ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Odysejowe zwycięstwo.

W niedzielę 10 marca w Zespole Szkół nr 8 w Gdańsku odbyły się eliminacje regionalne Odysei Umysłu, w których I miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła drużyna z naszej szkoły. Kreatywni Odyseusze z klasy V e (Ola Kunke, Dorian Oleksak, Oliwia Wyrozumska, Natalie Wrzeszcz, Nela Zielke) oraz z klas IV c (Ada Lewandrowska) i IV e (Basia Lesiak) pod opieką trenerów: p. Pauliny Osak, p. Aleksandra Wandtkego i p. Mateusza Włodarskiego od początku roku szkolnego przygotowywali scenariusz, dekoracje i rekwizyty do pełnego niebanalnych pomysłów przedstawienia. Kilkuminutowa scenka przedstawiająca intrygę Szczwanego Mąciciela, próbującego skłócić drużyny owoców i warzyw strzegących przejścia do magicznej krainy, wymagała wielu godzin dodatkowych spotkań, a nawet pracy podczas ferii. Opłaciło się! Przedstawienie oczarowało widzów i sędziów, dzięki czemu nasza drużyna okazała się bezkonkurencyjna w swojej kategorii. To jednak nie koniec naszej konkursowej przygody. Młodzi Odyseusze obrali już kierunek na Gdynię, w której w dniach 30-31 marca odbędzie się ogólnopolski finał imprezy.

Trzymajcie kciuki!

Paulina Osak

Aleksander Wandtke

Mateusz Włodarski

[#2018]  jk, 12.03.2019 12:10 
   [SP 9] [II LO] Projekt Erasmus + w naszej szkole

W latach 2018-2019 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi ( II LO i SP nr 9 ) realizuje projekt ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji KA 2 Program Erasmus +, „Partnerstwo współpracy szkół”. Projekt nosi tytuł ,, Teaching in the digital age”, a jego koordynatorami z ramienia naszej szkoły są Teresa Brunath i Iwona Świtońska. W projekcie bierze udział 5 szkół: z Turcji, Rumunii, Włoch , Hiszpanii i Polski. Projekt zakłada krzewienie Otwartej Edukacji i Innowacji w obszarze nowych kompetencji kluczowych–wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, uświadomienie uczniom konieczności bycia bardziej świadomym i odpowiedzialnym użytkownikiem technologii cyfrowych. Uczniowie zapoznają się z pojęciem „cyfrowego obywatela”. Jednocześnie projekt zakłada promowanie wielokulturowości oraz szacunku do drugiego człowieka , tak ważnych wartości we współczesnym świecie. Uczniowie ZSO tuż przed feriami zimowymi powrócili z pierwszej wizyty w Palazzolo Acreide na Sycylii we Włoszech. Tam prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. W trakcie warsztatów tworzyli materiały konieczne do realizacji projektu dotyczące sposobów komunikowania się przy wykorzystaniu mediów społecznościowych i tego jak rozumieją tożsamość cyfrową. Oprócz zajęć w grupach młodzież poprzez wycieczki miała możliwość poznać historię Syrakuz, Catanii i Palazzolo Acreide. Uczniowie zawiązali nowe przyjaźnie z kolegami i koleżankami biorącymi udział w wymianie młodzieżowej. Z naszej szkoły udział w wymianie wzięli : Natalia Skrzypek, Maja Pilarska, Weronika Małgorzewicz, Aleksander Zwierzchowski, Szymon Mudlaff i Bartosz Hundrieser. Opiekunami projektu i grupy były nauczycielki Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

Przejdź do galerii  Projekt Erasmus + w naszej szkole
[#2017]  jk, 11.03.2019 15:11 
   [II LO] ERASMUS+

                        Program  ERASMUS+ w naszej szkole

Przejdź do galerii  erasmus+

 

 W dwóch najbliższych latach szkolnych Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi (II LO i SP nr 9) realizuje projekt ze środków Unii Europejskiej w ramach Akcji KA 2 Program Erasmus  + ,,Partnerstwo współpracy szkół”. Projekt nosi tytuł ,,Teaching  in the digital age, a jego koordynatorami z ramienia naszej szkoły są Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

   W projekcie bierze udział 5 szkół z Turcji, Rumunii, Włoch , Hiszpanii i Polski. Projekt zakłada krzewienie Otwartej Edukacji i innowacji w obszarze nowych kluczowych kompetencji – nowych technologii, uświadomienie  uczniom konieczności bardziej świadomego i odpowiedzialnego używania technologii cyfrowych. Uczniowie zapoznawani są z pojęciami cyfrowego obywatela. Jednocześnie projekt zakłada promowanie wielokulturowości oraz szacunku do drugiego człowieka , tak ważnych we współczesnym świecie.

    Uczniowie ZSO tuz przed feriami zimowymi powrócili z pierwszej wizyty we Włoszech- Palazzolo Acreide Tam prezentowali swoją szkołę, miasto i kraj. W trakcie warsztatów tworzyli materiały konieczne do realizacji projektu dotyczące komunikowania się i tego jak rozumieją tożsamość cyfrową. Oprócz zajęć w grupach młodzież poprzez wycieczki miał możliwość poznać historię Syrakuz  Catanii i Palazzolo Acreide.

