ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] otwarte konsultacje logopedyczne

Zapraszam serdecznie rodziców wraz z dziećmi na otwarte konsultacje logopedyczne, które odbędą się w naszej szkole z okazji Europejskiego Dnia Logopedy w dniu 6 marca 2019r. s.208 (II piętro segm.A) w godzinach 15:00-17:00.

Małgorzata Suchocka logopeda szkolny

[#2012]  jk, 04.03.2019 14:53 
   [SP 9] BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - RUMIA 2019

3 marca 2019r odbyła się VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych - TROPEM WILCZYM w którym udział wzięli również uczniowie , nauczyciele i rodzice naszej szkoły. Głównym celem wydarzenia jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, edukacja i promocja tego święta jak również upowszechnianie biegania jako jednej z form ruchu. Długość trasy w tym roku wynosiła 1963m . Dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka. Dziękujemy wszystkim za udział.

J. Głąb

[#2021]  jk, 03.03.2019 14:25 
   [SP 9] Góra Grosza

Mały Samorząd Uczniowski przystąpił po raz kolejny do akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest między innymi: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci, pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Podliczanie zebranych pieniędzy i pakowanie odbyło się dnia 08. 02.2019 r.

Zebraliśmy 70 kg monet to jest 31030 sztuk monet, po obliczeniu stanowi to 1001zł !!!

Dziękujemy uczniom i ich Rodzicom.

Przejdź do galerii  Góra Grosza

Opiekunowie MSU G.Theis, J.Rafalska

[#2011]  jk, 01.03.2019 12:13 
   [SP 9] Lingwista - wyniki konkursu

Wojewódzki konkurs języka angielskiego dla klas siódmych "Jestem lingwistą". Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Przejdź do galerii  Lingwista konkurs

[#2008]  bs, 24.02.2019 16:34 
   [SP 9] Bal karnawałowy

06 lutego 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 wzięli udział w zabawie noworocznej. Zabawa szkolna, która na stałe wpisana jest do kalendarza imprez i uroczystości, była ważnym przeżyciem dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zabrali ze sobą świetne humory i dali się porwać wesołym rytmom. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się i zaprezentować stroje karnawałowe. Zabawę uczestnikom balu zapewniła pani Anna Rogowska oraz uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursie ekologicznym na strój karnawałowy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców w klasach, aby następnie powrócić na salę. Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili i czas dobrej zabawy upłynął bardzo szybko.

Przejdź do galerii  Bal

Iwona Maćkowiak

[#2007]  im, 09.02.2019 15:14 
   [SP 9] Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych podopiecznych w czasie zbliżających się ferii zimowych klasa II B i II D zaprezentowały apel pt.: ”Bezpieczne ferie”. Bez względu na to gdzie będziemy w czasie ferii, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku. Uczniowie klas drugich przedstawili kodeks postępowania w czasie ferii zimowych:

  1. Gdy wychodzicie na dwór ubierajcie się odpowiednio do pogody.
  2. Idąc w pobliżu drogi zachowajcie szczególną ostrożność, gdyż droga hamowania pojazdów jest znacznie dłuższa.
  3. Nie zjeżdżajcie na sankach i nartach z pagórków znajdujących się przy drogach lub rzekach.
  4. Dostosujcie się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodźcie w poprzek toru.
  5. Nie wchodźcie na lód zamarzniętych jezior, stawów, rzek, wykopów - pod wpływem ciężaru ciała lód może się załamać.
  6. Ślizgajcie się na placach przeznaczonych na ślizgawki i na lodowiskach.
  7. Kulig organizujcie tylko pod nadzorem osób dorosłych.
  8. Zawsze wybierajcie bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów i torów kolejowych.
  9. Zawsze noście przy ubraniu/plecaku elementy odblaskowe – w okresie zimowym wcześnie zapada zmrok.
  10. Nie dołączajcie sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie.

Wszystkim uczniom życzymy aktywnych, radosnych i bezpiecznych ferii.


