ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [II LO] Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym w Gdańsku

Dzień Otwarty na Wydziale Filologicznym

w Gdańsku

Przejdź do galerii  I a

20 marca uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcą p. Martą Bartoszewską wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego w Gdańsku. Z tej okazji wydział zorganizował wiele ciekawych wykładów, prelekcji oraz warsztatów prowadzonych przez wykładowców i studentów Anglistyki, Germanistyki, Rusycystyki, Lingwistyki stosowanej oraz Skandynawistyki. Uczniowie wysłuchali wykładu w języku angielskim nt. świata fantasy, poznali ciekawostki na temat Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Rosji oraz wzięli udział w warsztatach językowych. Wizyta na Uniwersytecie była okazją do zapoznania się z ofertą uczelni wyższych z całego Pomorza, ponieważ na Wydziale Prawa i Administracji odbywały się w tym czasie Targi Edukacji. Wprawdzie matura dopiero za dwa lata, ale już teraz warto dowiedzieć się jakie kierunki uczelnie oferują przyszłym studentom.

[#2027]  am, 21.03.2019 12:46 
   [II LO] informacja

 

 

22.03. na drugiej godzinie lekcyjnej

odbędzie się spotkanie

wszystkich osób uczestniczących

w Erasmusie w sali 145.

 

[#2026]  am, 21.03.2019 12:39 
   [SP 9] Kaszubski mecz

Już po raz czwarty uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym "Aktywne Kaszuby". W nagrodę za nasze zaangażowanie, organizatorzy konkursu zaprosili nas na kaszubski mecz w Ergo Arenie w Gdańsku. Kibicowaliśmy drużynie koszykarzy Sopot Trefl, a całe wydarzenie, jak co roku, było wspaniałym świętem radości i integracji dzieci uczących się języka kaszubskiego. Zobaczyliśmy jak nas dużo! Mecz prowadzony był w języku kaszubskim, były zagadki i konkurencje, a cały stadion był czarno-żółty od barw naszego regionu! Oprócz nauczycieli, towarzyszyli nam również studenci z Etnofilologii Kaszubskiej.

 

Przejdź do galerii  Kaszubski mecz

Edyta Jankowska-Giermek

[#2075]  egi, 20.03.2019 18:30 
   [SP 9] Dzień Integracji z Przedszkolakami

Dnia 20 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Integracji z Przedszkolakami. Uczestniczyło w nim ponad 200 dzieci z przedszkoli: Iskierka, Janowiaczek, Słoneczna Jedynka, Puchatek oraz Rezydencja Malucha. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkoli: „1,2,3… do szkoły idziesz Ty”, a laureaci otrzymali nagrody. Na sali gimnastycznej nasi goście zobaczyli występy artystyczne uczniów z klas 1-3 naszej szkoły. Uczestnicy spotkania wzięli udział w kilku rozgrywkach. Na koniec wizyty w naszej szkole dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Bajki w walce z agresją”. W spotkaniu brali udział także uczniowie z klas 1a, 1d, 2c, 3a, 5c. W organizacji spotkania zaangażowanych było wielu nauczycieli naszej szkoły: Jolanta Rafalska, Gabriela Theis, Gabriela Krawiec, Iwona Maćkowiak, Justyna Kulewitz, Wioletta Peck-Stypułkowska, Anna Rrogowska. Spotkanie koordynowały i prowadziły Beata Kordaczuk i Joanna Cholawo.

Przejdź do galerii  Dzień Integracji

[#2029]  im, 20.03.2019 07:49 
   [II LO] CLILiG na lekcjach języka niemieckiego

CLILiG na lekcjach języka niemieckiego

Przejdź do galerii  j.niem 1

 

         Uczniowie klas trzecich w ramach lekcji języka niemieckiego omawiali temat ekologii z wykorzystaniem metody CLILiG. Uczniowie rozwiązywali quiz, dzięki któremu dowiedzieli się, czy żyją w zgodzie z naturą oraz czy ich zachowania są proekologiczne. Maturzyści przekonali się do czego może prowadzić nadmierna konsumpcja, kupowanie egzotycznych produktów oraz nadmierna emisja dwutlenku węgla. Zachęcamy do wykonania quizów

https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/co2.html

https://www.goethe.de/de/spr/unt/ver/tdo.html

                                                                                 Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2025]  am, 19.03.2019 09:29 
   [SP 9] Konserwa dla bezdomnych