   Uczniowie zawiązali nowe przyjaźnie z kolegami i koleżankami biorącymi udział w wymianie młodzieżowej. Naszymi uczniami biorącymi udział w Programie Erasmus+ byli:

Natalia Skrzypek, Maja Pilarska, Weronika Małgorzewicz, Aleksander Zwierzchowski Szymon Mudlaff i Bartosz Hundrieser. Opiekunami grupy były nauczycielki Teresa Brunath i Iwona Świtońska.

                Na dzisiejszym apelu grupa podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z pobytu na Sycylii.

 

[#2016]  am, 11.03.2019 12:59 
   [SP 9] „Wyślij pączka do Afryki”

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz czwarty w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich, a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu. Na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje jedenastu polskich kapucynów. Na afrykańskich terenach nie tylko posługują jako kapłani, ale również dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują przedszkola i szkoły. Tegorocznej akcji patronuje hasło „Podaruj dzieciom szkołę”. Dnia 08.03. 2019 r. podsumowaliśmy akcję, która odbyła się w naszej szkole, w tym samym tygodniu w tzw „Tłusty wtorek”. W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych. W czasie „kiermaszu wypieków” uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmu na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie oraz bieżącą działalności placówek misyjnych na terenie krajów beneficjentów Fundacji.

Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.paczek.kapucyni.pl

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję. Dziękujemy również uczennicom Małgosi i Wiktorii z klasy VIII d za pomoc w sprzedaży wypieków.

Przejdź do galerii  „Wyślij pączka do Afryki”

Opiekunowie MSU i wolontariatu: Gabriela Theis, Paulina Graś, Jolanta Rafalska

[#2015]  jk, 11.03.2019 10:52 
   [SP 9] VII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny „SZUMIĄCE ZABAWY”

W dniu 8 marca w ramach Europejskiego Dnia Logopedy, drużyna z naszej szkoły reprezentowana przez uczniów klas 3A oraz 3C wzięła udział w VII Międzyszkolnym Turnieju Logopedycznym „SZUMIĄCE ZABAWY”, organizowanym w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Uczniowie naszej szkoły dzielnie zmagali się z konkurencjami, czego efektem było zdobycie IV miejsca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju, mamy nadzieję na spotkanie za rok. Relacja z Turnieju dostępna jest na portalu wybrzeże.24.pl (http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/uczniowskie-zmagania-z-logopedycznymi-wyzwaniami)

Małgorzata Suchocka

[#2022]  jk, 08.03.2019 14:31 
   [SP 9] [II LO] Podziękowanie za "Rekord dla Niepodległej"
[#2014]  jk, 08.03.2019 11:18 
   [II LO] Masz Talent

MASZ  TALENT

Przejdź do galerii  mam talent

 

         5 marca b. r. swoje talenty artystyczne i sportowe zaprezentowali uczniowie naszego liceum.  Byli wśród nich finaliści i laureaci wielu konkursów literackich, muzycznych i plastycznych. Uczniowie przedstawili nam swoje talenty, jedni zaprezentowali swoją poezję, nie zabrakło śpiewu i gry na instrumentach, a także pokazu fotografii, malarstwa i sportu. Wysłuchaliśmy fragmentów wierszy Klaudii Pietrzak, Kasi Lawryn, gry na skrzypcach Martyny Stencel. Nie zabrakło też emocji sportowych i tanecznych. Swoją pasją do judo podzieliła się z nami  Kamila Melzer. Na koniec wystąpił zespół taneczny dziewcząt z klasy III a pod kierunkiem pani Anny Rogowskiej. Gratulacje naszym koleżankom złożyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Dziękujemy osobom, które miały odwagę zaprezentować to, co potrafią i mamy nadzieję, że za rok znajdzie się więcej śmiałków! Podziękowania należą się również osobom, które pomogły przygotować dekoracje, przenosić materace czy zaoferowały inną pomoc!

 

 

[#2013]  am, 06.03.2019 09:32 
   [SP 9] otwarte konsultacje logopedyczne

Zapraszam serdecznie rodziców wraz z dziećmi na otwarte konsultacje logopedyczne, które odbędą się w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w dniu 6 marca 2019r. s.208 (II piętro segm.A) w godzinach 15:00-17:00.

Małgorzata Suchocka logopeda szkolny

[#2012]  jk, 04.03.2019 14:53 
   [SP 9] BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - RUMIA 2019

3 marca 2019r odbyła się VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - TROPEM WILCZYM w którym udział wzięli również uczniowie , nauczyciele i rodzice naszej szkoły. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, edukacja i promocja tego święta jak również upowszechnianie biegania jako jednej z form ruchu. Długość trasy w tym roku wynosiła 1963m . Dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka. Dziękujemy wszystkim za udział.

J. Głąb

[#2021]  jk, 03.03.2019 14:25 
   [SP 9] Góra Grosza

Mały Samorząd Uczniowski przystąpił po raz kolejny do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest między innymi: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci, pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Podliczanie zebranych pieniędzy i pakowanie odbyło się dnia 08. 02.2019 r.

Zebraliśmy 70 kg monet to jest 31030 sztuk monet, po obliczeniu stanowi to 1001zł !!!

Dziękujemy uczniom i ich Rodzicom.

Przejdź do galerii  Góra Grosza

Opiekunowie MSU G.Theis, J.Rafalska

[#2011]  jk, 01.03.2019 12:13 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.632.241