Anna Rogowska, Beata Kordaczuk

[#2006]  im, 09.02.2019 15:10 
   [SP 9] Stop nienawiści! Hejt stop!

1 lutego 2019 roku przebiegał w klasie III C pod hasłem : STOP NIENAWIŚCI ! HEJT STOP ! DZIELMY SIĘ DOBRYM SŁOWEM ! Dzieci rozmawiały z wychowawcą na temat przyczyn mowy nienawiści, hejtu oraz ich wpływu na życie oraz emocje człowieka. Mimo młodego wieku, uczniowie zdają sobie sprawę, że jest to zjawisko naganne, wobec którego nie można pozostawiać obojętnym. Często słowem można zranić drugiego człowieka bardziej niż bronią. Uczniowie klasy III C postanowili dzielić się dobrym słowem, wspierać innych pozytywną energią. Swoje pomysły wcielili w czyn. Powstała swoista tablica dobrej energii, gdzie można zyskać motywację i radość. Przy tworzeniu tablicy przyświecała nam myśl Matki Teresy - „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”. Weźmy je sobie do serca.Wioletta Peck–Stypułkowska

[#2005]  im, 09.02.2019 14:59 
   [II LO] Apel

Apel podsumowujący wyniki w nauce w I okresie

b.r. szkolnego w II LO

Przejdź do galerii  apel I

 

  Dziś, 8 lutego odbył się apel, w którym wzięła udział cała społeczność uczniowska naszego liceum. Apel poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Motywem przewodnim spotkania było podsumowanie wyników w nauce i podjętych przez szkołę działań w I okresie b.r. szkolnego. Cieszymy się z naszych sukcesów i chcemy się nimi podzielić. Od września do lutego wspieraliśmy i nadal będziemy wspierać liczne akcje charytatywne. Prężnie działał Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz oraz Wolontariat - opiekunka pani Alina Treder. Wręczone zostały nagrody za udział w licznych konkursach międzyszkolnych i zorganizowanych przez SU. Serdecznie zapraszamy do śledzenia zakładki OSIĄGNIĘCIA i KONKURSY oraz  AKTUALNOŚCI.  Znajduje się tam tabela sukcesów naszych uczniów. Puchary przechodnie za najwyższą frekwencję otrzymała klasa I a pani Marty Bartoszewskiej, natomiast za  najlepsze wyniki w nauce po raz kolejny klasa III a pani Doroty Dubiel - Stojek. Serdecznie gratulujemy. Apel był również okazją do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach. Stypendia wręczyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka i pan Mateusz Włodarski.

 

Ponieważ dzisiejszy dzień był ostatnim dniem nauki przed rozpoczynającymi się feriami, wszystkim uczniom życzymy  bezpiecznego wypoczynku.

 

 

 

[#2004]  am, 08.02.2019 13:37 
   [II LO] WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przejdź do galerii  SU

 

7 lutego odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Walka była wyrównana tak bardzo, że kandydatki Justyna Stawicka i Natalia Drusewicz miały tyle samo głosów. Odbyła się dogrywka. Ostatecznie przewodnicząca została Natalia Drusewicz, jej zastępcą Justyna Stawicka. Wszystkiego doglądali uczniowie klasy 2 a z panią Aleksandrą Andrachiewicz.

 

 

 

[#2003]  am, 08.02.2019 13:19 
   [II LO] BINGO

BINGO

Przejdź do galerii  bingo

 

6 lutego 2019 roku uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w Bingo matematycznym. Dzielnie liczyli zadania; kilku uczniów w odpowiednim momencie krzyknęło Bingo, w zamian za co otrzymali słodką nagrodę. Wszyscy przekonali się, że można świetnie się bawić rozwiązując zadania matematyczne J Bardzo dziękujemy pani Aleksandrze Andrachiewicz oraz pani Małgorzacie Gudalewskiej za zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

[#2002]  am, 07.02.2019 09:09 

06 lis 2018 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.459.341