Pragnąc wspomóc Wioskę Dobra w Rumi, która działa na rzecz bezdomnych w naszym mieście, zorganizowana została zbiórka konserw. Przekazane konserwy zostały podarowane potrzebującym podczas niedzielnej zupy dla bezdomnych.Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

Paulina Graś, Jolanta Rafalska, Gabriela Theis

[#2023]  im, 17.03.2019 18:52 
   [SP 9] Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

16 marca br. czterech uczniów klasy 8D: Wojciech Nowogródzki, Aleksander Kroplewski, Dawid Bębenek oraz Konrad Borowicz reprezentowali szkołę w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego pt. "English&Deutsch". Konkurs odbył się w Sopockiej Autonomicznej Szkole Podstawowej. Chłopcy odpowiadali na pytania z gramatyki, leksyki oraz wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki rejonowego etapu konkursu!

Marta Bartoszewska i Patrycja Jasińska

[#2024]  jk, 16.03.2019 09:04 
   [SP 9] Bajki w walce z agresją

„Szanuj mnie, żebym szanował innych.

Wybaczaj, żebym mógł wybaczać.

Słuchaj, żebym umiał słuchać.

Nie bij, żebym nie bił.

Nie poniżaj, żebym nie poniżał.

Rozmawiaj ze mną, żebym umiał rozmawiać.

Nie wyśmiewaj, nie obrażaj, nie lekceważ.

Kochaj mnie, żebym umiał kochać. Uczę się życia od Ciebie…”

(Z plakatu Dzieciństwo bez przemocy.)

W naszej szkole zdarzają się czasami przypadki niewłaściwych zachowań podczas przerw. Przyjmują one różne formy: sprzeczki, przezwiska, popychanie, bicie, wyśmiewanie, podkładanie nóg, itp.. Trudno jest wskazać, kto zaczął, kto ponosi winę za zaistniałą sytuację. Jedną z form przeciwdziałania i radzenia sobie z takimi problemami może być udział uczniów w bajce terapeutycznej. Za pomocą bajek, losów ich bohaterów, uczniowie uświadamiają sobie potrzebę przyjaźni, bezinteresownej chęci pomagania, budowania zaufania, lojalności, stymulacji empatii (współczucia). Wychowawcy klas I a, II c wraz z uczniami przygotowali w dniu 15 marca 2019 r. przedstawienie pt. „Bajki w walce z agresją”, której celem były propozycje radzenia sobie w trudnych sytuacjach szkolnych. Przedstawienie obejrzały również przedszkolaki z rumskich przedszkoli 20 marca 2019 r., podczas dni otwartych dla przedszkoli. Z kolei 21 marca dzieci zaprezentowały inscenizację rodzicom, a i dziadkowie zaszczycili nas swoją obecnością.

Przejdź do galerii  Bajki

Jolanta Rafalska, Gabriela Theis

[#2037]  im, 15.03.2019 08:16 
   [II LO] Dzień Otwarty II LO

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

26 marca 2019 r.

w godz. 9.30 – 14.00

[#2020]  am, 14.03.2019 11:43 
   [SP 9] Europejski Dzień Logopedy

W dniu 6 marca w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji klasy I-III wzięły udział w zabawach logopedycznych. Przygotowanych było 5 stanowisk na których przy pomocy starszych koleżanek z LO dzieci wykonywały rozmaite ćwiczenia buzi i języka. Rozgrywane były również mecze z pomocą słomek i piłeczek ping-pongowych. W czasie, gdy jedna z klas brała udział w zabawach na stanowiskach, druga ćwiczyła orientację i skakała wg podanego wzoru obracając się wg narysowanych śladów. Wszyscy uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni naklejkami, zostając Mistrzami Języka.

Do zobaczenia za rok!

Przejdź do galerii  Europejski Dzień Logopedy

Małgorzata Suchocka

[#2019]  jk, 13.03.2019 09:03 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.632.236