ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Czytamy Razem
[#2094]  jk, 30.05.2019 15:06 
   [SP 9] Warsztaty klasy VII E

Dnia 29 maja klasa VII E wraz z wychowawcą Markiem Cierockim i Panią Anną Młodzikowską wzięła udział w warsztatach organizowanych przez KZG Doliny Redy i Chylonki i spółką OPEC. Młodzież uczestniczyła w wykładzie dotyczącym wytwarzania i dystrybucji ciepła, produkcji i źródeł energii, ochrony powietrza i szkodliwości palenia odpadów w piecach domowych. Uczniowie obejrzeli także film pt.: "Ochrona powietrza". Po prelekcji nastąpiły odwiedziny w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Wejherowie gdzie uczniowie zapoznali się z zasadami działania urządzeń w węźle cieplnym wymiennikowym i zagadnieniami związanymi z ich eksploatacją.

koordynator

Małgorzata Słowińska

[#2092]  jk, 29.05.2019 14:34 
   [SP 9] Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji-edycja 2018/2019

    Już po raz kolejny nasza szkoła brała udział w Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji. W IV edycji tegoż projektu, objętego patronatem marszałka województwa pomorskiego, dwoje naszych uczniów z klasy VII D, to jest Zuzanna Kandzora oraz Mikołaj Kurkowski zostało finalistami.
    Dnia 8 maja 2019 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odebrali Oni voucher na rejs niespodziankę po Zatoce Gdańskiej. Ponadto uczniowie mieli niebywałą okazję do zwiedzenia interaktywnej wystawy Słupia – rzeka wiedzy. 
     W dniu 23 maja zwycięzcy wraz z opiekunem konkursu, nauczycielem matematyki panią Agnieszką Kwolek, uczestniczyli w rejsie po Zatoce jachtem PorFavor.  
                        Nie były nam straszne wysokie fale i kołysanie – zabawa była super. Ahoj przygodo! 

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM NAWIGATOROM!!!

 

 

 

 

[#2091]  al, 27.05.2019 22:22 
   [SP 9] Wycieczka Lębork-Swołowo-Krzemienica

W sobotę, 25 maja, udaliśmy się na ostatnią już w tym roku wycieczkę w ramach zajęć języka kaszubskiego. Jak zawsze było wiele nauki i moc atrakcji! Naszą podróż rozpoczęła wizyta w Lęborku. Widzieliśmy stare baszty (wnętrze jednej z nich mogliśmy nawet zwiedzić), pozostałości murów obronnych miasta, piękne budowle krzyżackie i kościoły. W muzeum lęborskim pani przewodnik opowiedziała nam o historii miasta i naszego regionu. Poznaliśmy również postać Paula Nipkova, urodzonego w Lęborku wynalazcy telewizji. Następnym punktem programu była wizyta w malowniczej wsi położonej niedaleko Słupska - Swołowie. Wieś nazywana jest "krainą w kratę" ze względu na licznie znajdujące się na jej terenie stare domy szachulcowe, charakterystyczne dla architektury pomorskiej. W Swołowie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych na temat wełny i wyrobu tkanin wełnianych, a później sami mogliśmy spróbować sztuki tkackiej, robiąc kolorowe krajki. Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do pasieki pszczół "Wędrowna Barć" w Krzemienicy, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej zielonej lekcji o pszczołach, degustowaliśmy miód, przymierzaliśmy prawdziwe kapelusze pszczelarza i podglądaliśmy życie pszczół w szklanym ulu.

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2089]  egi, 25.05.2019 21:18 
   [SP 9] Podróże w nieznane

Życie jest ciągłą wędrówką, poszukiwaniem nowych horyzontów, poznawaniem siebie i innych. Tak bogate rozumienie drogi zainspirowało uczniów klasy IIIa do zwrócenia uwagi na podróżowanie, np. latającym dywanem lub latawcem, samolotem, rakietą w różne miejsca na Ziemi lub kosmosu. Kosmos dla dzieci jest tematem ciekawym, ale jednocześnie dość abstrakcyjnym. Międzygwiezdne podróże kosmiczne i projekty latawców uczniowie przedstawili na zajęciach plastycznych i komputerowych.

