 

 

  

 

 

[#2119]  am, 02.09.2019 17:14 

21 lis 2019 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.718.553  
0,296875