ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Apel do Rodziców w sprawie strajku
[#2043]  jk, 02.04.2019 14:48 
   [SP 9] [II LO] List do Davida Attenborough

Wystąpienie sir Davida Attenborough na grudniowej Konferencji Klimatycznej w Katowicach stało się inspiracją do podzielenia się z tym utytułowanym podróżnikiem i jednocześnie patronem działającego w naszej szkole Globalnego Klubu Przyrodniczego, zaniepokojeniem i troską o los naszej planety. W marcu 2019 roku wysłaliśmy list w którym przedstawiliśmy działania jakie podejmujemy w naszym środowisku celu poprawy klimatu. Załączyliśmy też prace plastyczne przedstawiające rajskie ptaki lasów równikowych, a pod listem podpisali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Niezwłocznie otrzymaliśmy odpowiedź, którą dołączamy do relacji. Razem dla Klimatu!

Halina Klajnszmit

Małgorzata Słowińska

Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#2042]  jk, 02.04.2019 13:52 
   [SP 9] Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Świętujemy w naszej szkole. Wielu uczniów ubrało się na niebiesko na znak jedności z osobami z autyzmem. Na holu wywieszono plakaty i gazetkę, wyświetlana jest prezentacja multimedialna, a uczniowie biorą udział w godzinach wychowawczych, podczas których dowiadują się, co czują osoby z autyzmem. Na przerwach uczniowie mogą zrobić sobie zdjęcia w fotoramce z hasłami propagującymi obchody tego dnia.

Aleksandra Kleinszmidt

[#2040]  jk, 02.04.2019 12:19 
   [SP 9] VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Szlakiem polskich legend"

11 marca 2019 r. odbył się etap rejonowy VIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy "Szlakiem polskich legend" zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 89 im. Tadeusza Mazowieckiego pod honorowym patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Gdańska i Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gdańsku. Naszą szkołę reprezentowały: Pola Domagała, Kamila Bonisławska i Kinga Tusk - uczennice klasy III b. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się bardzo dobrym myśleniem logicznym, pamięcią i dużą wiedzą na temat 9 polskich legend. W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z 17 szkół. Pola, Kamila i Kinga zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego, w którym udział wzięło 10 finalistów z 7 szkół województwa pomorskiego, a który odbył się w dniu 30 marca 2019 r.. Z przyjemnością informuję, że Pola Domagała w finale tego konkursu zajęła I miejsce, Kamila Bonisławska zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Idziak

[#2056]  jk, 30.03.2019 14:48 
   [SP 9] Studenci na naszych lekcjach

Przez cały rok szkolny studenci Uniwersytetu Gdańskiego z kierunku Etnofilologia Kaszubska odbywają swoje praktyki. Celem ich zajęć jest poznanie tajników pracy nauczyciela i przygotowanie się do tego zawodu. W pierwszym semetrze obserwowali nasze lekcje, a teraz prowadzą już własne zajęcia pod okiem pani Edyty, naszej nauczycielki języka kaszubskiego. Nasi studenci - Agata, Szymon i Gracjan - bardzo się starają, aby lekcje były ciekawe. Trzymamy za nich kciuki!

 

Edyta Jankowska-Giermek

 

 

[#2078]  egi, 29.03.2019 18:48 
   [SP 9] XIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny

Z przyjemnością informujemy, że Anna Lemańczyk, uczennica klasy III b, zajęła pierwsze miejsce w XIII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 5 imienia Jana Pawła II w Gdańsku. Konkurs odbył się w dniu 29 marca 2019 r. i objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy

Elżbieta Idziak

[#2054]  jk, 29.03.2019 14:28 
   [SP 9] finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

27 marca 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał XVII Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY” dla uczniów klas II i III. W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas II i 9 uczniów klas III ze szkół podstawowych z terenu Rumi /SP 1, SP 4, SP 6, SP 9, SP 10. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach. Dwa pierwsze etapy odbyły się według regulaminu w szkołach macierzystych, etap trzeci w szkole organizatora. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych przystąpili do przepisywania zróżnicowanych i dostosowanych do poziomu edukacyjnego klas II i III tekstów. Czas przeznaczony na przepisanie wynosił 45 minut. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac według przyjętych regulaminem wymogów dokonała wyboru trzech najlepszych prac w każdej kategorii. W roku szkolnym 2018/2019 Mistrzem Kaligrafii wśród uczniów klas II została Magdalena Pawłowska z PSPSS, natomiast wśród uczniów klas III Anna Rymon Lipińska z SP 9. Na poziomie klas drugich II miejsce zajął Szymon Kupski z SP 1, III miejsce Julia Stenka z SP 9. Na poziomie klas trzecich II miejsce zajął Adrian Głowacki z SP 6, III miejsce zajęła Natalia Górska z SP 9.

Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!

Organizatorzy

Ewa Andruszkiewicz,

Jolanta Rafalska,

Anna Kurowska-Jurczak,

Elżbieta Idziak

[#2039]  jk, 28.03.2019 15:39 
   [SP 9] Kaszubska szafa

Kaszubska moda to jest to! Podczas naszych zajęć projektujemy ubrania, robimy pokaz mody i uczymy się nazywać części garderoby po kaszubsku. Nasza szafa zapełnia się pięknymi strojami!

 

Przejdź do galerii  Kaszubska szafa

Edyta Jankowska-Giermek

[#2077]  egi, 27.03.2019 18:45 
   [II LO] Dzień Otwarty

DZIEŃ OTWARTY

w II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w RUMI

Przejdź do galerii  Dzień Otwarty 1
Przejdź do galerii  Dzień Otwarty
Przejdź do galerii  DO

 

Dzień  26 marca b.r. był dla naszego liceum Dniem Otwartym. Rozpoczął się bardzo uroczyście na sali gimnastycznej. Spotkanie poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka, która na początku serdecznie powitała przybyłych uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami. Nie zabrakło też rodziców. Ważnym punktem programu była prezentacja oferty szkoły, która na rok szk. 2019/20 zaplanowała utworzenie klas pierwszych:

Dla absolwentów klas ósmych:

·        Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  

·        Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  

·      O profilu prawno - administracyjnym  przygotowującej do studiów na kierunkach prawo, administracja, zarządzanie, nauki społeczne, politologia.

Dla absolwentów klas gimnazjalnych:

 

·        Humanistycznej o profilu psychologiczno – pedagogicznym,  

·        Mundurowej o profilu sportowo – obronnym,  

·    O profilu ogólnym z możliwością wyboru rozszerzeń ukierunkowanych na przedmioty przyrodniczo - medyczne i politechniczne.

 

Patronat nad klasami będą pełniły kolejno uczelnie: Uniwersytet Humanistycznospołeczny Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz  Uniwersytet Morski w Gdyni.

 Podczas prezentacji klas można było obejrzeć występy zespołów tanecznych II LO i naszych młodszych koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 9 pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej; pokaz grupy mundurowej. Własną twórczość zaprezentowały Klaudia Pietrzak, Katarzyna Lawryn i Martyna Kuchnowska. Nie zabrakło też emocji sportowych. Odbył się pokaz sztuk walki zaprezentowany przez Kamilę Melzer, Justynę Stawicką. Po części oficjalnej uczniowie gimnazjów mieli okazję obejrzeć pokazy na  strzelnicy, czy też uczestniczyć w zajęciach przygotowanych przez pracowników Straży Granicznej na małej sali gimnastycznej. Nasi goście mieli możliwość zwiedzić sale lekcyjne w segmencie liceum. Był czas na zadawanie pytań, zawieranie nowych znajomości, poznanie przyszłych nauczycieli.  

 

 

[#2038]  am, 27.03.2019 15:38 
   [SP 9] Kaszubska gra

Nauka to też zabawa - a zwłaszcza na lekcjach języka kaszubskiego. Tym razem uczymy się o morzu Bałtyckim, poznajemy gatunki morskich ryb i pracę rybaka grając w grę planszową "Rëbôk", którą zrobiła dla nas nasza pani od kaszubskiego! Kto zdobędzie złote sieci? A komu uda się złowić węgorza? Nie jest to takie proste - po drodze czyhają na nas kaszubskie duchy, sztormy i inne przeciwności losu.

 

Edyta Jankowska-Giermek

[#2076]  egi, 22.03.2019 18:38 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.681.588