Przejdź do galerii  Podróże

Iwona Maćkowiak

[#2088]  im, 25.05.2019 20:09 
   [SP 9] Komiks

Lektury szkolne to obowiązkowy element szkolnej rzeczywistości. Wybór lektury „Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke dokonaliśmy na początku roku szkolnego. Książka składa się z 15 rozdziałów, w których zawarta jest zagadka, którą rozwiązuje Detektyw Pozytywka. Uczniowie klasy IIIa postanowili narysować 16 rozdział w formie komiksu. Czytanie książek i komisów, które są tak lubiane przez najmłodszych, wpływa pozytywnie na osiągnięcia w szkole, poszerza zasób słownictwa, ułatwia relacje z rówieśnikami i rozwija wyobraźnię.

Iwona Maćkowiak

[#2087]  im, 25.05.2019 20:08 
   [SP 9] Konkurs plastyczno- techniczny "Kaszuby wokół nas"

W ostatnim czasie został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczno- techniczny „Kaszuby wokół nas” dla klas I - III oraz dzieci z grup przedszkolnych. Na konkurs wpłynęło 45 prac w kategoriach: rysunek na szkle, rysunek na drewnie, haft, rysunek techniką malarską w formie płaskiej lub przestrzennej. Na terenie szkoły została zorganizowana wystawa prac plastycznych związanym z regionem Kaszub. Gratulujemy uczniom wyróżnionym i dziękujemy za udział w konkursie.

Gabriela Theis, Iwona Maćkowiak

[#2086]  im, 25.05.2019 20:07 
   [SP 9] Koncert zespołu muzycznego

W dniu 9 maja 2019r. w Domu Kultury Janowo odbył się koncert muzyczny zespołu Art2You, który jak zwykle wprawił nas w doskonałe nastroje. Poznaliśmy nowe instrumenty, mieliśmy okazję zobaczyć z bliska trąbkę i sprawdzić jakie wydaje dźwięki. Artyści Luis i Johny zaprezentowali aranżacje hejnału, różnych utworów, w tym melodii znanych bajek, a także czołówek głównych stacji radiowych wykorzystując do tego dwa instrumenty: syntezator i trąbkę. To było niezapomniane spotkanie, pełne muzycznych niespodzianek jakie mogą nas spotkać podczas realizacji audycji radiowych.

Przejdź do galerii  Art2You

Iwona Maćkowiak

[#2085]  im, 25.05.2019 20:06 
   [SP 9] Etnofilologia Kaszubska w "dziewiątce"

Przez cały rok szkolny studenci kierunku Etnofilologia Kaszubska Uniwersytetu Gdańskiego - Agata, Szymon i Gracjan poznawali tajniki zawodu nauczyciela. W I semestrze obserwowali lekcje prowadzone przez naszą panią, a po feriach zimowych mogli już spróbować swoich sił wcielając się w rolę nauczycieli. Zajęcia przygotowane przez studentów były bardzo ciekawe i wesołe, a przy okazji zabawy poznaliśmy bardzo dużo nowych kaszubskich słów. Dziękujemy!

 

Przejdź do galerii  Etnofilologia kaszubska w

Edyta Jankowska-Giermek

[#2090]  egi, 24.05.2019 21:35 
   [SP 9] Światowy Dzień Pszczół

W związku z obchodzonym 20 maja Światowym Dniem Pszczół ustanowionym przez ONZ, w naszej szkole odbyły się warsztaty "Sekrety Pszczół " dotyczące zagadnień związanych z rolą tych owadów w przyrodzie. Uczniowie klasy IV F dowiedzieli się dlaczego pszczoły są tak istotnym elementem ekosystemu i poznali powody dlaczego warto je chronić, oraz w jaki sposób można to robić. Mieli również okazję poznać różnice pomiędzy pszczołą a osą czy szerszeniem. Efektem tych warsztatów były rysunki i plakaty, które ozdobiły naszą eko - gazetkę.

Przejdź do galerii  Światowy Dzień Pszczół

Małgorzata Słowińska

[#2093]  jk, 20.05.2019 14:56 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.632.244